Оформлення права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за:

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Оформлення права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за: создатель Mind Map: Оформлення права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за:

1. Оформити право власності на земельну ділянку в порядку спадкування можливо лише у разі, якщо право власності на неї було оформлено спадкодавцем належним чином, іншими словами, - є документ, який підтверджує зазначене право власності.

1.1. Але законодавством встановлені наступні вимоги щодо відмови від спадщини:

1.1.1. 1.спадкоємець за заповітом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця за заповітом

1.1.2. 2. спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги

1.1.3. 3. має право відмовитися від частки у спадщині спадкоємця, який відмовився від спадщини на його користь

2. Заповітом

2.1. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини, здійснюється спадкування за законом.

3. Для того, щоб оформити право власності на земельну ділянку у порядку спадкування, спадкоємцю необхідно здійснити наступні дії:

3.1. 1.Подати державному або приватному нотаріусу заву про прийняття спадщини.

3.1.1. Така заява подається особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини. Місцем відкриття спадщини вважається останнє місце проживання померлого.

3.2. 2. Переконайтеся, чи внесені відомості про земельну ділянку до Державного земельного кадастру, чи є у наявності документи, що підтверджують право власності померлого на земельну ділянку, чи присвоєний земельній ділянці кадастровий номер.

3.2.1. 1, Замовити у землевпорядної організації виготовлення технічної документації з відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

3.2.2. 2. Домовтесь з землевпорядною організацією про вартість, строки виконання робіт та укладіть відповідний договір.

3.2.2.1. Зверніть увагу на те, щоб в договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт! Строк виконання робіт згідно законодавства не може перевищувати 6 місяців.*

3.2.3. 3. Землевпорядна організація має виконати геодезичні роботи і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки у строки, встановлені договором.

3.2.3.1. Межі земельної ділянки, при потребі, мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Технічна документація має бути складена у паперовій формі та у формі електронного документу.

3.2.4. 4. Вам слід ініціювати процедуру державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та у результаті – отримати Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

3.2.4.1. Територіального органу Держгеокадастру в районі (місті)

3.3. 3. Після спливу 6 місячного строку з дня смерті спадкодавця, Вам необхідно звернутись до нотаріуса, якому було подано заяву про прийняття спадщини.

3.3.1. Нотаріус зобов’язаний зареєструвати Ваше право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

3.4. З цього моменту Ви є повноправним власником успадкованої земельної ділянки.

4. Законом

4.1. Спадкоємці за законом поділяються на декілька черг і кожна з них успадковує майно лише у разі, якщо попередня черга його не успадкувала.

4.2. Цивільним кодексом України встановлені наступні черги:

4.2.1. 1 черга: діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

4.2.2. 2 черга:рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.

4.2.3. 3 черга:рідні дядько та тітка спадкодавця.

4.2.4. 4 черга:особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.

4.2.5. 5 черга:інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.