Врегулювання конфлікту на сході України

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Врегулювання конфлікту на сході України by Mind Map: Врегулювання конфлікту на сході України

1. Першим кроком має бути виконання в повному обсязі під контролем ОБСЄ угоди про припинення вогню, яку було прийнято в Мінську 5 вересня 2014 р. Це означає, що Росія повинна прийняти територіальну цілісність і суверенітет України з урахуванням децентралізації, як і пропонує український уряд.

2. Для стабілізації ситуації в Україні та відновлення інфраструктури необхідні спільні зусилля Заходу і Росії. Програми всіх країн-донорів повинні координуватися через загальні комітети. Умови для видачі кредитів на відновлення потрібно збалансувати. Росія повинна адекватно надати ті ж послуги, як країна донор, і мати ті ж права, що й країни ЄС.

3. Статус Криму може бути визначений тільки через угоду між Україною і Росією, яка має бути підтверджена і гарантована міжнародним співтовариством.

4. Україна і Росія мають домовитися про постійно діючий формат і організації для підтримки процесу примирення. За цими питаннями можна було б створити комісію з історичних та політичних питань, спільний економічний форум, платформу з обміну молоді та представників суспільства і журналістів.

5. Стабілізація і реформування України є завданням, в якому зацікавлені і ЄС, і Росія.

6. Конфлікт на Сході і Півдні не може бути вирішений шляхом війни. Військові зіткнення приносять українському народу тільки горе і нужду.

7. Всі сторони потребують політичного виходу з конфлікту, який матиме тривалу і стійку дію. Це рішення має бути вигідним для всіх сторін.

8. Для успішного економічного розвитку України необхідна спільна кооперація між великими економічними регіонами – Європейським Союзом та Росією. Позитивним є факт того, що Європейська Комісія розпочала процес співпраці з Євразійською Економічною Комісією. Цей процес повинен закінчитися зняттям торговельних обмежень між ЄС та Євразійською Економічною Комісією.

9. Росії та Україні необхідно надати рівну можливість безвізового транспортного сполучення з країнами ЄС