Новітні теоретико-літературні школи

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Новітні теоретико-літературні школи by Mind Map: Новітні теоретико-літературні школи

1. Змістовий модуль 2. Контекстуальні інтерпретації

1.1. Лекція 3. Фройдизм і фемінізм

1.1.1. Структура психіки, дитяча сексуальність та сни у теорії З.Фройда. Дитячий психоаналіз А.Фройд. Індивідуальна психологія А.Адлера Основні поняття психоаналізу (Едипів комплекс, витіснення, заміщення та ін.) Фройдова теорія творчості. «Острах впливу» Г.Блума. Онірокритика. Діалог Хвильового і Шевченка у світлі теорії остраху впливу. К.Горні та її критика Фройда. Розрізнення понять феміністичний, жіночий, фемінний. С. де Бовар «Друга стать». Етапи розвитку феміністичної критики. Погляди Е.Сіксу. Е.Шовалтер. Феміністична антропологія Мерілін Ялом. Проблема жіночої мови. Перегляд літературного канону. Літературний канон 1920-х років: жіноча версія.

1.2. Лекція 4. Постколоніалізм та новий історизм

1.2.1. Ф.Фанон та Е.Саїд як основоположники постколоніальних студій. Поняття орієнталізму. Антиколоніальна та постколоніальна критика. Поняття мімікрії та змішаної ідентичності у працях Г.Бгабги. Проблема мови у постколоніальних 8 студіях. Застосування постколоніальної методології при аналізі літератури російських колоній. Ева Томпсон і її праця «Трубадури імперії». Українські постколоніальні студії. Постколоніальне прочитання роману Б.Антоненка- Давидовича «За ширмою». Паралельне читання літературних і не літературних текстів. «Обрамлення» літературного твору не літературними текстами. Текстуальність минулого. Культурний матеріалізм: історичний контекст; історичний метод; політичні вподобання; текстуальний аналіз. Відмінність підходів. Дослідження творчості Ольги Кобилянської Марком Павлишиним

1.3. Семінар 3. Фройдизм і фемінізм

1.3.1. План семінарського заняття 1. Представники фрейдизму та фемінізму: З.Фрейд, Анна Франк, А.Адлер, К.Горні, Г.Блум; С.де Бовуар, Е.Сіксу, Е.Шовалтер, М.Ялом. 2. Головні напрямки досліджень З.Фройда, досягнення Анни Фройд. 3. Нефройдів психоаналіз: А.Адлер, К.Горні, Г.Блум. 4. Стосунки фемінізму та фройдизму. 5. Головні ідеї феміністичної критики. 6. Аналіз обраного тексту з точки зору психоаналізу та/або фемінізму. Завдання: 1. Ознайомтеся з життям та ідеями одного з теоретиків психоаналізу та фемінізму, представте його у літературному портреті, інфографіці тощо. 2. Опрацюйте статтю, надану викладачем, зробіть письмовий висновок про застосування методології у тексті. 3. Виконайте власний аналіз тексту з точки зору психоаналізу та/або фемінізму. Форма подання результатів: Конспект у вигляді зошита чи текстового файлу. Усна відповідь на семінарі.

1.4. Семінар 4. Постколоніалізм та новий історизм

1.4.1. План семінарського заняття 1. Представники постколоніалізму та нового історизму: Е.Саїд, Г.Бгабга, Г. Ч.Співак, Е.Томпсон; С.Грінблат, К.Галахер. 2. Основні поняття та ідеї постколоніалізму. Орієнталізм. 3. Застосування постколоніалізму до аналізу текстів культур, колонізованих Росією. 4. Основні ідеї нового історизму. 5. Аналіз обраного тексту з точки зору постколоніалізму та/або нового історизму. Завдання: 1. Ознайомтеся з життям та ідеями одного з теоретиків постколоніалізму та нового історизму, представте його у літературному портреті, інфографіці тощо. 2. Опрацюйте статтю, надану викладачем, зробіть письмовий висновок про застосування методології у тексті. 3. Виконайте власний аналіз тексту з точки зору постколоніалізму та/або нового історизму. Форма подання результатів: Конспект у вигляді зошита чи текстового файлу. Усна відповідь на семінарі.

1.5. Самостійна робота 3.

1.5.1. Опрацюйте статтю З.Фройда «Поет і фантазування» (Фройд, З. Поет і фантазування [Текст] / З. Фройд // Антологія світової літературно- критичної думки ХХ ст. / За ред. М. Зубрицької. – Львів : Літопис, 2001. – С. 107-116.), або роботу С.де Бовуар «Друга стать» (Електронний ресурс у режимі доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/de_Bovuar_Simona/Druha_stat_Tom_1/)

1.6. Самостійна робота 4.

1.6.1. Опрацюйте працю Е.Томпсон «Трубадури імперії» (Електронний ресурс у режимі доступу: . IX-XVIII . .

2. Змістовий модуль 1. Структуралізм та його похідні

2.1. Лекція 1. Структуралізм і деконструкція

2.1.1. Зміст: Основні ідеї структуралізму. Фердинанд де Сосюр як предтеча структуралізму. Погляди Ролана Барта, Клода Леві-Строса, Юрія Лотмана. Ідеї Роланда Барта та Жака Деріди. Ризома. Деконструкція як спосіб зламати мислення ієрархізованими опозиціями. Інтертекстуальність Ю.Крістевої. Структуралістський аналіз дилогії І.Качуровського «Шлях невідомого» і «Дім над кручею».

2.2. Лекція 2. Наратологія і нова стилістика

2.2.1. Наратологія як вчення про оповідь. Розрізнення фабули і сюжету. Арістотель про елементи оповіді. «Морфологія казки» В.Проппа, фабула у формалістів та Ц.Тодорова. Подача оповіді у працях Ж.Женетта. Типологія нараторів. Традиційна і нова стилістика. Роман Якобсон. Конференція зі стилю. Понятійний апарат нової стилістики: перехідність, зв‘язки, недостатня лексикалізація, порядок слів. Інтерпретація граматичних структур. Підтвердження інтерпретацій та пропонування нових на основі лінгвістичних даних. Літературна група «Ланка» у пошуках нової платформи.

2.3. Семінар 1. Структуралізм і деконструкція

2.3.1. План семінарського заняття 1. Представники структуралізму та постструктуралізму: Клод Леві Строс, Роланд Барт, Мішель Фуко, Жерар Женетт, Луїс Альтусер, Жак Лакан, Жан Піаже, Цветан Тодоров, Жак Деріда, Жан Бодріяр, Ю.Кристева 2. Основні поняття та ідеї структуралізму. 3. Постструктуралізм як заперечення структуралізму. 4. Основні поняття постструктуралізму: ризома, деконструкція, інтертекст. 5. Аналіз обраного тексту з точки зору структуралізму та/або постструктуралізму. Завдання: 1. Ознайомтеся з життям та ідеями одного з теоретиків структуралізму та постструктуралізму, представте його у літературному портреті, інфографіці тощо. 2. Опрацюйте статтю, надану викладачем, зробіть письмовий висновок про застосування методології у тексті. 3. Виконайте власний аналіз тексту з точки зору структуралізму та/або постструктуралізму Форма подання результатів: Конспект у вигляді зошита чи текстового файлу. Усна відповідь на семінарі.

2.4. Семінар 2. Наратологія і нова стилістика

2.4.1. План семінарського заняття 1. Дослідники, чиї ідеї стали важливими для наратології: В.Пропп, Ц.Тодоров, Ж.Женетт, Б.Успенський. 2. Фабула у системі знань про нарацію, види фабул. 3. Виклад: основні параметри опису (з ілюстраціями). 4. Основні поняття нової стилістики: перехідність, недостатня лексикалізація, зв’язки, порядок слів. 5. Аналіз обраного тексту з точки зору наратології та/або нової стилістики. Завдання: 1. Ознайомтеся з життям та ідеями одного з теоретиків наратології, представте його у літературному портреті, інфографіці тощо. 2. Опрацюйте статтю, надану викладачем, зробіть письмовий висновок про застосування методології у тексті. 3. Виконайте власний аналіз тексту з точки зору наратології та/або нової стилістики.

2.5. Самостійна робота 1.

2.5.1. Опрацюйте один з текстів: Лотман Ю. Структура художественного текста (Ел.ресурс. Режим доступу: | 404 - ! Барт Р. «S/Z» (Електронна версія Режим доступу: http://yanko.lib.ru/books/cultur/bart-sz-l8.pdf)

2.6. Самостійна робота 2.

2.6.1. Порядок виконання 1. Опрацюйте роботу Ж.Женетта «Фігури» (Електронний ресурс у режимі доступу: http://yanko.lib.ru/books/lit/jennet-figuru-1-2-1998-l.pdf)