Соціальні сервіси web2.0 у роботі вчителя
by Рубан Тетяна Петрівна
1. Соціальні сервіси для створення книжкових колекцій
1.1. Соціальні сервіси, щоб збирати власні колекції книг і управляти ними, обмінюватися книжками з друзями і дивитися, що вони читають.
2. Карти знань (англ. Mind map
2.1. Соціальні сервіси для створення карт знань
3. Сервіси для створення стрічки часу
3.1. Соціальні сервіси дозволяють розміщувати події в хронологічному порядку. Хронологія подій буде включати в себе фіксовану дату, опис, посилання. Деякі сервіси дозволяють також додавати текст, зображення, відеоролики та файли
4. соціальні аудіоосервіси
4.1. Соціальний сервіс, призначений для публікації, зберігання, прослуховування і коментування аудіозаписів.
5. Вікі (Wiki)-сервіси
5.1. Соціальний сервіс, що дозволяє будь-якому користувачеві редагувати текст сайту (писати, вносити зміни, видаляти, створювати посилання на нові статті).
6. соціальні відеосервіси
6.1. Соціальний сервіс, призначений для публікації, зберігання, перегляду та коментування мультимедійних презентацій, в тому числі, зі звуком і ефектами (на деяких сервісах). Є можливість вставки у блоги і сайти за допомогою коду.
7. Соціальні мережеві сервіси для зберігання мультимедійних презентацій
7.1. Соціальний сервіс, призначений для публікації, зберігання, перегляду та коментування мультимедійних презентацій, в тому числі, зі звуком і ефектами (на деяких сервісах). Є можливість вставки у блоги і сайти за допомогою коду.
8. Відносяться до так званих народних класифікаторів - соціальним сервісам, які дозволяють користувачам класифікувати різні записи: тексти, фотографії, закладки, використовуючи для цього ключові слова - теги. Ключові слова придумують або вибирають самі користувачі системи.
9. Cервіс електронної пошти
9.1. електронна пошта з інтелектуальним інтерфейсом, вбудованим чатом, потужним захистом від спаму, можливістю веб-доступу і роботи оффлайн.
10. Соціальні сервіси для організації спільної роботи з різними типами документів
10.1. Соціальний сервіс, призначений для спільного створення та редагування документів: текстів, презентацій, таблиць і малюнків.
11. Засоби для зберігання закладок
12. Засоби для створення коміксів
12.1. Соціальний сервіс, призначений для створення, зберігання і перегляду коміксів
13. Засоби для створення електронних книг і буклетів
13.1. Сервіси для створення, оформлення і публікації електронних книжок, плакатів, постерів власного твору
14. Мережеві щоденники (блоги)
14.1. Сервіси, що дозволяють будь-якому користувачеві вести записи будь-яких текстів. За аналогією з особистими щоденниками блоги називають мережними щоденниками. Ведучий щоденник (блогер) може керувати доступом до своїх записів: робити їх відкритими всім бажаючим, визначеному колу користувачів або зовсім приватними.
15. соціальні Фотосервіси
15.1. Соціальний сервіс, призначений для публікації, зберігання, перегляду та коментування зображень. Може використовуватися персонально або з колективним доступом