Ресурси створення е-контенту

Track and organize your meetings within your company

马上开始. 它是免费的哦
注册 使用您的电邮地址
Ресурси створення е-контенту 作者: Mind Map: Ресурси створення е-контенту

1. MS SharePoint Designer.

1.1. MS SharePoint Designer.

1.1.1. Програма MS SharePoint Designer дозволяє створювати професійно оформлені веб-сторінки за допомогою макетних таблиць і комірок. Макетна таблиця являє собою створену для сторінки структуру. Макетні комірки – це області цієї структури, що містять в собі вміст сторінки, включаючи текст, малюнки, веб-частини та інші елементи. Разом макетні таблиці та комірки представляють горизонтальні і вертикальні області, які можна додавати до веб- сторінки і які дозволяють задати для вмісту складну візуальну структуру

1.1.2. Форматування тексту в MS SharePoint Designer виконується так само, як у текстовому процесорі, і дозволяє надавати тексту більш організований, виразний і стрункий вигляд. Є можливість змінювати шрифт, його розмір, стиль і колір, інтервали і вертикальне розташування тексту, а також додавати такі ефекти, як підкреслення. Крім того, можна задавати відступи, додавати маркери і номери, а також встановлювати вирівнювання. При створенні маркірованого або нумерованого списку маркери або номери або додаються до існуючих рядків тексту вручну, або це здійснюється автоматично при введенні тексту документа. При створенні маркованих списків для веб-сторінок в якості маркерів можуть використовуватися будь-які зображення або малюнки. При вставці тексту, малюнків або графічних об’єктів в поданні Конструктор в MS SharePoint Designer поруч з вставленим елементом з’являється кнопка Параметри вставки, при натисненні на яку відображається список варіантів оформлення вмісту, який вставляється. Для того, щоб вставити до сторінки таблицю використовується відповідний пункт меню Таблиця. Існують різні способи налаштування таблиць, що дозволяють зробити їх більш привабливими і легким для читання.

1.1.3. У MS SharePoint Designer існують такі способи додавання структури переходів у веб-вузол: – Панель посилань – це набір гіперпосилань, що дозволяє переходити від однієї сторінки вузла до іншої. Панель посилань зазвичай розміщуються стандартно на помітних місцях кожної сторінки, вони відіграють роль шляху до вказаних сторінок. Можна створювати панелі посилань з графічними або текстовими посиланнями. – Панель посилань, створені на основі структури переходів. Після створення веб-вузла та визначення ієрархічної і логічної структури, можна додати панель посилань, створену на основі цієї структури переходів. Структура переходів визначає, які гіперпосилання повинні бути додані на панель посилань, а назви сторінок визначають назви відповідних гіперпосилань. Наступний приклад показує структуру веб-вузла в поданні Перехід і пояснює відношення між сторінками вузла

2. Система дистанційного навчання Moodle

2.1. Система дистанційного навчання Moodle

2.1.1. Дистанційне навчання − сукупність інформаційних і педагогічних технологій цілеспрямовано організованого процесу синхронної та асинхронної інтерактивної взаємодії викладачів і студентів між собою і з засобами навчання, інваріантного до їхнього розташування в просторі і часі, що реалізується в специфічній дидактичній системі. Дистанційна освіта − освіта, реалізована за допомогою дистанційного навчання. Дистанційна технологія навчання − сукупність методів і засобів навчання і адміністрування навчальних процедур, що забезпечують проведення навчального процесу на відстані на основі використання сучасних інформаційних і телекомунікаційних технологій. Дистанційний курс – це комплекс навчально-методичних матеріалів та освітніх послуг, створених у віртуальному навчальному середовищі для організації дистанційного навчання на основі інформаційних і комунікаційних технологій для реалізації моделі дистанційного навчання. Сьогодні широко використовується велика кількість систем дистанційного навчання як з відкритим кодом (умовно безкоштовних), так і платних, широковживаних та вузькоорієнтованих.

2.1.2. Одним з найважливіших блоків є блок Керування, який містить наступні інструменти (рис. 378): Редагувати – для внесення змін у курси (заняття); Параметри – для внесення змін до оформлення курсу; Призначити ролі – для надання користувачу певних привілеїв; Журнал оцінок – для відображення всіх оцінок студентів, які проходять даних курс; Групи – відомості про групи, що беруть участь в даному курсі, та списки з прізвищами курсантів кожної групи; Відновити - для відновлення даних про курс, окремих його фрагментів, які були архівовані, чи всього курсу; Про користувача – для отримання відомостей про викладача курсу, а також потенційних викладачів; Вихідний стан – дозволяє очистити курс від даних користувачів, залишаючи незмінними решту даних; Файли – містяться всі файли, які були додані до даного курсу; Банк питань – дозволяє створювати, імпортувати та експортувати різнотипні тестові питання, які стосуються курсу; Звіти – відображається інформація про події, які відбувались на сайті.

2.1.3. До курсу можна додавати такі ресурси: напис – невеличка текстова (графічна) інформація, яка показується у межах відповідної теми на головній сторінці курсу; − текстова сторінка – ресурс додається у вигляді текстової сторінки; − HTML-сторінка – ресурс додається у вигляді веб-сторінки, що дозволяє додавати більш складні елементи форматування; − гіперпосилання – вказується шлях до веб-сайту; − доступ до файлів – завантажуються файли створені в інших програмних системах.

2.1.4. До курсу можна додавати такі види діяльності − SCORM/AICC – це набір web-контенту, що відповідає міжнародному стандарту об'єктів навчального призначення SCORM; цей набір може включати web-сторінки, графіку, програми на Javascript, Flash- презентації та інші складові, що працюють у web-браузері; − Wiki – це засіб, пристосований для спільного створення документів декількома людьми, який має власну просту мову розмітки, що використовується прямо у вікні браузера; − Анкета – цей модуль пропонує ряд перевірених інструментів, необхідних для проведення анкетування, які можуть бути корисні в оцінці і стимулюванні процесу навчання в середовищі on-line; − База даних – дозволяє викладачам та/або студентам створювати, показувати та здійснювати пошук серед введених записів бази; формат та структура записів можуть бути майже необмеженими, включати картинки, поля, інтернет-адреси, числа або простий текст; − Глосарій – дає можливість курсантам і викладачу створювати електронну базу (загальну або тематичну) визначень, схожу на простий словник або мультимедійну енциклопедію; − Завдання – додаткове творче завдання до уроку: • Відповідь – у кілька файлів; • Відповідь – текстом; • Відповідь – одним файлом; • Відповідь – поза сайтом; − Опитування – може використовуватися для того, щоб учні проголосували за що-небудь, або для отримання коментарів від кожного учня; − Тест – дозволяє створювати тест за допомогою відповідного інструменту Moodle, або тест, опрацьований за допомогою програми Hot Potatoes; − Урок – сукупність матеріалів, що розкривають певну тему, складова частина курсу; звичайно має модульну, гіпертекстову структуру, причому кожний тематичний фрагмент уроку закінчується поточним чи підсумковим тестом; − Форум – засоби для спілкування учасників; форуми розрізняються за типами, складом і кількістю учасників (індивідуальні та загальні, «дошки оголошень» та дискусійні форуми тощо); − Чат – дозволяє учасникам провести на живо (on-line) дискусію через мережу.

3. Вебінар

3.1. Вебінар

3.1.1. Вебінар (веб-семінар) - це різновид веб-конференції, яка полягає у проведення онлайн-зустрічей або презентацій через Інтернет в режимі реального часу. Під час веб-конференції кожен з учасників знаходиться у свого комп'ютера, а зв'язок між ними підтримується через Інтернет шляхом використання веб-додатки. Навчання, що відбувається за допомогою вебінару, це приклад синхронного навчання, коли викладач дає студентам навчальний матеріал, вправи, відповідає на питання аудиторії, оцінює рівень засвоєння знань, тощо, через віртуальне спілкування в реальному часі.

3.1.2. Залежно від конкретної програмної платформи вебінар може мати такі можливості та функціональні особливості: – проведення аудіо- і відеоконференцій з різною якістю відео і трансляцією декількох учасників одночасно; – обмін миттєвими повідомленнями за допомогою текстового чату; – демонстрація електронних ресурсів різноманітних форматів: презентацій, документів, веб-сторінок, відеороликів; – обмін файлами між учасниками вебінару – завантаження і вивантаження файлів будь- яких розмірів; – колективна робота з програмним забезпеченням – учасник вебінару з відповідними правами (зазвичай учитель) демонструє всім іншим учасникам роботу в середовищі конкретного програмного продукту на екрані свого комп’ютера. При цьому вчитель має можливість передавати права управління програмою будь- якому учню з конкретним завданням. – веб-тури – засіб, що дозволяє спільно відвідувати веб-сайти; – опитування і тестування учасників вебінару та миттєва візуалізація результатів за допомогою різноманітних діаграм; – Whiteboard – електронна панель, яка виконує функції дошки для спільної роботи та має стандартний набір інструментів: лінія, коло, прямокутник тощо; – Breakout rooms («кімнати прориву») – віртуальні кімнати для роботи з групами, як правило, ці кімнати оснащені засобами колективної роботи з текстом, відеоматеріалами та мультимедійними презентаціями. – «Підняття руки» – надає змогу учаснику вебінару звернути на себе увагу ведучого та попросити увімкнути мікрофон, камеру або інший функціонал; – можливість друку або збереження на диск матеріалів вебінару у процесі його проведення; – наявність окремої частини віртуального класу для розміщення плану проведення вебінару; – можливість учасника виявляти емоції, зокрема згоду, заперечення тощо за допомогою спеціальних індикаторів, які деякою мірою компенсують відсутність безпосереднього контакту; – запис вебінару для подальшого використання та аналізу. Окрім названих функціональних особливостей, які можуть бути реалізовані під час проведення віртуального заняття, більшість програмних платформ дають змогу автоматизувати підготовку до вебінару, зокрема реєструвати учасників, отримувати статистику, інформувати учасників про подію за допомогою електронної пошти тощо.

3.1.3. WiZiQ Education online – одна з найпотужніших на сьогоднішній день система проведення вебінарів. Крім базових функцій, слід окремо виділити можливості щодо демонстрування навчального матеріалу, а саме віртуальну дошку. Крім звичних засобів демонстрації презентацій та текстової інформації, надається можливість зручного написання формул, створення графічних зображень, презентація аудіо та відеоінформації, підтримуються формати Microsoft Word, Excel, PowerPoint, PDF. Також наявні сервіси для проведення тестування та інтеграції з віртуальним освітнім середовищем Moodle. Є можливість створення платних курсів, тобто викладач самостійно визначає вартість навчання. Також реалізовано пошук викладача та студента: кожен бажаючий може вказувати, які курси він хотів би прослухати чи які курси може викладати. Зв'язок з системою може підтримуватись і засобами мобільного телефону.

4. Smart Technologies

4.1. Smart Board

4.1.1. Інтерактивна дошка - це гнучкий інструмент, що об'єднує в собі простоту звичайної маркерної дошки з можливостями комп'ютера. У комбінації з мультимедійним проектором стає великим інтерактивним екраном, одним дотиком руки до поверхні якого, можна відкрити будь-який комп'ютерний додаток або сторінку в Інтернеті й демонструвати потрібну інформацію або просто малювати. Усе, що ви намалювали або написали, програмне забезпечення інтерактивної дошки дозволяє зберегти у вигляді комп'ютерних файлів, роздрукувати, послати по електронній пошті, навіть зберегти у вигляді Web-сторінок і розмістити їх в Інтернеті.

4.1.2. Драйвери продуктів Smart: • Smart Board Tools – переміщувана панель інструментів; • Клавіатура Smart – екранна клавіатура; • Контролер дисплея – для управління екраном і проектором; • Орієнтація – вікно налаштування орієнтування дошки; • Панель керування

4.2. Smart Notebook

4.2.1. Smart Notebook: • Smart Notebook 10; • Відеоплеєр Smart; • Програма запису Smart; • Інші інструменти Notebook: o Затемнення екрана; o Лупа; o Панель інструментів захват екрана; o Підсвічування; o Вказівник.

4.2.2. Програма Smart Notebook дозволяє: − малювати або писати на сторінках, використовуючи ручку і гумку з підставки для інструментів, або панелі інструментів програми Smart Notebook; − отримувати доступ до великої кількості різноманітних об’єктів навчання в галереї програми Smart Notebook; − прикріплювати документи, ярлики та гіперпосилання до файлу Smart Notebook для полегшення доступу до них; − записувати, копіювати і видаляти сторінки; − додавати необмежену кількість сторінок, тощо.

4.3. Smart Board Tools

4.3.1. Переміщувана панель інструментів Smart Board Tools – призначена для створення різноманітних нотаток та поміток на дошці, і виконання над ними різних дій, за замовченням має десять кнопок − Вибрати – для виділення об’єкта, працює у вигляді курсору; − Ручка – для здійснення поміток; − Кольорова ручка − Виділення – виконує функції кольорового маркера; − Гумка – для видалення зроблених від руки нотаток; − Права кнопка миші – виконує функції правої кнопки миші; − Smart Notebook 10 – викликає відповідну програму; − Клавіатура – для виклику екранної клавіатури; − Скасувати – скасовує останню дію; − Налаштувати – для додавання або видалення елементів панелі інструментів шляхом їх переміщення.

4.4. Smart Senteo

4.4.1. Smart Response (містить програмне забезпечення Інструменти викладача (Teacher Tools), що використовується для управління даними учнів, класу та оцінок) Приймач надсилає інформацію за допомогою бездротового зв’язку між комп’ютером вчителя та пультами учнів. Система є мобільною, може використовуватись в будь-якій аудиторії, та водночас дає можливість забезпечити двосторонній зв’язок викладача з аудиторією під час заняття. Для її підключення необхідний стаціонарний комп’ютер або ноутбук з встановленим відповідним програмним забезпеченням. Smart Senteo є простою та доступною для використання системою. Для швидшого освоєння роботи з нею в програмне забезпечення інтегровано симулятор, який дає змогу викладачеві швидко нагадати аудиторії, як користуватись дистанційними пультами. Перевагою системи є подібність у роботі до розповсюдженого програмного забезпечення MS Office, і зокрема, MS Power Point.

4.5. Smart Response

4.5.1. Інструменти Smart Response, інтегровані в інтерфейс Smart Response ПЗ Smart Notebook: – меню відповідей; – вкладка Smart Response; – кнопка Вставити питання (Insert Question); – кнопка Розпочати оцінювання (Start Assessment) Існують три різні типи сторінок Smart Notebook при створенні уроку для використання з системою Smart Response: – сторінки з питаннями презентують питання, які вимагають відповідей з використанням пультів Smart Response. Існує такі типи запитань: правда/брехня, так/ні, з кількома варіантами відповідей, цифрова відповідь та коротка відповідь. – сторінки з контентом презентують зміст уроку у поєднанні з оцінюванням. Сторінки з контентом не вимагають у учнів відповідей з використанням пультів. – титульні сторінки пов’язують сторінки з питаннями і контентом разом у групу під назвою набір питань. У створенні завдання для оцінювання Smart Response є три кроки: 1. створити титульну сторінку; 2. додати сторінки з питаннями або з контентом; 3. завершити блок питань. Сторінки з питаннями можна редагувати, як будь-яку сторінку Smart Notebook.

5. Audacity

5.1. Audacity

5.1.1. При роботі з програмою Audacity слід запам’ятати, що кожен новий кліп записується на нову доріжку, яка являє собою діаграму спектра поточного сигналу. Кліп – це будь-який аудіоматеріал, отриманий при записі з мікрофона, скопійований з іншого запису, тощо. Програма Audacity може працювати з такими форматами звукових файлів: − внутрішній формат Audacity (AUP) – проекти Audacity зберігаються в цьому форматі; − WAV (Формат Windows Wave) – формат зберігання звукових файлів без стиснення; − AIFF (Формат Audio Interchange) – аналог формату WAV для ОС Макінтош; − Формат Sun Au / NeXT – основний формат зберігання звуку для комп’ютерів Sun і NeXT; − MP3 (MPEG I, layer 3) – один з найбільш популярних форматів стиснення аудіофайлів; Ogg Vorbis – новітній формат стиснення, який розроблявся як вільна альтернатива MP3.

6. Movie Maker

6.1. Windows Movie Maker

6.1.1. Навчальний відеофільм – це інструктаж, лекція або фрагмент активних форм навчання, перенесений на відео. Присвячений спеціальним аспектам професійної діяльності. На відміну від короткочасних оповідань експертів, являє собою цілісний навчальний модуль, не обмежений жорсткими тимчасовими рамками. Первинною при створенні навчального фільму є професійна корисність матеріалу і його чіткий зв’язок з діяльністю. Навчальний відеофільм дає можливість: − контролювати погляд і направляти увагу учнів на потрібний матеріал, включенням тільки важливих складових процесу або ситуації, використовуючи великий план, застиглий − образ, маскування незначних деталей і т. д.; − демонструвати окремі стадії процесу; − закарбувати інтерв’ю з провідними авторитетами в різних областях, додаючи людський фактор до навчального процесу; − комбінувати різні звуки з різними зоровими образами, такими як анімація, заставки, графіки, зовнішні сцени і зйомки студії, для стимуляції і мотивації учнів; − маніпулювати часом, використовуючи покадрову зйомку, повільні рухи і стоп-кадр; − на його основі організувати вирішення проблемних ситуацій; − спостерігати за процесами, які можуть бути небезпечні для прямого спостереження, наприклад, небезпечні наукові експерименти і демонстрації; − драматизувати події, що буває корисно для навчання суспільних наук та гуманності.

6.1.2. Послідовність створення фільму в програмі Windows Movie Maker 1. Першим при створенні фільму є формування збірника матеріалів, що використовуються для його створення. Здійснюється це за допомогою імпорту файлів. Для використання в проекті в Windows Movie Maker можна імпортувати файли наступних розширень: − відеофайли: ASF, AVI, M1V, MP2, MP2V, MPE, MPEG, MPG, MPV2,WM і WMV; − аудіофайли: AIF, AIFC, AIFF, ASF, AU, MP2, MP3, MPA, SND, WAV и WMA; − файли зображень: BMP, DIB, EMF, GIF, JFIF, JPE, JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF и WMF. У Windows Movie Maker можна імпортувати файли й інших розширень, проте не всі типи файлів будуть працювати при спробі використовувати їх для створення фільму. 2. Переміщення імпортованих файлів та редагування кліпів. Щоб розпочати створення фільму слід перемістити імпортовані файли у відповідному порядку на розкадровку. Після імпорту файлів у програму Windows Movie Maker можна переходити до основної частини створення фільмів – редагування. 3. Вставка ефектів. Щоб вставити ефект потрібно виконати наступні дії − на Панелі операцій з фільмами вибрати команду Перегляд відеоефектів; − вибрати ефект та переглянути його у Вікні перегляду; − додати обраний ефект, перетягуючи його з області вмісту на зображення або відеокліп на відеодоріжці шкали часу, в комірку ефекту відеокліпа або на зображення на розкадровці. 4. Вставка переходів. Перехід керує заміною одного відеокліпу або зображення іншим. Можна додати перехід між двома зображеннями, відеокліпами або заголовками в будь-якій комбінації в розкадровці або на шкалі часу. Щоб вставити перехід потрібно виконати наступні дії (рис. 366): − у розкадровці або на шкалі часу вибрати другий із двох відеокліпів, заголовків чи зображень, між якими необхідно додати перехід; − вибрати Сервіс → Переходи; − на панелі вмісту вибрати перехід, який слід додати; для попереднього перегляду переходу можна натиснути Відтворити у Вікні перегляду; − перетягнути його на шкалу часу між двома відеокліпами на відео доріжці або в режимі розкадровки можна перетягнути перехід в комірку переходу між двома відеокліпами або зображеннями. ля збільшення – у напрямку до початку шкали часу. 5. Додавання назви та титрів до фільму. За допомогою Windows Movie Maker можна додавати у фільм назву, ім’я творця, дату, титри та інший текст. Титри можна додавати в різних частинах фільму: на початку або в кінці, до чи після кліпу або поверх нього. Титр відтворюється протягом зазначеного часу або сам по собі, або накладаючись на відео в процесі його відтворення, після чого він зникає, і відтворюється відео чи зображення. Послідовність дій для додавання назви та титрів до фільму: − клацнути на розкадруванні або шкалі часу там, де мають відображатися назва або титри у фільмі; − у меню Сервіс вибрати Назви і титри; − клацнути посилання на місці додавання назви або титрів; − у полі Введіть текст назви ввести текст назви або титрів; − після введення тексту обрати тип анімації та змінити формат назви або титрів, які додаються; − натиснути Додати назву. 6. Додавання мовленнєвого супроводу до фільму 7. Після закінчення роботи проект можна опублікувати як фільм.