Розрахунок балів бонітету грунтів в різних грунтових зонах України

Jetzt loslegen. Gratis!
oder registrieren mit Ihrer E-Mail-Adresse
Розрахунок балів бонітету грунтів в різних грунтових зонах України von Mind Map: Розрахунок балів бонітету грунтів в різних грунтових зонах України

1. Встановлення балів бонітету здійснюється за об’єктивними, найбільш сталими природними властивостями ґрунтів, які корелюють з урожайністю культур.

1.1. До таких властивостей ґрунтів відносяться наступні: вміст гумусу в орному шарі і по генетичних горизонтах; потужність гумусових горизонтів; вміст фізичної глини (індекс фізичного стану); ступінь засоленості; скелетність ґрунтів; кислотність (рН сольової витяжки); оглеєність; еродованість; вміст рухомих поживних речовин (фосфору і калію); змитість тощо.

2. Процедура бонітування включає обов’язкове складання на кожний природно-сільськогосподарський район 100 бальної шкали і вибір у його межах еталонного ґрунту, відносно якого розраховують бали бонітету інших ґрунтів за формулою: П/Пе*100%

2.1. Оскільки властивості ґрунту по- різному впливають на урожайність, для зваженого урахування цього впливу використовують так звані показники детермінації: Д *r^2 де r – коефіцієнт кореляції між урожайністю і показником окремої властивості ґрунту.

3. Бонітування ґрунтів – це порівняльна оцінка якості ґрунтів за їхніми основними природними властивостями, які мають сталий характер та суттєво впливають на урожайність сільськогосподарських культур вирощуваних у конкретних природно-кліматичних умовах.

4. Виражений у балах бонітет є відносною величиною, яка інтегрує різнобічні ознаки і властивості ґрунту.