Індивідуальний педагогічний маршрут професійного розвитку вчителя трудового навчання Васильєво...

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Індивідуальний педагогічний маршрут професійного розвитку вчителя трудового навчання Васильєвої Тетяни Анатоліївни by Mind Map: Індивідуальний педагогічний маршрут  професійного розвитку  вчителя трудового навчання  Васильєвої Тетяни Анатоліївни

1. Робота над науково-методичною темою «Розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дітей з урахуванням природних задатків»

1.1. Основні завдання:

1.1.1. - Новизна та оригінальність при плануванні занять;

1.1.1.1. Добір змісту трудового навчання я здійснюю з урахуванням особистісно орієнтованого підходу, на основі принципів достатності (необхідності) для навчання, праці і корекції психофізичного розвитку для дітей інвалідів з метою їх підготовки до самостійного життя.

1.1.2. - Створення умов розвитку потенційних творчих можливостей дитини в освітньому процесі;

1.1.2.1. Перш за все, це створення ситуації успіху та встановлення емоційного контакту. У процесі заннять передбачається максимально можливе формування визначених умінь, враховуючи особливості та можливості розвитку дитини.

1.1.3. - Цілеспрямована робота по організації трудової діяльності для розвитку моторики, координації рухів, пізнавальні процеси.

1.1.3.1. Спрямовую вихованців на обов’язкове застосування набутих знань (догляд за рослинами, санітарно-гігієнічні вимоги, правила безпеки праці та ін.) у їх повсякденній життєдіяльності.

1.1.4. - Формуванню життєвої компетентності, яка розглядається як здатність застосовувати на практиці знання, досвід, суспільні цінності, базові навички комунікації і соціально - побутової адаптації, набуті у процесі навчання та комплексної реабілітації.

1.1.5. - Особистістно орієнтований підхід;

1.1.5.1. - У процесі трудового навчання максимально застосовую свій творчий потенціал та значну увагу приділяю кожній дитині, в організації робочого місця та праці в цілому, правильності використання знарядь праці, дотримання техніки безпеки.

1.1.6. - Підбір та виготовлення розвиваючого, дидактичного роздаткового матеріалу, наочності;

1.1.6.1. - Дидактичні можливості трудового навчання можуть створювати особливо сприятливі умови для розвитку в дітей інвалідів психічних процесів, виховання позитивних якостей особистості, розумових, сенсомоторних і перцептивних дій, корекції недоліків пізнавальної діяльності, конкретизації уявлень про навколишнє середовище, предмети й матеріали.

1.2. Очікувані результати:

1.2.1. Очікуванні результати:

1.2.1.1. - Встановлення емоційного контакту;

1.2.1.2. - Зацікавлення до працетерапії інноваційними методами

1.2.1.3. - Збагачення словникового запасу дітей назвами трудових операцій та об’єктів виготовлення;

1.2.1.4. - Мати елементарні навички самообслуговування

1.2.1.5. - Вміти виконувати не складні конструкції за зразком з різних видів матеріалів;

1.2.1.6. - Розвиток координації рухів рук та дрібної моторики.

1.3. Корекційно-розвивальні заняття

1.3.1. Організації корекційно-розвивальних занять має передувати ознайомлення з висновками ІРЦ (обласної, районної або міської), а також консиліума закладу освіти зроблених стосовно кожної дитини, яка буде залучатися до занять. Відповідно психолого-педагогічній оцінці у закладі можуть спостерігатися декілька груп дітей із різними діагнозами.

1.3.1.1. Для дітей з порушеннями психічного розвитку властива різка обмеженість знань та уявлень про навколишній світ, несформованість розумових дій та операцій, яка виявляється в недоліках перцептивної діяльності, наочно-образного та словесно-логічного мислення, відставання в розвитку мовлення, недорозвиненому граматичному висловлюванні. В процесі виконання навчальних завдань деякі діти терплять чималі труднощі, пов’язані з несформованістю навичок інтелектуальної роботи, недорозвиненістю мовлення, проте в межах доступного матеріалу діти здатні скористатися допомогою. Дуже чутливі до позитивної стимуляції, стають уважнішими і продуктивнішими. У сприятливих умовах ці діти виявляють достатню научуваність.

1.3.1.2. Діти з тяжкими формами ЗПР церебрально-органічного ґенезу, у яких спостерігається первинна дефіцитарність у розвитку усіх психічних функцій: уваги, пам’яті, гнозису, праксису та ін., а також недорозвиток емоційно-вольової сфери. Корекційно-розвиткові заняття з розвитку когнітивної сфери проводяться в групі та індивідуально. В процесі психокорекційної роботи важливо враховувати індивідуально - типологічні особливості кожної дитини, а сам процес корекції має проводитися в межах діяльності, доступної для дитини (ігрова, навчальна тощо). Індивідуальні заняття проводяться з дітьми, які потребують виконання більшої кількості вправ із застосуванням різних мір допомоги.

2. Самоосвітня діяльність

2.1. Формування професійної компетентності вчителя трудового навчання

2.1.1. Технологія самоосвіти

2.1.1.1. Індивідуальна професійна діяльність

2.1.1.1.1. Стажування, відвідування уроків, майстер-класи.

2.1.1.2. Рішення конкретної задачі практичного значення

2.1.1.2.1. Формування професійного статусу вчителя

2.1.1.3. Колективна

2.1.1.3.1. Педради, семінари, творчі звіти, передовий досвід.

2.1.1.4. Використання інформаційно-комунікативних технологій

2.1.1.4.1. Підвищення рівня комп'ютерної грамотності:

2.1.1.4.2. Мультімедійні презентації; розробки уроків;електронні підручники: сайти; блоги.