Особливості педагогічного наставництва та стажування

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Особливості педагогічного наставництва та стажування создатель Mind Map: Особливості педагогічного наставництва та стажування

1. Стажуванню необхідно приділити особливу увагу, адже багато залежить від того, хто буде поруч з молодим учителем, стане його наставником, підтримає його, допоможе знайти правильне рішення у складних ситуаціях, повірити у власні сили.

2. Етапи адаптації молодого вчителя:

3. Педагогічне шефство, наставництво дає можливість управляти процесом професійного становлення молодого педагога, допомагає досвідченому вчителю працювати з молодими спеціалістами у тісному контакті, за якого передача останнім знань, умінь і навичок, розвиток їхніх професійних здібностей, набуття педагогічної майстерності є найбільш ефективною.

4. На першому етапі адаптації відбувається ознайомлення молодого вчителя з вимогами до професії, його включення в самостійну професійну діяльність, зіставлення рівня готовності до роботи з вимогами навчально-виховного закладу.

5. Другий етап пов’язаний із процесом подолання труднощів навчальної діяльності та початком формування майстерності молодого вчителя.

6. Третій етап – це етап високої адаптованості, він є результатом ефективності діяльності молодого вчителя на попередньому етапі. Для цього етапу характерний високий рівень самостійності молодого вчителя, його творчий підхід до навчальної діяльності.

7. Провідна роль у забезпеченні стажування молодих спеціалістів належить адміністрації школи:

8. Основні методи роботи наставника: 1. Бесіда з молодими вчителями за конкретними розділами педагогіки з питань наукового змісту предмета, методики викладання. 2. Спільне моделювання уроків, системи уроків з теми, виховних заходів. 3. Спільна робота з питань добору дидактичного матеріалу. 4. Відвідування уроків, позакласних заходів з детальним аналізом.

9. 1. Директор із числа найкращих учителів призначає наставника, який є безпосереднім керівником стажування. 2. Розробляється пам’ятка для наставника і стажиста. 3. Наставник розробляє спільно зі стажистом індивідуальний план роботи і подає його на затвердження директору школи. 4. Затверджується індивідуальний план стажування молодого спеціаліста з урахуванням методичної теми, над якою працює школа. 5. Під час складання розкладу уроків враховується необхідність відвідування уроків стажистом і його наставником. 6. Здійснюється внутрішкільний контроль за діяльністю наставника і стажиста та управління нею.