Комунікативні бар’єри

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Комунікативні бар’єри создатель Mind Map: Комунікативні бар’єри

1. Подолання логічного бар'єра можливо в тому випадку, якщо "йти від партнера", тобто намагатися зрозуміти логіку його думки і спосіб побудови умовиводів, знаходячи тим самим причини розбіжностей ваших думок. Також грамотність і лаконічність висловлених партнером думок впливають на ваше розуміння його намірів, на те, як швидко буде подолано виник логічний бар'єр.

2. Семантичні бар'єри

2.1. ПРИКЛАД: Використання слова "команда" визначено контекстом - це і розпорядження, і спортивна група, і група однодумців в організації.

2.2. При подоланні семантичного бар'єру необхідно знати особливості співрозмовника, говорити з ним "на одній мові", намагатися пояснювати значення незрозумілих слів або замінювати їх відомими для співрозмовника, коментувати сказане, використовувати елементи зворотного зв'язку.

3. Фонетичні бар'єри

3.1. ПРИКЛАД: Розставляючи різні акценти, ми можемо змінити зміст думки. Так, фраза "краще сьогодні зробити цю вправу", вимовлена спокійним рівним голосом, не відображає значущості термінів виконання вправи. Але якщо дана фраза буде сказана з акцентом на слово "сьогодні", то її вже розуміємо однозначно: необхідно вправу зробити в цей термін.

3.2. Щоб подолати даний фонетичний бар'єр, учасникам взаємодії потрібно працювати над якістю своєї промови, піклуючись про її темпі і тембрі, правильну вимову і проставленні наголоси.

4. Стилістичні бар'єри

4.1. ПРИКЛАД: переказ змісту казки науковим стилем, безсумнівно, викличе стилістичний бар'єр. Показ Пушкіним упіймання золотої рибки, яка обіцяла за умови її звільнення значний викуп, не використаний спочатку старим, має дуже важливе значення.

4.2. Подолання стилістичного бар'єру пов'язано зі здатністю структурувати інформацію, використовувати зміст, адекватний формі, коротко говорити, вести бесіду в найбільш уместном ситуації темпі і ритмі.

5. Логічні бар'єри

5.1. ПРИКАД: При описі маршруту на питання: "Як мені пройти до метро?" вам можуть відповісти: "Ідіть прямо триста метрів, повернете ліворуч, ще через 500 метрів побачите підземний перехід, в ньому перехід на станцію метро" або "Ідіть ось так (жестом вказують напрям), потім повернете, там побачите, як всі йдуть в перехід - вам туди на метро "