Кайдашева сім'я

хз

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Кайдашева сім'я создатель Mind Map: Кайдашева сім'я

1. Тема

1.1. Зображення реалістичних і трагічних за своєю суттю картин життя та психології українських селян у перші десятиріччя після реформи 1861 р.

2. Рід літератури

2.1. Епос

3. Композиція

3.1. твориться відповідно до реалістичних принципів. Повість скомпонована зі сцен, ситуацій селянського побуту, в яких розкриваються темнота, обмеженість, егоїзм дрібних власників. Ос­нову сюжету твору складають епізоди родинного життя Кайдашів — сім’ї, в якій іде боротьба за приватну власність. Основним у «Кайдашевій сім’ї» є соціальний конфлікт, породжений приватновласницькими законами того­часної дійсності, майновою нерівністю між людьми, їх прагненням до вла­сності. Соціальний конфлікт у повісті посилюється психологічним, що виникає з тих потворних рис і звичок у характерах героїв, які сформували­ся в умовах кріпосницького ладу. Крізь увесь твір проходить контраст між світом природи і світом жалюгідних людських взаємин. Це помітно ще з експозиції твору.

4. Жанр

4.1. реалістична соціально-побутова гумористично-сатирична повість-хроніка

5. Ідея

5.1. Ідея «Кайдашева сім'я»: критика окремих вад тогочасного панівного суспільного ладу, які спотво­рювали людські почуття і взаємини, інтереси і прагнення; засудження егої­зму, жорстокості і дріб’язковості в стосунках з людьми, висловлення суму за людину, її самоприниження і моральний занепад; мотив національної са­мокритики, що переходить у мотив сорому й уболівання за український світ.

6. Герої

6.1. Омелько Кайдаш — голова сім'ї Маруся Кайдашиха — його дружина Карпо Кайдашенко — старший син Лаврін Кайдашенко — молодший син Мотря Кайдашенчиха — старша невістка Мелашка Кайдашенчиха — молодша невістка