Міжнародно-правові акти охорони сім'ї
by Рожко Анастасия
1. Міжнародний пакт про економічні, соціальні й культурні права.
1.1. Увагу в Пакті приділено правам людини у сфері соціального захисту населення
2. Європейський кодекс соціального забезпечення.
2.1. Кодекс і протокол до нього гарантують мінімальний рівень соціального захисту, включно з медичним обслуговуванням, виплату допомог у разі хвороби і тимчасової непрацездатності у зв'язку з виробничими травмами, допомог у зв'язку з народженням дитини, у разі безробіття, інвалідності, в разі смерті годувальника, а також сімейні допомоги і пенсії.
3. Загальна Декларація прав людини
3.1. Це перший в історії міжнародних відносин акт, у якому було наведене широке коло прав і свобод людини у різних сферах суспільного життя, яких мають дотримуватись і поважати всі без винятку держави.
4. Європейська соціальна хартія.
4.1. У Європейській соціальній хартії розкрито зміст таких прав людей у сфері соціального забезпечення, як: право на соціальне забезпечення (ст. 12); право на соціальну та медичну допомогу (ст. 13); право сім'ї на соціальний, правовий та економічний захист.
5. Рекомендація № 167 щодо встановлення міжнародної системи забезпечення прав у галузі соціального забезпечення.
5.1. Сприяє ухваленню дво- або багатосторонніх актів щодо соціального забезпечення між членами МОП, а також сприяти міжнародній координації цих актів.
6. Декларація соціального прогресу і розвитку
6.1. Соціальний прогрес і розвиток мають спрямовуватися на постійне підвищення матеріального і духовного рівня життя всіх членів суспільства
7. Декларація прав дитини
7.1. Зазначені основні права і свободи, які належать дітям
8. Конвенція № 118 "Про рівноправність громадян держави та іноземців і осіб без громадянства в галузі соціального забезпечення".
8.1. Дає перелік сфер соціального забезпечення, у яких слід дотримуватися принципу рівноправності
9. Конвенція про права дитини.
9.1. Значне місце в Конвенції відведене правам дитини у сфері соціальної підтримки та захисту і гарантіям забезпечення цих прав.
10. Конвенція № 102 "Про мінімальні норми соціального забезпечення"
10.1. Передбачає всебічний соціальний захист людей від найбільш поширених соціальних ризиків
11. Конвенція № 117 "Про основні цілі і норми соціальної політики".
11.1. Розглядає особу як таку, яка при створенні їй належних умов здатна самостійно забезпечити себе засобами до існування і взяти активну участь у створенні соціальних фондів, за допомогою яких зможе убезпечити себе від соціальних ризиків.