Воля,характер,темперамент дитини

Lancez-Vous. C'est gratuit
ou s'inscrire avec votre adresse e-mail
Воля,характер,темперамент дитини par Mind Map: Воля,характер,темперамент дитини

1. У дослідженнях В.С. Мерліна на основі формально - динамічних властивостей психічної діяльності і властивостей нервової системи були виділені наступні основні параметри темпераменту: - Емоційна збудливість ; - Збудливість уваги; - Сила емоцій ; - Тривожність ; - Реактивність мимовільних рухів ( імпульсивність ) ; - Активність вольової , цілеспрямованої діяльності; - Пластичність - ригідність ; - Резистентність ; - Суб'єктивація .

1.1. На рівні факторів другого порядку Айзенк виділив три особистісних виміру: - Психотизм (P) , - Екстраверсію ( E) , - Нейротизм (N).

2. «Характер» - грецького походження, він означає «риса», «ознака», «відбиток». Це сукупність відносно стійких індивідуально-своєрідних якостей особистості, що виявляються у поведінці, діяльності та ставленні до людей, колективу, до себе, речей, роботи.

2.1. . Усі риси характеру особистості Подя на кілька великих блоків , груп , які тісно пов'язані між собою , впливають один на одного і відображають ставлення людини до різних сторін дійсності. Насамперед відзначимо важливі психологічні риси особистості, її переконання та ідеали , спрямованість.

2.1.1. У цю групу входять риси , в яких виявляється ставлення людини до оточуючих його людей і суспільству в цілому. Це товариськість , чуйність , відданість , доброта , чесність , правдивість , щирість та інші.

3. Темперамент (лат. temperamentum - належне співвідношення частин ) - стійке об'єднання індивідуальних особливостей особистості , пов'язаних з динамічними , а не змістовними аспектами діяльності

3.1. ТИПИ ТЕМПЕРАМЕНТУ:Флегматик повільний, посидющий і зовні спокійна дитина. Він послідовний і грунтовний в своїх заняттях. У дошкільному віці грає з кількома улюбленими іграшками, не любить біганину і шум, зате любить поїсти і поспати, в їжі невередливий. Його не можна назвати фантазером і вигадником. Зазвичай з дитинства акуратно складає іграшки та одяг.

3.1.1. Сангвінік Живий, життєрадісний, сильний і врівноважена людина. У дитинстві це дитина - "сонце" - зазвичай в доброму настрої, допитливий, активний, вміє контролювати свої емоції. Виростаючи, справляє враження рішучої, оптимістичної, впевненої у своїх силах людини

3.1.1.1. Холерик Запальний, самовпевнений і стрімкий, миттєво приймає рішення, тому його ідеї часто не продумані, але дуже цікаві. Холерик дуже рухливий, не переносить довгого очікування, схильний до різких змін настрою. Важко передбачити, як він поведе себе в новій обстановці - реакція може бути різною. Дитина-холерик - це жахливий непосида і сперечальник.

4. Воля - властивість психіки, регуляція і організація людиною своєї поведінки, діяльності (внутрішніх і зовнішніх ДІЙ), спрямована на подолання труднощів при досягненні мети.

4.1. Передумови її формуються з виникненням перших цілеспрямованих дій (хапальні рухи, предметні дії) і поєднанням їх із мовленням.

4.1.1. Розвиток довільних дій відбувається у процесі наслідування, яке включає такі етапи: 1) попереднє орієнтування. У результаті спостережень дитини за діями дорослого, інших дітей у неї формується образ необхідних дій; 2) здійснення показаних малюку рухів, доведення їх до певної досконалості, порівняння рухів із зразком.

4.2. Вона залежить від уміння керувати власними емоціями, бажаннями, потребами, намірами. Мимовільна поведінка базується на звичках і регулюється ситуацією, а довільна здійснюється всупереч звичкам і пов'язана з вольовим зусиллям.

4.3. У дошкільний період воля проходить важливий етап свого розвитку у зв'язку з підготовкою до навчання і праці; виникають і формуються вольові дії