סיפור קצר

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
סיפור קצר by Mind Map: סיפור קצר

1. אקספוזציה

1.1. דמויות

1.1.1. טיפוסי

1.1.1.1. יישום

1.1.2. יוצא דופן

1.1.2.1. יישום

1.2. זמן

1.2.1. יישום

1.3. יישום

1.3.1. רמזים מטרימים

1.3.1.1. יישום

1.3.2. אווירה

1.4. מקום

1.4.1. יישום

2. בעיה

2.1. סיבוך

2.1.1. נקודת מפנה- שיא

2.1.1.1. התרה

2.1.1.1.1. סיום

2.1.1.2. הסתבכות - השלב העלילתי שבו מופר המצב המאוזן ששרר לפני שהסתבכה העלילה. זהו עימות, התנגשות בין ערכים, דעות. הקונפליקט יוצר את הסיבוך שהוא לב העלילה. ההסתבכות משמעה התנגשות מתוחה בין רצונות, גורלות וכיווני עלילה שונים *זכויות יוצרים: וקיפדיה ואתר סקולי

2.1.1.2.1. יישום התרה-ההתרה בסיפור "ברנש מסוכן מאוד" באה לידי ביטוי בכך שלאחר המאבק/המריבה בין גאמבל החורק לבין מורגאן ג'והנסון שבו גאמבל איים על מורגאן באולר , ברח ג'והנסון ואז הסתבר לכולם שג'והנסון הוא לא הברנש המסוכן שחשבו כולם בעקבות השמועות שהופצו. והבינו שהשמועות אינן נכונות והבינו כולם ששמו תווית על בן אדם שבכלל לא הכירו ומה שחשבו עליו לא היה נכון בכלל. וזו נקודת ההתרה בה כל הבעיות נפתרו ואישיותו האמיתית של ג'והנסון התגלתה ולא היה מי שחשבו שהוא (ברנש מסוכן מאוד).

2.1.1.3. ישום נקוד הסבוך

2.1.1.4. נקודת השיא\מפנה- באה לידי ביטוי בסיפור "ברנש מסוכן מאוד " כאשר גאמבל החורק מאיים על מורגן עם אולרו וכתוצאה מכך מורגן בורח באימה וזוהי נקודת השיא בגלל שזה הרגע הכי מותח בסיפור, אנחנו חשבנו שמורגן הולך להגיב באלימות מפני שהדביקו עליו תווית שהוא "ברנש מסוכן מאוד" לכן תגובת הבריחה שלו הפתיעה את כולנו.

2.1.2. ישום הסיבוך

2.1.2.1. בגלל הבעיה שנוצרה שאנשי העיר אינם שואלים שאלות והברנש לא אומר לאף אחד מידע על עצמו נוצר סיבוך. הסיבוך בסיפור "ברנש מסוכן מאוד" הוא שמדביקים למורגאן ג'הנסון תווית שהוא בחור מסוכן שהורג עשרות אנשים מידי לילה אך איננו מגיב בנושא (מאמת את הדברים או מכחיש אותם)ולכן אנשי העיר מזהירים את התיירים באזור מפני הברנש ואף חלק מן תושבי העיירה בראותו משקשקים מפחד עד שהוא נעלם מטווח ראייתם.

2.2. הבעיה בסיפור היא שכל אזרחי העיר חושבים שמורגן גוהנסון הוא ברנש מסוכן מאוד ושצריך להיזהר ממנו, הוא לא מספר שום דבר על עצמו ובעיירה זו, זה לא מנומס לשאול מישהו על העבר שלו ועל מי שהוא. לכן, הם שופטים אותו לפי המראה שלו ולפי שמועות ואף אחד לא מנסה באמת להכיר אותו.