Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Rocket clouds
Блискавка создатель Mind Map: Блискавка

1. правила поведінки для захисту від блискавок.

1.1. В населеному пункті

1.2. Не можна бігти!

1.3. На відкритій місцевості

1.4. На відпочинку

2. Види блискавок

2.1. Лінійна блискавка. Вона має форму ламаної або зигзагоподібної яскраво лінії, що представляє собою шлях електронів,. Спостерігач бачить лінійну блискавку мізерну частку секунди - час, необхідний для того, щоб електричний розряд пройшов шлях від одного вогнища до іншого, що становить зазвичай кілька кілометрів. лінійна блискавка. Вона має форму ламаної або зигзагоподібної яскраво лінії, що представляє собою шлях електронів,. Спостерігач бачить лінійну блискавку мізерну частку секунди - час, необхідний для того, щоб електричний розряд пройшов шлях від одного вогнища до іншого, що становить зазвичай кілька кілометрів.

2.2. Кульова блискавка істотно відрізняється від звичайної лінійної та інших видів блискавок, притому не тільки своєю формою, що нагадує круглий палаючий м'ячик діаметром від 3 до 20 см, а й природою, умовами виникнення та існування. Явище це спостерігається при сильних грозах, як правило, після багаторазових розрядів з звичайними блискавками і випадання дощу, тобто воно носить вторинний характер, є наслідком раніше утворених грозових розрядів. Тривалість існування кульової блискавки - від кількох секунд до хвилини, швидкість її руху незначна, вона може бути кілька секунд навіть нерухомою. Світиться кульова блискавка не дуже яскраво, приблизно як невелика електрична лампочка, колір її може бути від неяскравого червоного або оранжевого до білого. Іноді вона іскрить і обертається. Може проникати через невеликі отвори або щілини, тобто вона являється пластичною. Зникає або безслідно, як би розчиняючись в навколишньому повітрі, або вибухаючи. Щільність речовини кульової блискавки, як видно, близька до щільності повітря. За останніми поглядами, кульова блискавка представляє собою згусток плазми, тобто іонізованого газу, що складається з суміші іонів газів повітря і молекул води, які формують складні комплекси, так звані кластери.

2.3. Розгалужена блискавка, що нагадує крону дерева без листя, за своєю природою - та ж лінійна блискавка, з тією тільки різницею, що розряд відбувається не по одному, а по цілій системі каналів. Чечіточна блискавка відрізняється від лінійної наявністю низки потовщень на каналі розряду; це яскраві світні вузлики, або «ракети» (іноді таку блискавку називають ракетною). Плоска блискавка - безшумне білувате світіння частини грозової хмари; воно триває долі секунди.

2.4. Чоткова блискавка[ред. • ред. код] Один з найменш вивчених типів блискавки. Являє собою різновид лінійної блискавки, проте частина імпульсів не проявляється та між проявленням кожного нового існує проміжок у часі та просторі. Виглядає як пунктирна лінійна блискавка. Серед проблем вивчення — дуже низька частота проявлення таких блискавок.