Групи прикметників за значенням
by Богдана Садлій
1. роздатковий матеріал
1.1. індивідуальні картки
2. систематизувати та поглибити знання учнів про якісні, відносні та присвійні прикметники.
3. Ознайомити учнів із групами прикметників за значенням : якісними відносними, присвійними; формувати вміння розрізняти їх
4. Мета уроку
4.1. Виховувати любов до мови та рідного краю
5. Тип уроку
5.1. засвоєння нових знань умінь та навичок
6. Обладнання
6.1. підручник
6.2. ментальна карта
6.3. презентація
7. Правила роботи на уроці
7.1. Розбір епіграфа до уроку. Вправа "Мікрофон"
8. "Розподільний диктант з коментарями"
9. Актуалізація опорних знань , умінь та навичок
9.1. Лінгвістичний аукціон
9.2. Мовна гра "Так Ні!"
10. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
10.1. Опрацювати матеріал підручника , виконати тренувальні вправи.
10.2. Створити карту розуму за вивченим матеріалом уроку
11. Методи, прийоми та форми роботи, використані на уроці
11.1. робота з таблицеюh
11.1.1. Диктант-попурі із завданням
11.2. "Лінгвістичний аукціон
11.2.1. Мовна гра "Так! Ні!"
11.3. Метод "Мозковий штурм"
11.3.1. Метод незакінченого речення
11.4. ІМікрофон
11.5. Ментальна карта
11.5.1. вправа "Редактор"
12. Перебіг уроку
12.1. Організаційний момент
12.2. Повідомлення теми, мети та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
12.2.1. Метод "Незакінченого речення
12.2.1.1. Для чого ,на вашу думку, потрібно вивчати тему :"Групи прикметників за значенням?"
12.3. Сприйняття нового матеріалу та його усвідомлення
12.3.1. Робота з казкою "батьківська любов" Питання до казки: Скільки синів було у прикметника? Як їх кликали на ймення? Що позначають якісні прикметники ? Що позначають присвійні прикметники? Які прикметники назвемо присвійні?
12.3.2. Робота з таблицею
12.4. Узагальнення і систематизація набутих знань
12.4.1. Мозковий штурм
12.4.2. Тренувальні вправи
12.4.3. Вправа "Редактор"
12.4.4. Розподільний диктант з коментарями
12.5. Підсумок уроку
12.5.1. Вправа " Мікрофон!