Податкова Система
by Daniel Yakymets
1. США
1.1. Федеральна форма державного устрою США зумовлює триступеневий процес стягування податків: на рівні федерації; на рівні штату; на рівні місцевих органів влади. На всіх трьох рівнях стягуються 5 видів податків.
2. Японія
2.1. У Японії найбільш значні доходи державі приносить прибутковий податок з юридичних і фізичних осіб. Він дорівнює 56,4% усіх податкових надходжень.
3. Канада
3.1. Податкова політика Канади здійснюється на трьох рівнях: федеральному (48 % державних доходів), провінційному (42% державних доходів), місцевому (10% державних доходів).
4. Росія
4.1. Податкова реформа, яка проводиться в Росії, спрямована на зниження податкового тиску на платника податків. Суттєво зменшені були податкові пільги, що надавались окремим платникам (скасовані всі пільги щодо податку на прибуток, зменшено кількість пільг на прибутковий податок з громадян та ін.), тобто створені однакові умови оподаткування для всіх платників.
5. Фінляндія
5.1. Створені умови для стимулювання іноземних інвестицій, відкриття іноземних підприємств або представництв. Насамперед це стосується країн - членів Європейського Союзу та Організації Європейського розвитку та співробітництва, для яких не існує будь-яких обмежень для відкриття підприємств, розгортання малого та середнього бізнесу.
6. Австралія
6.1. З усіх доходів федерального бюджету АС левову частку становлять податкові надходження (92-96 %). Податкова система складається з трьох рівнів: федерального (державного), регіонального (штатів), місцевого (общин).
7. Норвегія
7.1. Юридичні та фізичні особи щорічно сплачують податок на майно, виходячи з фактичної вартості капітальних активів. Акціонерні товариства від нього звільняються.
7.1.1. Резиденти
7.1.1.1. Оподатковується все майно, у тому числі і те, що знаходиться за межами Норвегії.
7.1.2. Нерезиденти
7.1.2.1. Податок лише на активи, що знаходяться на території КН (якщо не існує відповідних угод між державами).