Психологія творчої діяльності

Iniziamo. È gratuito!
o registrati con il tuo indirizzo email
Психологія творчої діяльності da Mind Map: Психологія творчої діяльності

1. Наприклад, Л.М. Толстой писав, що образ зовнішнього вигляду Наташі Ростової виник у нього шляхом поєднання рис, взятих у близьких йому людей: «Я взяв Соню, перемолов з Танею – і вийшла Наташа» (Соня – дружина письменника, а Таня – її сестра). У результаті комбінування одержується не просто нове поєднання взятих елементів, а єдиний новий образ, у якому окремі елементи не механічно складено, а перетворено і узагальнено. Описуючи уяву зі сторони її механізмів, слід підкреслити, що її суть складає процес перетворення уявлень, створення нових образів на основі наявних. Уява – це відображення реальної дійсності в нових незвичних зв’язках і поєднаннях.

2. Актуальність теми визначена реаліями часу, тим, що зараз, у часи соціально-економічних та політичних перетворень незамінними стали процеси інформатизації, які вказують нові напрямки розвитку особистості. Україні потрібні люди, які здатні приймати нестандартні рішення, тобто такі, що вміють творчо мислити.

3. Творчість – процес надзвичайно складний. Про це свідчить той факт, що досі немає чіткого й стабільного визначення цього поняття. Адже різні вчені трактують творчість, творче мислення та його складові по різному. Створюючи нові образи, людина в уяві поєднує окремі елементи різних образів та предметів у нових комбінаціях. Цим часто користуються в своїй практиці письменники, художники, вчені, винахідники.

4. У сучасному розумінні творчість – це діяльність людини, спрямована на створення нових духовних або матеріальних цінностей. Компонентами творчості є: уява, фантазія, креативність, оригінальність. Для творчості важливий кінцевий продукт – результат діяльності

5. Вона складається із трьох субтестів

6. Торренс створив Батарею тестів творчого мислення

7. ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ НАУКОВИХ ДЖЕРЕЛ З ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

7.1. Ідеєю творчого мислення займалися Геракліт, Демокріт, Платон

7.2. Пізніше Гальтон, Гілфорд та Торренс

7.3. Фред розвинув ідею Платона