Правила поведінки при ураганах

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Правила поведінки при ураганах создатель Mind Map: Правила поведінки при ураганах

1. Загальна інформація про урагани та небезпека від них

1.1. Ураган - це вітер силою 12 балів за шкалою Бофорта. Бурі та урагани виникають під час циклонів(область зменшеного атмосферного тиску з мінімумом в центр).Швидкість вітру біля земної поверхні перевищує 20 м/с і може досягати 100 м/с.

1.2. На більшій частині території України вітри зі швидкістю більше 25 м/с бувають майже щорічно. Найчастіше - в Карпатах, в горах Криму та на Донбасі.

1.3. Небезпека цього явища природи створюється внаслідок динамічного навантаження від потоку повітряних мас. Руйнування будівель, споруд та інших об'єктів, ураження людей відбувається внаслідок дії швидкісного напору повітря, що викликає значний тиск на об'єкти.

2. Передбачення та попередження про урагани

2.1. Здійснюється гідрометеослужбою за допомогою сучасних приладів, в т. ч. метеорологічних супутників, які фіксують виникнення надзвичайних метеорологічних явищ, після чого розраховується можливий напрямок їх переміщення, ймовірна потужність і час підходу до певного району.

2.2. Повідомляються про наближення урагану адміністративні органи областей, районів, штаби цивільної оборони, сільськогосподарські, лісогосподарські і промислові об'єкти. Місцеві органи влади повідомляють населення, а керівники підприємств і штаби ЦО - працівників. Це дозволяє вчасно привести в готовність формування цивільної оборони, провести попереджувальні роботи у зонах можливої дії урагану чи бурі та ефективно ліквідувати наслідки стихійного лиха.

2.3. За цим повідомленням, обмежується вихід у море плавзасобів, закріплюються по "штормовому" баштові крани та інші будівельні механізми великих габаритів, обмежується рух транспортних засобів, припиняється заготівля лісу, польові роботи та ін. Крім того на підприємствах запобіжні заходи передбачають укріплення споруд, будівель, прибирання або закріплення предметів, які можуть травмувати людей, вживають заходів для збереження техніки.

3. Перші дії,після одержання сигналу про штормове попередження

3.1. 1) зміцнити дах, пічні і вентиляційні труби;

3.2. 2)забити вікна у горищних приміщеннях (ставнями, щитами з дощок або фанери);

3.3. 3) звільнити балкони і території двору від пожаронебезпечних предметів;

3.4. 4) підготувати запаси продуктів і води на 2-3 доби на випадок евакуації в безпечний район, а також автономні джерела освітлення (ліхтарі, гасові лампи, свічки);

3.5. 5)перейти з легких будівель у більш міцні будинки або в захисні спорудження цивільної оборони

3.6. 6)з дахів, лоджій, балконів забирають предмети, які від поривів вітру можуть впасти вниз і травмувати людей.

3.7. 7)предмети, які знаходяться у дворах, закріплюють або заносять у приміщення.

4. Як діяти під час урагану?

4.1. Якщо ураган (буря, смерч) застали Вас у будинку, відійдіть від вікон і займіть безпечне місце біля стін внутрішніх приміщень, у коридорі, біля вбудованих шаф, у ванних кімнатах, туалетах, коморах, у міцних шафах, під столами. Погасіть вогонь у пічках, відключіть електроенергію, закрийте крани на газових мережах.

4.2. У темний час доби використовуйте ліхтарі, лампи, свічки; включіть радіоприймач для одержання інформації МНС; по можливості, перебуваєте в заглубленному укритті, у сховищах, льохах і т.п.

4.3. Якщо ураган застав Вас на вулицях населеного пункту, тримаєтеся якнайдалі від легких будівель, будинків, мостів, естакад, ліній електропередачі, щогл, дерев, рік, озер і промислових об’єктів. Для захисту від уламків, що летять, і осколків скла використовуйте аркуші фанери, картонні й пластмасові ящики, дошки й інші підручні засоби. Не заходьте в ушкоджені будинки, тому що вони можуть обрушитися при нових поривах вітру.

4.4. При надходженні сигналу про наближення урагану необхідно негайно зійти в укриття, підвал удома або льох, або вкритися під ліжком і іншими міцними меблями – ніщо інше не допоможе.

4.5. Якщо ураган застає Вас на відкритій місцевості, укривайтеся на дні дорожнього кювету, у ямах, ровах, вузьких ярах, щільно притискаючись до землі, закривши голову одягом або гілками дерев. Потрібно лягти максимально низько. Не залишайтеся в автомобілі, негайно виходите з нього й укривайтеся, як зазначено вище.

4.6. Після відходу головної небезпеки, після припинення стихійного явища необхідно з’ясувати, чи не має навколо Вас поранених людей, чи не потрібна комусь невідкладна допомога.

5. Документальний фільм"Вижити в катастрофі.Ураган."