Франклін Делано Рузвельт

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Франклін Делано Рузвельт by Mind Map: Франклін Делано Рузвельт

1. Народження

1.1. Гайд-Парк, штат Нью-Йорк.

1.2. 30 січня 1882

2. Навчання

2.1. До 14 років здобував освіту тільки вдома, після чого його послали до приватної школи в Гортоні.

2.2. Вступив до Гарвардського університету, у Кембриджі, недалеко від Бостона.

2.3. Покинув Гарвард та вступив до юридичної школи Колумбійського університету в Нью-Йорку.

3. Сім'я

3.1. Народився в родині заможного землевласника й підприємця, яка мала широкі зв'язки в політичних колах північно-східних штатів.

3.2. У 1905 році одружився зі своєю далекою родичкою Елеонорою Рузвельт, племінницею президента Теодора Рузвельта. У подружжя Рузвельтів народилося шестеро дітей, один із яких помер у дитинстві.

4. Хвороба

4.1. Після обстеження у кардіологічній клініці в Віфезді лікар Хауард Бруен виявив, що президент страждає від обмінної та гіпертонічної енцефалопатії[17], застійної серцевої недостатності, хронічної артеріальної гіпертензії.

4.2. Попри втому та хворобу, Рузвельт продовжував займатися державними справами та готувався до відкриття 23 квітня конференції Об'єднаних Націй у Сан-Франциско, а також 17 липня до відкриття Потсдамської конференції. Проте, 12 квітня 1945 року Франклін Рузвельт помер від крововиливу в мозок.

5. Кар'єра

5.1. У 1907—1910 роках працював у юридичній фірмі.

5.2. У 1910 році він був обраний в сенат штату Нью-Йорк.

5.3. Протягом 1913—1920 років працював помічником морського міністра.

5.4. У 1928 році Рузвельта обрали губернатором штату Нью-Йорк.

6. Президентська кампанія

6.1. Здобув перемогу на виборах, обіцяючи політику реформ, відому як «Новий курс».

6.2. У перші сто днів свого президентства Рузвельт здійснив ряд важливих реформ, започаткував політику «Нового курсу».

7. Новий курс

7.1. Усі заходи в цій галузі служили трьом цілям: радикальна реформа досить хаотичної банківської системи, нагляд і контроль торгівлі цінними паперами і створення законних основ для інфляційної політики держави.

7.2. 15 квітня 1935 року в Білому домі у Вашингтоні Франклін Рузвельт підписав перший в історії міжнародний договір «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток (Пакт Реріха)».

8. Другий етап Нового курсу

8.1. Уряд прагнув регулювати господарську діяльність за допомогою антитрестових законів і державного регулювання, однак продовжував регулювати аграрний сектор, встановлюючи розміри квот, щоб обмежити виробництво.

8.2. Законодавче запровадження і значне розширення соціальних прав і гарантій найманих працівників. У 1935 році були проведені важливі реформи в галузі праці (закон Вагнера), соціального забезпечення, оподаткування, банківської справи.

8.3. Перемга у виборах 1936 року дозволила Рузвельту в 1937—1938 роках просунутися в галузі цивільного будівництва, заробітної плати та трудового законодавства.

8.4. Вважають, що «Новий курс» закінчився 1940 року, коли увага адміністрації Рузвельта перемкнулась на міжнародні проблеми та переозброєння.

9. Друга світова війна

9.1. Бліцкриг Гітлера в Європі та третя поспіль перемога Рузвельта на виборах 1940 року активізували американську допомогу Великій Британії.

9.2. 11 березня 1941 року президент підписав «Закон про подальше зміцнення обороноздатності Сполучених Штатів та про сприяння іншим цілям» для антигітлерівської коаліції. Закон про ленд-ліз поширювався на СРСР, якому було надано безвідсоткову позику на суму 1 млрд доларів США.

9.3. Рузвельт прагнув якомога довше обмежуватися постачанням озброєнь і за можливості уникати широкомасштабної участі США в європейській війні.

9.4. Рузвельт вперше на Квебекській конференції (1943) виклав свій проєкт створення міжнародної організації та відповідальності США, Великої Британії, СРСР і Китаю («чотирьох поліцейських») за збереження миру.

9.5. Воєнні перемоги США в Європі та на Тихому океані, такі як звільнення Парижа в серпні 1944 року та успішна морська битва в затоці Лейте на Філіппінах в жовтні, зробили перемогу Рузвельта безсумнівною. Переобраний в 1944 році на четвертий термін Рузвельт вніс значний внесок в історичні рішення Ялтинської конференції 1945 року.