Алгоритм соціально-педагогічного супроводу дошкільника в умовах інклюзивного виховання.

Начать. Это бесплатно
или регистрация c помощью Вашего email-адреса
Алгоритм соціально-педагогічного супроводу дошкільника в умовах інклюзивного виховання. создатель Mind Map: Алгоритм соціально-педагогічного супроводу дошкільника в умовах інклюзивного виховання.

1. Етапи соціально-педагогічної роботи щодо супроводу дитини в процесі її адаптації до умов ДНЗ

1.1. Діагностичний. Мета: виявити проблеми дитини (вони можуть бути побутовими: невміння користуватися туалетом, невміння самостійне їсти, одягатися тощо і соціальними: невміння налагодити стосунки з однолітками й вихователями) і намітити шляхи корекційної роботи.

1.2. Ознайомлювальний Мета: розповісти й показати дитині, що таке дитячий садок, створити позитивне ставлення до нього, викликати зацікавленість.

1.3. Формуючий Мета: формування в дитини адекватні форми поведінки, розвивати навички спілкування, міжособистісної взаємодії і самообслуговування.

2. На основних етапах діяльності передбачається робота: • з батьками, • з дітьми, • з усією сім'єю.

3. Соціально-педагогічний патронат сім'ї

3.1. Мета:

3.1.1. • надання методичної і консультативної допомоги сім'ї, включення батьків у процес виховання, навчання та реабілітації дитини; • забезпечення на рівні держави кожній дитині права на доступність і безоплатність дошкільної освіти, залучення до дошкільної освіти більшої кількості дітей; • надання ранньої допомоги дітям, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, поступова повна або часткова інтеграція їх у суспільство.

3.2. Завдання:

3.2.1. • організація цілеспрямованої фахової допомоги сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем; • формування соціально-педагогічної компетенції сім'ї - набуття її членами соціально-педагогічних знань і навичок, достатніх для реалізації повсякденного життя; • забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, формування в неї моральних норм та створення умов для її соціалізації; • надання комплексної психолого-педагогічної, корекційно-розвивальної допомоги дітям дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації; • допомога у створенні доцільних психолого-педагогічних умов виховання дитини відповідно до її віку, індивідуальних особливостей та потреб своєчасного і всебічного розвитку тощо.

3.3. Етапи:

3.3.1. Підготовчий етап включає в себе наступні складові: вивчення сімей мікрорайону; допомога у створенні розвивального середовища. На цьому етапі проводиться облік дітей дошкільного віку. Йдучи в сім'ю, педагог намагається створити в ній умови, що сприяли б появі нових взаємовідносин між дитиною і дорослими, надає батькам професійну консультацію, за необхідності організовує зустрічі з іншими спеціалістами.

3.3.2. Практичний етап включає діагностику рівня розвитку дітей, розробку індивідуальних розвивальних програм, проведення освітньо-виховної роботи з дітьми, консультативну допомогу батькам.

3.3.3. Узагальнюючий етап полягає у проведенні роботи з виявлення рівня здобуття дитиною дошкільної освіти, розробки рекомендацій для батьків.

3.4. Відвідування сім'ї відбувається 2 рази на тиждень, і соціально-педагогічним патронатом охоплюється не більше 15 дітей.

3.5. Соціально-педагогічним патронатом охоплюються сім'ї з дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, або не відвідують дошкільні навчальні заклади з інших причин (відсутність чи віддаленість дошкільних закладів, фізична неспроможність батьків водити дитину до закладу тощо).