Психотерапія психосоматичних розладів

Kom i gang. Det er Gratis
eller tilmeld med din email adresse
Психотерапія психосоматичних розладів af Mind Map: Психотерапія психосоматичних розладів

1. Суггестивна психотерапія.

1.1. - гіпноз - навіювання -аутотренінг

2. Нейролінгвістичне програмування (НЛП)

2.1. РАДИО НЛП - Психосоматика и НЛП

3. Гештальт-терапія.

3.1. Завдання психолога - разом з Вами досліджувати роль симптому у вашому житті і постаратися відповісти на деякі специфічні питання, наприклад, такі: 1. Навіщо потрібен цей симптом. Від чого він утримує, від яких дій, переживань рятує? 2. Як влаштована Ваше життя, як симптом пов'язаний з Вашим світом, що відбувається з ним у відносинах (сім'ї, будинки, роботи ...) 3. Що за зміни вносить симптом в Ваше простір соціальних зв'язків? Які вторинні вигоди?

4. Транзактний аналіз.

4.1. ТА розглядає не тільки особистість у вигляді структури, а й взаємодія на різних рівнях між різними людьми (наприклад, Р-Д, Д-Д). Спочатку, поки ми маленькі, ми наповнюємо нашого Батька реакціями і словами важливих для нас людей. І, на жаль, не завжди це правильні реакції і слова. Спочатку «зародок» нашої психосоматики виглядає так: Ви бачите послання (це всього кілька з сотень можливих прикладів), які породжують внутрішню нездатність до усвідомлення емоцій і потреб. Адже ми не народжуємося зі знанням того, що якесь відчуття в тілі або почуття - це гнів чи радість. Це завдання батьків, назвати і визнати емоцію. Згодом реальні дорослі люди, які дають ці послання як би «вбудовуються» в нашу підсвідомість і стають частиною нашої особистості, Батьком (Р). Це природно, адже іншої інформації і власного досвіду у дитини поки недостатньо. У дорослої людини ця структура продовжує впливати на поведінку. Це називається внутрішньоособистісний конфлікт і це є основа для психосоматики.

5. Сімейна психотерапія.

5.1. Психосоматичний хворий часто є «носієм проблем» сім'ї. Тим самим хворий здійснює, з одного боку, розвантажувальну функцію, оскільки турбота про нього перешкоджає вихлюпування подпорогових внутрішньосімейних конфліктів. Проте з плином часу хворий член сім'ї сприймається як додаткове навантаження, у тому числі й тому, що він все-таки пред'являє зовні внутрисемейную проблематику. Часто буває важко мотивувати всю сім'ю для бесіди з психотерапевтом. Уявно розвантажує весь сімейний союз симптом «носія проблем» сприймається сім'єю як постійний. Вона несвідомо відкидає зміни. Розвантаження «носія симптомів» порушила б насилу встановлене за його рахунок сімейне рівновагу і вела б до прориву конфлікту. "Психосоматичні сім'ї» описуються як залежні, взаємозалежні, знаходяться під сильним емоційним тиском закриті системи. У цих сім'ях спостерігаються три панівних модусу відносин: зв'язування, яке може уповільнити або блокувати відповідне віку розвиток пов'язаного; відторгнення, яке може вести до стану занедбаності або до надмірного прагненню до емансипації у відторгається, і делегування.

6. Позитивна психотерапія.

6.1. Психотерапія, фокусуватися на рішення, акцентує увагу психотерапевта і пацієнта не на його індивідуальні особливості, що сприяють формуванню проблеми, і не на самій проблемі, що характерно для класичної психотерапії, а на рішення, можливості подолання проблеми.

7. Символдрама (метод кататимного переживання образів).

7.1. символічне значення яких представляє широкий простір для спонтанного розвитку індивідуальних проекцій, це: 1) мотив луга, як початок сновидіння наяву і площина проекцій актуальних конфліктів; 2) мотив струмка, з проханням пройти або вгору за течією, до його витоку, або вниз, до його гирла; 3) мотив гори, яку спочатку спостерігають здалеку, а потім на неї треба піднятися, щоб побачити з її вершини панораму внизу; 4) мотив будинку, який оглядається самим ретельним чином; 5) мотив узлісся, видимого з боку лука. Треба заглянути в глибину темного лісу, щоб побачити, яка символічна фігура вийде звідти.

8. Когнітивно-поведінкова психотерапія.

8.1. Терапевти когнітивно-поведінкового напрямку припускають, що психопатологічні та психосоматичні розлади є наслідком неточної оцінки подій, і, отже, зміна оцінки цих подій має вести до зміни стану пацієнта. Подібно поведінковій терапії, когнітивно-поведінкова терапія вчить пацієнтів по-іншому реагувати на ситуації, що викликають напади паніки чи агресії. У цьому випадку усуваються ірраціональні судження, що виникли на тлі тривоги і непрямим чином підтримують її шляхом оскарження їх доречності.

9. Терапія мистецтвом (арт-терапія).

9.1. Арт-терапія також розглядається як сукупність методів психологічного або психофізичного впливу за допомогою образотворчої діяльності на пацієнтів з різною психічної і соматичної патологією з метою їх лікування, профілактики і реабілітації. В іншому визначенні арт-терапія позначається як відносно новий метод психотерапії, який передбачає використання мистецтв візуального ряду (малюнок, живопис, ліплення, пластика, грим, боді-арт); зцілення за допомогою будь-якого художнього творчості.

10. Тілесно-оріентована психотерапія.

10.1. Тілесність людини – цілісний комплекс специфічних антропологічних феноменів, що полягають у соматичному опосередкуванні психічної реальності людини. Основні види технік: 1) когнітивно-аналітичні техніки. 2) дихальні техніки. 3) техніки релаксації. 4) постізометрична і масажні техніки. 5) театральні техніки. 6) експресивні техніки. 7) танцювально-рухові техніки. 8) тактильно-комунікативні техніки 9) рухові (локомоторні) техніки 10) альтернативні техніки.