Відмінки іменників. Кличний відмінок

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Відмінки іменників. Кличний відмінок by Mind Map: Відмінки іменників.  Кличний відмінок

1. Метод "Мозковий штурм"

2. Яке ім'я ти хотів (хотіла б) мати? Чому?

3. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

4. Мета уроку

4.1. систематизувати та поглибити знання учнів про відмінювання іменників;

4.2. формувати загальнопізнавальні вміння ставити іменники в початковій формі, визначити відображення номенклатури у контексті пропозиції;

4.3. виховувати бережливе ставлення до природи.

5. матем

6. Тип уроку

6.1. засвоєння нових знань умінь та навичок

7. Обладнання

7.1. підручник

7.2. ментальна карта

7.3. презентація

7.4. роздатковий матеріал

8. Методи, прийоми та форми роботи, використані на уроці

8.1. Метод "Мозковий штурм"

8.2. робота з таблицею

8.3. "Аналіз думок"

8.4. "Мовні пазли"

8.5. "Я - дослідник"

8.6. Диктант-попурі із завданням

8.7. Лінгвістичні задачі

8.8. Самодиктант-фантазія

8.9. Інтерв'ю

8.10. "Незакінчене речення"

8.11. Робота в парах

8.12. Ментальна карта

9. Перебіг уроку

9.1. Організаційний момент

9.2. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок

9.3. Мотивація навчальної діяльності

9.3.1. Інтерв'ю

9.4. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу

9.4.1. Робота з таблицею

9.4.2. "Аналіз думок"

9.4.3. "Мовні пазли"

9.4.4. "Я - Дослідник"

9.5. "За книгу цю вели ченцям дванадцять гривен заплатити", -читаємо в І. Кочерги. Чи немає тут орфографічної помилки?

9.6. "Лінгвістичні задачі"

9.6.1. "Досі не можу вилікуватися від нежиті". Чи можна так сказати?

9.7. Наталка прочитала оголошення такого змісту: "Якщо ви хочете стати актором лялькового театру, завітайте у суботу в бібіліотеку до Дацюк М. І.". У визначений час Наталка зайшла в бібліотеку і побачила чоловіка та жінку, які розмовляли між собою. "Хто з них Дацюк М. І.?" - замислилася учениця. - Микола Іванович, Марія Іванівна? Але, хвилинку подумавши, вона підійшла до.... До кого підійшла Наталка і чому?

9.8. Закріплення знань, умінь та навичок

9.8.1. Диктант-попурі із завданням

9.8.1.1. З яких пісень ці рядки? Поставте іменники в кличному відмінку. Яке синтаксичне правило треба пригадати?

9.8.1.2. 1.Ой не шуми, (луг); зелений (байрак), не плач, не журися, молодий (козак).

9.8.1.3. 2.(Чумак), чому зажурився, чи воли пристали, чи з дороги збився?

9.8.1.4. 3.Пливе човен, води повен, та й накритий листом. Не хвалися, (дівчинонька) червоним намистом.

9.8.1.5. 4.Ой зійди, зійди, ти (зіронька вечірняя), ой вийди, вийди, (дівчинонька моя вірная)

9.8.2. Робота в парах

9.8.2.1. Виконати вправу 231, С. 93

9.9. Поміркуй, кому з однокласників, на твою думку, личило б твоє ім'я? Чому?

9.10. Самодиктант з фантазією

9.10.1. Запиши пестливі форми цього імені, постав їх у кличному відмінку.

9.11. Підбиття підсумків уроку

9.11.1. Метод "Прес"