ДИЗАЙН СУЧАСНОГО ІНТЕР`ЄРУ

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
ДИЗАЙН СУЧАСНОГО ІНТЕР`ЄРУ by Mind Map: ДИЗАЙН СУЧАСНОГО ІНТЕР`ЄРУ

1. Інтер'єр по старому стилю

1.1. Класицизм вельми неоднорідний. У ньому виділяється така своєрідна течія, як АМПІР. Якщо вас захоплює образ Наполеона Бонапарта, то цей стиль ваш. Він оформився саме в епоху імперських амбіцій Франції і на відміну від грецького класицизму, узяв за основу величні зразки Римської епохи. Це мужній і холодний стиль, помпезний і гордий. Кольори стають яскравими і контрастними. Меблі масивні і прикрашені бронзовими накладками. У декорі переважають римські і єгипетські символи (левові маски, сфінкси, схрещена зброя).

2. Інтер'єр в стилі контемпорарі

2.1. Основний девіз контемпорарі простий і зрозумілий - зручність, простота, функціональність, доступність. Втім, з цим стилем ми знайомі досить непогано - всім нам знайомі з дитинства стінки, вбудовані стелажі, полиці, шафи. Тобто меблі контемпорарі повинні, в першу чергу, бути модульними, легко трансформуватися і вписуватися в будь-яку квартиру. Цей стиль вимагає скрупульозного розрахунку простору, підбору предметів, крайньої уваги до функції, до того, хто і як в такому інтер'єрі житиме, що робитиме.

3. Стиль мінімалізму

3.1. Мінімалізм - це не просто стиль, це - ціла філософія відношення до життя. Для нього характерний виключно аскетичний дизайн, максимальна раціональність і гранична лаконічність форм. Кількість предметів і колірних відносин строго обмежена. Це справжнє царство порожнечі і світла, геометрично правильних форм і горизонтальних площин. Тут немає нічого зайвого, все заховано углиб. Тому в меблях домінують подіуми, закриті шафи, а в ідеалі - ящики для зберігання. Тут вже не стільки форма слідує функції (як мріяли конструктивісти), скільки функція пристосовується до форми. І це робить мінімалізм одним з самих універсальних стилів.

4. Креатині технології „Хай-теку”

4.1. Хай-теку (і лише йому) властивий демонстративний «супертехніцизм». Інтер'єри нагадують кадри з науково-фантастичних фільмів великою кількістю блискучих металевих поверхонь і скла. Комунікації (вентиляційні шахти, трубопроводи тощо) і несучі конструкції стають декоративними елементами. Тепер вони не ховаються, а навпаки - гордо випинаються, а іноді навіть імітуються. У хай-теке завжди є частка перебільшення, і навіть іронії.

5. Прозора архітектура

5.1. Прозорі меблі. Уже давно перестали вважатися екзотикою скляні офісні меблі. Вони можуть бути як з використанням металу (наприклад, каркаси для столів і стільців, столиків і шаф виконуються з алюмінію або сталі), так і цільноскляні. Подібні предмети тільки на перший погляд здаються тендітними і не пристосованими для експлуатації. Сучасні технології обробки скла дозволяють підвищити їхню міцність у кілька разів, у результаті чого прозорі меблі з легкістю витримують досить велику вагу.

6. Інтер'єри в стилі Ар Деко та еклектики

6.1. Для цього напряму характерні прямі чи ж ламано-зігнуті лінії, чіткість форм. Від інших його відрізняє застосування декоративних елементів у вигляді зиґзаґів, кіл, трикутників, сонць, а також округлі кути, строгі вертикальні лінії, "відступаючі" форми. З матеріалів використовуються тканини, скло, бронза, кераміка, килими в кубічних узорах. Крім того, добре підходять віяла, фонтани, подіуми, ковані грати. Також доречна світла деревина, шкіра, мармур, скло і хромування для всіх видів домашнього устаткування.

7. Кантрі – „сільський” стиль

7.1. Не дивлячись на первинне значення стилю «кантрі» (що має на увазі відтворення атмосфери американського ранчо), сьогодні це поняття має на увазі під собою безліч напрямів (англійське, скандінавське, французьке, російське). Домінуючим і визначальним його мотивом є традиції, особливості, самобутність, приналежність тієї або іншої етнічної групи.