Lublin w 2050 Roku bedzie ...

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Lublin w 2050 Roku bedzie ... by Mind Map: Lublin w 2050 Roku bedzie ...

1. Dworzec Kolejowy Lublin-Zachód porządnie zadaszony niczym Dworzec Główny we Wrocławiu. Dojazd, w każde miejsce Lubelszczyzny w mniej niz 90 minut. Koleje regionalne łączące Świdnik z Łęczną, i Lubartowem.

1.1. Obecnie brak jest bezpośredniego połączenia kolejowego z jednym z większych miast województwa - Białą Podlaską

2. Bloki z wielkiej płyty nie są już atrakcyjnym miejscem zamieszkania dla wielu ludzi. Potrzebna jest gruntowna rewitalizacja tych osiedli aby powstrzymać subuwbanizację oraz zapobiec wymieraniu starych osiedli

3. W III RP są jedynie 4 Miasta Wojewódzkie bez Systemu Tramwajów: Lublin, Białystok, Kielce i Rzeszów. Najbiedniejsze regiony... Wprowadzenie tramwajów jest oznaką rozwoju ekonomicznego i zachęca nowych inwestorów. Budowa była technicznie możliwa zawsze, juz ponad 100 lat temu. Jednak UKŁAD poltyczny, próbuje wmówic mieszkańcom, że technicznie tramwaj w Lublinie nie moze istnieć. To nie prawda. MUSI ZAISTNIEĆ. technologia dzisiejsza pozwala budowac infrastrukturę tramwajową zarówno na wzniesieniach, w tunelach, jak i dolinach oraz wiaduktach czy mostach. Przyspieszy to komunikację osiową między dzielnicami, skróci czas kongestii. Zmniejszy korki. Staniemy sie Polska A.

4. elektryczne samochody i elektryczne autobusy będą na porządku dziennym. Powietrze będzie znacznie czystsze. Najważniejsze linie komunikacji miejskiej będą jeździć co 5 minut( już obecnie np. linia 151 czy 159 jeżdżą co 7,5 minuty) co spowoduje, że ludzie porzucą samochody, bo będą dla nich mniej wygodne i opłacalne z racji zakorkowania i małej dostępności parkingów. Trakcja trolejbusowa będzie daleką przeszłością gdyż zostanie zdjęta. Pojawi się konkurencyjny środek transportu - samochody powietrzne( rodem ścigaczy z Gwiezdnych Wojen), ale początkowo będzie ich niewiele( wysoka cena), ale będą systematycznie testowane i ulepszane. W budownictwie ludzi zastąpią roboty. Korzystne warunki pracy oraz jej dostępność i elastyczne umowy spowodują, że młodzi ludzie chętnie będą tu nie tylko studiować ale i pracować, wracać do kraju będą również repatrianci i polscy emigranci. Zmiany będą również w sferze społecznej - ludzie będą chcieli ze sobą żyć w zgodzie i harmonii, bardziej zostaną docenione realne relacje interpersonalne, będzie mniejsze poczucie samotności, Facebook upadnie atakowany falą nienawiści za to że ingeruje w kontakty międzyludzkie i psuje zdrowe relacje. Ludzie będą chcieli żyć nieco jak dawniej, do łask wrócą zwykłe telefony, Internet się mało zmieni, dalej będzie służyć zdobywaniu wiedzy, ciekawych informacji oraz rozrywce( filmy, muzyka, gry). Smartfony i tablety upadną, gdyż przestaną być modne i funkcjonalne. Ludzie chętniej będą się ze sobą spotykać, gdyż przekonają się, że nie samym wirtualnym światem się żyje. 75% ludzi będzie mieć poglądy prawicowo-konserwatywne. Lublin będzie rozwijał się w harmonii, szczęściu i poszanowaniu praw człowieka, będzie wzorem do naśladowania dla innych miast

5. W Lublinie nie ma Uczelni Wyzszych o profilu "Filmówka" podczas gdy miasto ma strategie przemysłó kreatywnych oraz własny fundusz filmowy. To jest wielkie niedopatrzenie.

6. Lublin 2050 może osiągnąć 500 000 mieszkańców. Powroty migrantów, oraz nowi imigranci, oraz możliwość aneksji Świdnika.

7. pełen robotów, zamiast ludzi będą pracować roboty

7.1. [skomentuj wypowiedź swojego poprzednika]

8. większy

8.1. Bogatszy

8.2. Lepszy

9. Koleje Lubelskie zamiast PKP

10. Tramwaje Lubelskie

11. Lubelska Akademia Sztuk Pieknych

11.1. W Lublinie nie ma Uczelni Wyzszych o profilu artystycznym. Malarze musza jeździc do kazimierza Dolnego. W 2050 powinna juz istnieć nasza ASP.

12. Wyższa Szkoła Teatralno-Filmowa w Lublinie

13. Zintegrowana aplikacja-portfel pozwalająca szybko kupować bilety w komunikacji miejskiej, wypożyczać rower miejski, płacić za miejsca parkingowe, kupować bilety na wydarzenia promowane przez miasto.

14. Samochody elektryczne są przyszłością. Korzystnym rozwiązaniem będzie sieć punktów ładowania przy miejscach parkingowych w centrum. Dodatkowo, jeśli takie miejsca byłyby darmowe dla użytkowników aut elektrycznych/hybrydowych to promowało by to zakup takich samochodów przez mieszkańców miasta. Byłaby to świetna promocja i ulga dla środowiska

15. Rewitalizacja osiedli z wielkiej płyty

15.1. Jeśli nie zostanie przeprowadzona rewitalizacje osiedla z wielkiej płyty czeka stopniowa degradacja. W krajach Europy zachodniej tworzą się swoiste getta, a niektóre miasta decydują się na wyburzenie bloków.

16. Ograniczenie wielkoformatowych reklam w centrum miasta

16.1. Zmiany prawne zakazujące nachalnych reklam w centrum

17. Festiwal muzyki popularnej a'la Open'er, OFF

17.1. Promocja miasta; turyści; rozwój branży rozrywkowej, gastronomicznej, turystycznej

18. Opłaty za wjazd do ścisłego centrum miasta

18.1. Parkingi przed tą strefą

18.2. Rozwiązanie znane z Londynu, ograniczające ruch samochodowych na rzecz komunikacji miejskiej

18.2.1. Darmowa komunikacja miejska w tej strefie

19. Promocja produktów polskich i lokalnych

19.1. Zostawianie pieniędzy w Polsce i regionie jest najepszym sposobem na poprawę sytuacji ekonomicznej polaków.

19.1.1. Olej Kujawski nie jest polski ;)

20. Jeśli strategia rozwoju skupiająca się głównie na inwestycjach drogowych (na marginesie służącym głównie mieszkańcom okolic Lublina a nie samego miasta) się nie zmieni Lublin będzie nieco podupadłym 230 tysięcznym miastem. Chaotycznie i dużym kosztem rozwijać będzie się za to strefa podmiejska oraz lokalne centra skupione wokół hipermarketów. Ale jest alternatywa. Potrzebne są dobre plany zagospodarowania przestrzennego, prawdziwe priorytety dla komunikacji miejskiej przy jednoczesnym ograniczaniu ruchu indywidualnego. Zamiast budować dwupasmówkę na Grygowej powinno się rewitalizować ulicę Lubartowską czy Zamojską. Niezbędne jest utworzenie spójnej sieci dróg rowerowych w oparciu o kręgosłup - zieloną dolinę Bystrzycy, z wykorzytaniem bocznych dolin zwanych poocznie wąwozami. Lubelskie "city" powinnno zmienić swoją lokalizację z okolic ulicy Zana (poprawa warunków życia mieszkańców LSM) w okolice nowoczesnego dworca metropolitalnego - Krochmalnej (świetna dostępność komunikacyjna: pociąg, komunikacja miejska, samochód, rower - rowerostrada w dolinie Bystrzycy). To uczyni sensownym utworzenie kolei aglomeracyjnej, co zmniejszy ruch na drogach dojazdowych do miasta m.in. z kierunku Lubartowa czy Kraśnika. Poza tym parkingi P+R oraz rowerowe z monitoringiem przy przystankach kolejowych i pętlach komunikacji miejskiej.