Запобігання негативному впливові нітратів на організм людини.

Запобігання негативному впливові нітратів на організм людини.

Jetzt loslegen. Gratis!
oder registrieren mit Ihrer E-Mail-Adresse
Запобігання негативному впливові нітратів на організм людини. von Mind Map: Запобігання негативному впливові нітратів на організм людини.

1. Визначення

2. Потрапляння в організм людини

3. З чим пов'язано те, що кількість нітратів у воді, овочах і фруктах часто перевищує встановлену норму в кілька разів?

4. Нітрати – це азотисті сполуки, які мають токсичну дію, які становлять значну небезпеку для здоров’я людини в цілому, а особливо для маленьких дітей. Потрапляють ці, зовсім непотрібні людському організму сполуки, кількома шляхами.

5. По-перше, з рослинною їжею, що вирощена в теплицях. У процесі росту овочів та фруктів, практично всі сільськогосподарські виробництва застосовують різні азотисті добрива. Під час росту рослина накопичує в собі небезпечні речовини – нітрати, які вже відновлюються у вигляді нітритів перевищуючи дозу токсичності в декілька разів. Більше всього нітратів накопичується в салаті, шпинаті, зелені, редисці, селері.

6. По-друге, нітрати потрапляють в організм людини з питною водою, яка забруднена продуктами розпаду органічних речовин або змістом азотнокислих солей. Особлива небезпека потрапляння шкідливих речовин у воду пов’язана з близькістю сільськогосподарських полів, з яких змиваються добрива, потрапляючи в найближче водоймище різними шляхами.

7. По-третє, нітрати потрапляють в організм з вже готовими продуктами харчування, процес виготовлення яких передбачає застосування нітратних сполук. Немає гарантії, що чергова покупка ковбасних або рибних копчених виробів не стане причиною надходження шкідливих речовин.

8. Пов’язано це насамперед з використанням у сільському господарстві синтетичних азотних добрив, які перенасичують грунт і потрапляють в овочі і фрукти та накопичуються в них у великих обсягах. Непомірне використання азотних добрив призводить до того, що й підземні води стають перенасичені нітратами.

9. Розглянемо картнку

10. Як же вберегти себе від впливу нітратів і нітритів?

11. Чи можливо уникнути небезпечної дії нітратів?

12. Хто є у групі ризику?

13. До групи ризику, в першу чергу, потрапляють люди, і особливо діти із зниженою кислотністю шлункового соку та хворі на гастрит з пониженою кислотністю, а також люди похилого віку, які страждають серцево-судинними недугами, захворюванням нирок і печінки, недокрів’ям.

14. Знизити накопичення нітратів в овочах допоможе ретельна промивка або замочування в холодній воді, що знижує вміст небезпечних речовин на 10-12%.Варіння овочів без використання алюмінієвого посуду знижує рівень нітратів на 80%.Соління, маринування і квашення овочів знижує кількість шкідливих з’єднань на 40%.Ще один важливий фактор – харчування, яке слід урізноманітнити і не вживати одні й ті ж продукти щодня.

15. якщо у питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі, особливо це стосується дітей та вагітних жінок;

16. пам’ятайте, що кипятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність;

17. майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть в смертельних дозах – прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком

18. ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості;

19. забруднену нітратами воду можна використовувати лише для технічних цілей (миття посуду, прибирання в приміщеннях, тощо)

20. не вживайте ранніх парникових овочів, на яких зявилась гниль або цвіль, оскільки нітрати в таких овочах в більшій мірі і скоріше набирають і ще токсичнішої форми – нітритів;

21. завжди звертайте увагу на маркування продуктів (позначки на виробах Е250-Е255 свідчать про наявність у них нітратів).

22. категорично забороняється давати дітям салати із свіжих овочів, які простояли при кімнатній температурі 6-8 год, оскільки в них за цих умов також наростає перетворення нітратів під впливом специфічної мікрофлори в нітрити;