Az én napom, az én appom

Plan your projects and define important tasks and actions

Commencez. C'est gratuit
ou s'inscrire avec votre adresse courriel
Rocket clouds
Az én napom, az én appom par Mind Map: Az én napom, az én appom

1. Szerzői jog

1.1. Hatályos szerzői jogi törvény http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900076.TV

1.2. Creative Commons https://creativecommons.org/licenses/

1.3. http://szerzoijog.com/

1.4. Artisjus https://www.artisjus.hu/kategoria/szerzoi-jogrol/

2. Hasznos weboldalak

2.1. Zenei közösségi oldalak

2.1.1. Jamendo https://www.jamendo.com/

2.1.2. MySpace https://myspace.com

2.1.3. Last.fm http://www.last.fm/

2.1.4. kompoz http://www.kompoz.com/music/home

2.1.5. Youtube http://www.youtube.com

2.1.6. Apple Music http://www.apple.com/music/

2.1.7. Spotify https://www.spotify.com/

2.1.8. SoundCloud https://soundcloud.com/

2.1.9. Free Music Archive http://freemusicarchive.org/

2.1.10. Vimeo https://vimeo.com/

2.2. Üres kottapapír nyomtató

2.2.1. http://www.8notes.com/school/theory/musictheory/files/utilities/html/id96_en.html

3. Tananyagkészítő

3.1. Elméleti tárgyakhoz (szolfézs, zeneelmélet, zenetörténet) feladatkészítő programok, szavazórendszerek

3.1.1. Hot Potatoes https://hotpot.uvic.ca/

3.1.2. Sulinet Tudásbázis http://tudasbazis.sulinet.hu/

3.1.3. Quizlet https://quizlet.com/

3.1.4. LearningApps https://learningapps.org/

3.1.5. Kahoot http://www.kahoot.it

3.2. Hangszer/ének

3.2.1. Ingyenes/Nyílt forráskódú (kottaszerkesztők)

3.2.1.1. LyliPond http://www.lilypond.org/

3.2.1.2. MuseScore (http://www.musescore.com)

3.2.2. Fizetős (kottaszerkesztő programok)

3.2.2.1. Sibelius http://www.sibelius.com/

3.2.2.2. Finale http://www.finalemusic.com/

3.2.2.3. Mozart http://www.mozart.co.uk/

4. Tananyag forrás

4.1. Elméleti tárgyak (Szolfézs, zeneelmélet, zenetörténet)

4.1.1. Régi Sulinet http://regi.sdt.sulinet.hu/

4.1.2. Sulinet Tudásbázis http://tudasbazis.sulinet.hu/

4.2. Hangszer/ének (digitális kotta)

4.2.1. Petrucci Music Library http://www.imslp.org

4.2.2. MuseScore kottatár https://musescore.com/sheetmusic

4.2.3. Mutopia Project http://www.mutopiaproject.org

4.2.4. Digitális kottatár http://www.digitaliskottatar.hu

4.2.5. Henle Library http://www.henle-library.com/en/

4.2.6. baroquemusic.it http://www.baroquemusic.it/

4.2.7. Free Flute Tunes https://www.flutetunes.com/

4.2.8. Band Music Library https://www.bandmusicpdf.org/

4.2.9. http://www.free-scores.com

4.2.10. http://www.8notes.com

4.2.11. http://www.musicnotes.com/

4.2.12. http://www.virtualsheetmusic.com/

5. Mobil Applikációk

5.1. Android

5.1.1. Ingyenes

5.1.1.1. Digitális kotta megjelenítő/szerkesztő alkalmazások

5.1.1.1.1. MobileSheetsFree Music Reader https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zubersoft.mobilesheetsfree

5.1.1.1.2. Midi Sheet Music https://play.google.com/store/apps/details?id=com.midisheetmusic

5.1.1.1.3. MuseScore https://play.google.com/store/apps/details?id=com.musescore.playerlite

5.1.1.1.4. Sheet Music Workout https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atekkie.musicsheetworkout

5.1.1.1.5. Music Composition https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ayelectronics.MusicComposition

5.1.1.1.6. Musicnotes Sheet Music Player https://play.google.com/store/apps/details?id=com.musicnotes.xamarin.android.smv

5.1.1.1.7. NotateMe Now https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neuratron.notatemenow

5.1.1.1.8. Virtual Sheet Music https://play.google.com/store/apps/details?id=com.virtualsheetmusic.vsheetmusic

5.1.1.1.9. Chromatik https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chromatik

5.1.1.2. Hallás- és ritmusfejlesztő programok

5.1.1.2.1. Music Rhythm Master https://play.google.com/store/apps/details?id=com.civogames.rythmmaster

5.1.1.2.2. Rhythm Teacher: Music beats https://play.google.com/store/apps/details?id=net.gamya.rhythm

5.1.1.2.3. Reading Music https://play.google.com/store/apps/details?id=com.christopheloup.readingmusic

5.1.1.2.4. Music Trainer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.profittlich.android.musictrain

5.1.1.2.5. Note Teacher https://play.google.com/store/apps/details?id=com.swampsend.noteteacher

5.1.1.2.6. Functional Ear Trainer https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaizen9.fet.android

5.1.1.2.7. Learn Music Notes https://play.google.com/store/apps/details?id=net.fercanet.LNM

5.1.1.2.8. Music Theory Helper https://play.google.com/store/apps/details?id=com.okramuf.musikteori

5.1.1.2.9. Music Sight Reading https://play.google.com/store/apps/details?id=com.viks.sire

5.1.1.2.10. Music Tutor (Sight Reading) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsplash.musictutor

5.1.1.2.11. Music Tutor Sight Read Lite https://play.google.com/store/apps/details?id=es.virtualcode.musictutor.sightread_lite

5.1.1.3. Metronóm/Hangológép

5.1.1.3.1. Instrument Tuner https://play.google.com/store/apps/details?id=instrument.tuner

5.1.1.3.2. Violin Tools Freehttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.cecropia.violintools

5.1.1.3.3. Tuner - gStrings https://play.google.com/store/apps/details?id=org.cohortor.gstrings.tyd

5.1.1.3.4. Legjobb Tuner https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.netigen.toolstuner

5.1.1.3.5. Tuner - DaTuner (Lite!) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bork.dsp.datuna

5.1.1.3.6. Pontos basszus tuner https://play.google.com/store/apps/details?id=com.finestandroid.basstunner

5.1.1.3.7. Legjobb Metronome https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netigen.metronomedemo

5.1.1.3.8. Digitális metronóm https://play.google.com/store/apps/details?id=the.DigitalMetronome

5.1.1.3.9. Hangoló és Metronóm https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soundcorset.client.android

5.1.1.3.10. Mobile Metronome https://play.google.com/store/apps/details?id=gabriel.metronome

5.1.1.3.11. Metronome https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keuwl.metronome

5.1.1.4. Hangrögzítő

5.1.1.4.1. SoundCloud - Music & Audio https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soundcloud.android

5.1.1.4.2. Voice Recorder https://play.google.com/store/apps/details?id=com.audioRec

5.1.1.4.3. Hangrögzítő - hangfelvétel https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eliferun.soundrecorder

5.1.1.4.4. Audio Recorder https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.androidapp.audiorecorder

5.1.1.4.5. Smart Voice Recorder https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrwq.recorder

5.1.1.5. Zenehallgatás

5.1.1.5.1. Last.fm https://play.google.com/store/apps/details?id=fm.last.android

5.1.1.5.2. Spotify Music https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.music

5.1.1.5.3. Music Free https://play.google.com/store/apps/details?id=com.suwangli.soundcloud

5.1.1.5.4. Ingyenes Komolyzene https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularradiostations.freeclassicalmusic

5.1.1.5.5. Google Play Zene https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.music

5.1.1.5.6. SoundHound Music Search https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium

5.1.1.5.7. YouTube https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.youtube

5.1.1.6. Zeneszerők

5.1.1.6.1. Claude Debussy Zenéi Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.claude_debussy

5.1.1.6.2. Johann Strauss Zenéi Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.johan_strauss

5.1.1.6.3. Richard Wagner Zenéi Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.richard_wagner

5.1.1.6.4. Franz Schubert Zenéi Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.franz_schubert

5.1.1.6.5. Georg Friedrich Händel Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.george_handel

5.1.1.6.6. Niccolò Paganini Zenéi Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.niccolo_paganini

5.1.1.6.7. Pjotr Iljics Csajkovszkij https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.pyotrillch

5.1.1.6.8. Antonio Vivaldi Zenéi Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.antonio_vivaldi

5.1.1.6.9. Johann Sebastian Bach Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.johan_bach

5.1.1.6.10. Wolfgang Amadeus Mozart Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.amadeus_mozart

5.1.1.6.11. Ludwig van Beethoven Művei https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mhk.android.faltu_music.ludwig_beethoven

5.1.1.7. Feladat- és tesztkészítő alkalmazások, szavazórendszerek

5.1.1.7.1. Quizlet https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quizlet.quizletandroid

5.1.1.7.2. Classical Music Quiz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonradh.classicalmusicquiz

5.1.1.7.3. Kahoot! https://play.google.com/store/apps/details?id=no.mobitroll.kahoot.android

5.1.1.8. Virtuális osztályterem

5.1.1.8.1. ClassDojo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.classdojo.android

5.1.1.8.2. Google Classroom https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.classroom

5.1.1.8.3. Edmodo https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fusionprojects.edmodo

5.1.2. Fizetős

5.1.2.1. Digitális kotta megjelenítő/szerkesztő alkalmazások

5.1.2.1.1. MuseScore Songbook https://play.google.com/store/apps/details?id=com.musescore.player

5.1.2.2. Hallás- és ritmusfejlesztő programok

5.1.2.2.1. Rhythm teacher - PRO https://play.google.com/store/apps/details?id=gamya.music.rhythm.teacher

5.1.2.2.2. Music Tutor Sight Read https://play.google.com/store/apps/details?id=es.virtualcode.musictutor.sightread

5.2. iOS

5.2.1. Digitális kotta megjelenítő/szerkesztő alkalmazások

5.2.1.1. Ingyenes

5.2.1.1.1. piaScore https://itunes.apple.com/hu/app/sheet-music-reader-piascore/id406141702?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.1.2. NotateMe Now https://itunes.apple.com/hu/app/notateme-now/id783567215?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2. Fizetős

5.2.1.2.1. NextPage Sheet Music Reader https://itunes.apple.com/hu/app/nextpage-sheet-music-reader/id409503957?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.2. unrealBook https://itunes.apple.com/hu/app/unrealbook/id370135173?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.3. forScore https://itunes.apple.com/hu/app/forscore/id363738376?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.4. Avid Scorch https://itunes.apple.com/hu/app/avid-scorch/id436394592?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.5. SeeScore https://itunes.apple.com/hu/app/seescore/id423983328?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.6. MuseScore Songbook https://itunes.apple.com/hu/app/musescore-songbook-sheet-music/id835731296?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.7. Notion https://itunes.apple.com/hu/app/notion/id475820434?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.8. NotateMe https://itunes.apple.com/hu/app/notateme/id699470139?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.1.2.9. Symphony Pro 4 https://itunes.apple.com/hu/app/symphony-pro-4/id412380315?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.2. Interaktív zeneoktató program

5.2.2.1. SmartMusic https://itunes.apple.com/hu/app/smartmusic/id638851328?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3. Hallás- és ritmusfejlesztő programok

5.2.3.1. Fizetős

5.2.3.1.1. Theory Lessons https://itunes.apple.com/hu/app/theory-lessons/id493157418?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.2. Musition Rhythm Tapping https://itunes.apple.com/hu/app/musition-rhythm-tapping/id702704375?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.3. Rhythmic Dictation https://itunes.apple.com/hu/app/rhythmic-dictation/id825293936?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.4. Rhythm Cat Pro HD - Learn To Read Music https://itunes.apple.com/hu/app/rhythm-cat-pro-hd-learn-to/id583711348?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.5. Rhythm Expert https://itunes.apple.com/us/app/rhythm-expert/id650789343?mt=8

5.2.3.1.6. Rhythm Sight Reading Trainer https://itunes.apple.com/hu/app/rhythm-sight-reading-trainer/id396302174?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.7. Sight Reading Machine https://itunes.apple.com/hu/app/sight-reading-machine/id662692296?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.8. Auralia Chord Recognition https://itunes.apple.com/hu/app/auralia-chord-recognition/id979462049?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.9. Auralia Interval Singing https://itunes.apple.com/hu/app/auralia-interval-singing/id721449455?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.10. Auralia Interval Recognition https://itunes.apple.com/hu/app/auralia-interval-recognition/id694552513?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.11. Music Theory Pro https://itunes.apple.com/hu/app/music-theory-pro/id390788573?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.12. Octavian Basics https://itunes.apple.com/hu/app/octavian-basics/id556764791?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.13. Tenuto https://itunes.apple.com/hu/app/tenuto/id459313476?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.1.14. Musition Rhythm Notation https://itunes.apple.com/hu/app/musition-rhythm-notation/id979462026?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.2. Ingyenes

5.2.3.2.1. Rhythm Cat Lite HD - Learn To Read Music https://itunes.apple.com/hu/app/rhythm-cat-lite-hd-learn-to/id505012140?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

5.2.3.2.2. Sight Reader https://itunes.apple.com/hu/app/sight-reader-complete-music/id541763153?mt=8&ign-mpt=uo%3D4

6. PC-s szoftverek

6.1. Digitális tábla

6.1.1. Lynx http://www.cleverlynx.com/

6.2. Zenei programok

6.2.1. Kottaszerkesztő

6.2.1.1. Ingyenes/Nyílt forráskódú

6.2.1.1.1. MuseScore http://www.musescore.org

6.2.1.1.2. LilyPond http://www.lilypond.org/

6.2.1.1.3. Finale NotePad http://www.finalemusic.com/products/finale-notepad/

6.2.1.1.4. Crescendo http://www.nch.com.au/notation/

6.2.1.2. Fizetős

6.2.1.2.1. Sibelius First http://www.sibelius.com/products/sibelius_first/index.html

6.2.1.2.2. Finale Print Music http://www.finalemusic.com/products/finale-printmusic/

6.2.1.2.3. MagicScore Maestro http://www.musicaleditor.com/music-notation-software.html

6.2.1.2.4. FORTE http://www.fortenotation.com/en/products/writing-scores/forte-home/

6.2.2. Hangszerkesztő

6.2.2.1. Ingyenes/Nyílt forráskódú

6.2.2.1.1. Audacity http://www.audacityteam.org/

6.2.2.1.2. WavePad http://www.nch.com.au/wavepad/index.html

6.2.2.1.3. Wavosaur http://www.wavosaur.com/download.php

6.2.2.1.4. LMMS https://lmms.io/download/#windows

6.2.2.1.5. Power Sound Editor http://www.free-sound-editor.com/

6.2.2.2. Fizetős

6.2.2.2.1. Adobe Audition http://www.adobe.com/hu/products/audition.html

6.2.2.2.2. Acoustica https://acondigital.com/products/acoustica-audio-editor/

6.2.2.2.3. Sound Forge Gold http://www.sonycreativesoftware.com/soundforgesoftware

6.2.2.2.4. GoldWave https://www.goldwave.com/release.php

6.2.2.2.5. Steinberg Cubase http://www.steinberg.net/en/shop/education/educational_products.html

6.2.3. Szolfézs/Zeneelmélet fejlesztő programok

6.2.3.1. Ingyenes/Nyílt forráskódú

6.2.3.1.1. EarToner http://eartoner.sourceforge.net/

6.2.3.1.2. Functional Ear Trainer v2 http://www.miles.be/software

6.2.3.1.3. Tete Ear Training Software https://sourceforge.net/projects/tete/

6.2.3.1.4. Ear Training Practice http://tonedear.com/

6.2.3.1.5. GNU Solfege https://www.gnu.org/software/solfege/

6.2.3.1.6. Note Trainer http://www.8notes.com/school/theory/note_trainer.asp

6.2.3.1.7. Interval Trainer http://www.8notes.com/school/theory/interval_trainer.asp

6.2.3.1.8. Key Trainer http://www.8notes.com/school/theory/key_trainer.asp

6.2.3.1.9. Triad Tariner http://www.8notes.com/school/theory/triad_trainer.asp

6.2.3.1.10. Keyboard Trainer http://www.8notes.com/school/theory/keyboard_trainer.asp

6.2.3.1.11. Interval Ear Trainer http://www.8notes.com/school/theory/interval_ear_trainer.asp

6.2.3.1.12. Scale Ear Trainer http://www.8notes.com/school/theory/scale_ear_trainer.asp

6.2.3.1.13. Chord Ear Trainer http://www.8notes.com/school/theory/chord_ear_trainer.asp

6.2.3.2. Fizetős programok (ingyenes tartalommal)

6.2.3.2.1. Theta Music Trainer http://trainer.thetamusic.com/en

6.2.3.2.2. Ars Nova Software http://www.ars-nova.com/home6.html

6.2.3.3. Fizetős programok

6.2.3.3.1. Ear Training WebSite http://www.earpower.com/

6.2.3.3.2. Earope Ear Training http://www.cope.dk/index.htm

6.2.3.3.3. EarMaster http://www.earmaster.com/

6.2.3.3.4. Flat 5 Software http://www.flat5software.com/

6.2.3.3.5. Auralia 5 & Musition 5 https://www.risingsoftware.com/

6.3. Virtuális osztályterem

6.3.1. Edmodo https://www.edmodo.com/

6.3.2. ClassDojo https://www.classdojo.com/

6.3.3. Google Classroom https://classroom.google.com/ineligible

6.3.4. SmartMusic http://www.smartmusic.com/