Основні шляхи для проектування ЕОС

Kom i gang. Det er Gratis
eller tilmeld med din email adresse
Основні шляхи для проектування ЕОС af Mind Map: Основні шляхи для проектування ЕОС

1. До основних характеристик хмарних обчислень належать:

1.1. Самообслуговування.

1.1.1. Учню (вчителю) можуть надаватися обчислювальні можливості, такі, як віртуальний сервер, мережі. Зберігання даних здійснюється автоматично та мірою необхідності, не вимагаючи від учня (вчителя) взаємодії з постачальником послуг .

1.2. Широкий доступ до мережі

1.2.1. Можливість доступу учня (учителя) до мережі засобами стандартних механізмів, тобто стимулювання використання тонких або товстих клієнтських платформ (наприклад, мобільних телефонів, планшетів, ноутбуків і робочих станцій).

1.3. Об’єднання ресурсів.

1.3.1. Обчислювальні ресурси провайдера об'єднуються для обслуговування декількох учнів (вчителів) для використання багатокористувацької моделі, з різними фізичними та віртуальними ресурсами, розподілених відповідно до педагогічних потреб. Учень (учитель) взагалі не має уявлення про розташування виділених йому ресурсів, але може визначити місце розташування на більш високому рівні (наприклад, країну, штат або центр оброблення даних). Наприклад, ресурси зберігання, оброблення даних, пам'яті та пропускної здатності мережі.

1.4. Швидка еластичність.

1.4.1. Надання можливості швидкого масштабування зовнішньої та внутрішньої потреби в ресурсах, пропорційно навчальним потребам. Ресурси учню (вчителю) можуть надаватися необмежено в будь-якій кількості та будь-коли.

1.5. Вимірювання обслуговування.

1.5.1. У хмарних моделях функціонують системи автоматичного управління та оптимізації використання ресурсів за рахунок їх розподілу та залежно від типу послуги (наприклад, створення, зберігання, перероблення, передавання тощо). Використання ресурсів забезпечується прозорістю як для постачальника, так і для споживача (вчителя або учня), якого обслуговують.

2. існує чотири моделі розгортання хмар

2.1. Корпоративна хмара.

2.1.1. Хмарна інфраструктура, що розробляється винятково для використання однією школою, містить безліч споживачів (наприклад, учнів, учителів, керівників). Вона може належати, адміністрації школи, управлінню освіти тощо.

2.2. Хмара спільнот.

2.2.1. Хмарна інфраструктура, підготовлена винятково для використання конкретною спільнотою чи об’єднанням учителів (учнів). Наприклад, методичні об’єднання вчителів- предметників, учасники яких об’єднані спільною метою. Створена хмара може належати органам управління міста, освіти району або адміністрації школи.

2.3. Публічна хмара.

2.3.1. Хмарна інфраструктура, підготовлена для відкритого використання широкою публікою. Наприклад, всесвітня мережа вчителів «Партнерство у навчанні». Створена хмара може перебувати у власності провайдера послуг (наприклад, компанії Майкрософт), в академічних або державних організаціях і використовуватися за принципом надання хмарних послуг.

2.4. Гібридна хмара

2.4.1. Хмарна інфраструктура є композицією з двох чи більше окремих хмарних інфраструктур (приватних і публічних), які залишаються унікальними об'єктами і пов'язані між собою стандартизованими або запатентованими технологіями, дозволяє переносити дані й застосунки (наприклад, хмара розриву для балансування навантаження між хмарами). Ця можливість не виключає використання сумісних мов програмування, бібліотек, служб і засобів від інших джерел.

3. вимоги до ЕОС

3.1. інноваційним, ІКТнасиченим, підтримувати тенденції та стратегії розвитку загальної середньої освіти;

3.2. відкритим для всіх учасників навчально–виховного процесу;

3.3. відповідати принципам педагогічної доцільності, цілісності, індивідуалізації, синергетичності, пізнавальної активності та самостійності;

3.4. мати чітке виокремлення структурних компонентів;

3.5. створюватись і використовуватися за потребою, відповідно до мети навчання;

3.6. забезпечувати ефективність навчального процесу;