Методи збору емпіричного матеріалу

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Методи збору емпіричного матеріалу создатель Mind Map: Методи збору емпіричного матеріалу

1. Метод аналізу помилок

1.1. Спрямований на аналіз відхилень від нормального протікання трудового процесу, які виникають з вини людини, й здійснюється на основі порівняльного аналізу інформації, яка була отримана при вивченні документації з браку, аварій, травматизму; спостереження за процесом праці, експертної оцінки і статистичного аналізу частоти і кількості виникнення помилок

2. Метод опитування

2.1. Використовується у формі безпосереднього опитування працівників психологом (учнів − педагогами), який відбувається у формі бесіди або інтерв’ю за спеціально розробленими опитувальниками або наперед складеним планом, зміст яких обумовлений завданням дослідження і правилами комунікативної взаємодії.

3. Трудовий метод

3.1. Являє собою метод, який містить одночасно й елементи збирання матеріалу, й елементи його аналізу.

4. Біографічний метод

4.1. Поєднує опитування і вивчення документації про загальну та спеціальну освіту, професійне просування і т.п.

5. Метод вивчення продуктів діяльності

5.1. Дозволяє за результатами праці визначити якість виконаної людиною роботи через співставлення продукту праці і нормативних вимог, які висуваються до його виготовлення.

6. Метод порівняльного аналізу

6.1. Використовується для визначення характеру суб’єктно-об’єктних і об’єктно-об’єктних взаємозв’язків у процесі виконання конкретної діяльності.

7. Метод вивчення документації

7.1. Використовується для збирання об’єктивної інформації про процес праці, про аварії, брак, про склад працюючих, їх професійну підготовку й стан здоров’я тощо.

8. Метод спостереження

8.1. Метод вивчення трудової поведінки працівника (учня) й організації його діяльності, який дозволяє виявити характер протікання професійної (пізнавально-трудової) діяльності

9. Експеримент

9.1. це метод дослідження, який, в певному випадку, спрямований на перевірку гіпотези, сформульованої на основі аналізу емпіричної інформації про характер впливу суб’єктно-об’єктних взаємозв’язків на процес чи результат трудової діяльності людини.

10. Метод експертної оцінки

10.1. Передбачає аналіз необхідної інформації про специфічні особливості професії та можливі фактори, які негативно впливають на суб’єкт праці, на основі опитування групи кваліфікованих спеціалістів визначеної професії і вивчення психологами документації, яка адекватна завданню дослідження.

11. Функціонально - структурний аналіз

11.1. Являє собою психологічне дослідження мотиваційних, когнітивних, операторних і емоційно-вольових процесів, актуалізованих у людини в процесі формування або виконання конкретної трудової діяльності на макро- і мікроструктурному рівнях.

12. Статистичний та трудовий метод аналізу

12.1. Використовуються з метою отримання кількісної інформації про закономірності і динаміку протікання професійної діяльності.