Урок літературного читання у 3 класі на тему: Олександр Дерманський «Чудо з чудес»

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Урок літературного читання у 3 класі на тему: Олександр Дерманський «Чудо з чудес» by Mind Map: Урок літературного читання у 3 класі на тему: Олександр Дерманський «Чудо з чудес»

1. Наталія Сало

2. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. - Сьогодні у нас не звичайний урок ми по мандруємо диво- Україною. - Як ви розумієте слово «диво»? - Де можна побачити диво? Познайомившисьіз життєвим і творчим шляхом українського письменника Олександра Дерманського та з поезією «Чудо із чудес», ми дізнаємось про дива, які знаходяться поруч з нами. Ці дива треба навчитись бачити.

3. ІV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу 1. Біографічна довідка Чудовими творами Олександра Дерманського зачитуються як наймолодші читачі, так і підлітки. Не залишають вони байдужими і дорослих. З-під його пера виходять чарівні казки, повісті, твори в жанрі фентезі, чудові вірші, публіцистичні твори. Народився письменник 28 листопада 1976 року в Гайворон Володарського району Київської області. Вищу освіту здобув у стінах Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, навчаючись на філологічному факультеті. Відтоді викладає за фахом у Київському технікумі електронних приладів. Одруженний має доньку Владиславу.

4. Цікаво знати !!!!!

5. Фізкультхвилинка

6. 2. Виразне читання вірша вчителем(ст. 151 ) - Які дива побачив поет? - Чи треба для цього далеко їхати? - Давайте спробуємо продовжити список див, що нас оточують? Діти пригадайте, чи не зустрічались вам ще якісь дива: у лісі, по дорозі до школи…. - Давайте звернемося за допомогою до нашого кросворду загадок

6.1. 2.1. Навесні вона в теплі Проростає з-під землі. Має запах, має вроду, І дарує насолоду. (Квітка) 2. Дзвіночки в лісі ніжні-ніжні, Немов сніжинки білосніжні. В зеленім листі спочивають, П’янкий весняний запах мають.(Конвалії) 3. Має гарні жовті вічка Й фіолетову спідничку. Запах ніжний і духмяний Наповняє ліс весняний. (Фіалка) 4. Я на інших геть не схожий: Кучерявий та пригожий. Постелю під голе віття Фіолетові суцвіття. (Ряст) 5. Я – дуже ніжна квітка, Струнка, як кипарис. Чудовий маю запах, а звуть мене … (Нарцис) 6. Лист зелений і міцний, Сніг для нього не страшний, А коли весну стрічає, Сині очі розкриває. (Барвінок) 7. Де вона проходить, - Там травиця сходить, Квіти розцвітають, Солов’ї співають. (Весна) 8. Навесні я зацвітаю Синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка, Бо мене не стане влітку. (Пролісок) 9. На квітник погляньте, діти, Там козак стоїть між квітів. Весь червоний – гордий пан, Не козак це, а … (Тюльпан) 10. З-під снігу з’явився , Прокинувся од сну, Усіх запросив стрічати весну. (Підсніжник)

6.2. 2.3) Гра «Рибки».Самостійне мовчазне читання вірша учнями. - Підготуйтеся виразно прочитати вірш: яку інтонацію підказують розділові знаки? Визначте рядки, читання яких вимагає підсилення голосу. Словникова робота Читання «пірамідок» слів сім чудо мала світі різні живемо чудеса повсюди бувають квіточка звичайно придивись Вись - простір на великій відстані від землі.

6.3. 2.4) Виразне читання вірша учнями - Які чудеса описує автор? - Скільки чудес? - Яким бачить світ навколо автор? 5) Гра «З’єднай слова» Чудеса сім Птах в світі Квіточка лине Живем мала Більше різні

7. V. Підсумок уроку Гра «Закінчи речення» • Сьогодні на уроці я вчився... • Найбільше мені сподобалося... • Мене вразило... • Хотів би дізнатися...

8. V. Оцінювання Вербальне оцінювання роботи учнів на уроці відповідно до рівнів навчальних досягнень: низький, середній, достатній і високий.

9. VI. Домашнє завдання Читати виразно вірш.

10. І. Організаційний момент Пролунав дзвінок. Починається урок. Працюватимем старанно. Щоб почути у кінці Щоб у нашім третім класі Діти – просто молодці.

10.1. Емоційна налаштування класу Учень: Я всміхаюсь сонечку! Діти: (разом) Здрастуй, золоте! Учень: Я всміхаюсь, квіточці! Діти: Хай вона росте! Учень: Я всміхаюсь дощику! Діти: Лийся, мов з відра! Учень: Друзям усміхаюся! Діти: Зичу всім добра! - Діти давайте усміхнемося один одному і побажаємо доброго настрою. У кожного з вас на парті лежать смайлики, намалюйте на смайлику усмішку.

11. ІІ. Мовленнєва розминка 1. Чистомовка На-на-на – крокує….(весна) Ить-ить-ить – в небі ясна….(блакить) Ає-ає-ає – вже весною….(повіває) Ість-ість-ість – вже з’явився перший….(гість) Ок-ок-ок – голубіє….(пролісок).

11.1. 2. Гра «Впіймай м’ячик» - Я називатиму перші склади, а той хто з вас, впіймає м’ячик назве обернений склад ба- аб ва-ав га-аг до-од ку-ук ля-ял нє-єн мі-ім зю-юз