Фізика у нашому житті

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Фізика у нашому житті by Mind Map: Фізика у нашому житті

1. Фізика плазми

1.1. Важливість вивчення плазми пов'язана з двома обставинами. По-перше, в плазмовому стані знаходиться переважна частина речовини Всесвіту. По-друге, саме в високотемпературної плазмі є можливість здійснити керовану термоядерну реакцію.

1.2. Отримання таких реакцій дозволить дати людству практично вічне екологічно чисте джерело енергії. Ця проблема дуже актуальна, оскільки вже найближчим часом людство зіткнеться з проблемою енергетичної голоду.

2. Фізика і психологія

2.1. У світі квантових явищ часом кояться дива, що суперечать «здоровому глузду». У список філософських головоломок, які порушують логіку, входять такі феномени і принципи як: квантова «суперпозиція», принцип додатковості Н. Бора, невизначеності Гейзенберга, і інші.

2.2. Ось як цікаво виходить. Якщо цей принцип використовується в фізиці вже протягом століття, то чи можливо розуміння психічного крізь призму цього принципу?

2.3. Можна провести паралель з індивідуалістичної парадигмою в науковому середовищі, в тому числі і психотерапевтичної. Ідеями індивідуалістичного підходу був насичений весь 19 століття, в певній мірі ця ідея властива і нашого часу

3. Фізика і музика

3.1. Науки акустики як такої в стародавні часи не існувало. Перші відомі нам досліди, що стосуються музики, акустики, які можна віднести до наукового підходу, з'явилися в VI столітті до н.е. У Греції. їх проводили Піфагор та його учні.

3.2. У XIX столітті Г.Гельмгольц і Д. У. Релей створили вчення про акустику. Роботи Гельмгольца про резонаторах і слухових відчуттях досі вважаються класичними.

4. Астрофізика

4.1. Розвиток фізики елементарних частинок і атомного ядра дозволило наблизитися до розуміння таких складних проблем, як еволюція Всесвіту на ранніх стадіях її розвитку, еволюція зірок, утворення хімічних елементів.

4.2. Однак, незважаючи на вражаючі досягнення сучасної астрофізики, залишається неясним, яка будова матерії при величезних щільності всередині нейтронних зірок і «чорних дірок».

4.3. Невияснена природа квазарів і причина спалахів наднових зірок. В цілому, можна вважати, що належить тільки початок вирішення проблеми еволюції Всесвіту.

5. Фізика і фотографії

5.1. Принцип дії фотографії в основному грунтується на фіксуванні зображення за допомогою фізичних і хімічних процесів і отриманні самого зображення. Самі хімічні і фізичні процеси отримують за допомогою світла, а точніше за допомогою електромагнітних хвиль.

5.2. Ще в давнину за допомогою відображення від різних предметів видимого світла отримували різні зображення, які використовувалися для технічних і живописних робіт.

6. Фізика і техніка

6.1. Техніка спирається на фундаментальні відкриття всіх наук, зокрема природознавства. Коли фізики відкривали яке-небудь явище і могли керувати ним, відразу ж з'являлися фахівці, в завдання яких входило практичне використання придбаних відомостей.

6.2. Велике значення для розвитку техніки мало відкриття італійськими вченими Л. Гальвані (1737-1798) і А. Вольта (1745-1827) електричного струму і створення гальванічних батарей.

6.3. В.В. Петрова (1761 -1834) була відкрита і досліджена електрична дуга. У 1889 році німецьким фізиком Г. Р. Герцем (1857-1894) експериментально було виявлено електромагнітні хвилі, а в 1895 р А. С. Попов (1859-1906) вперше використав електромагнітні хвилі для бездротового зв'язку.