Культурологічні, владні та соціальні міжнародні інформаційні системи

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Культурологічні, владні та соціальні міжнародні інформаційні системи by Mind Map: Культурологічні, владні та соціальні міжнародні інформаційні системи

1. Президентські, парламентські та урядові міжнародні інформаційні системи

1.1. Їх класифікують за різними ознаками: 1) відповідно до носія інформації; 2) відповідно до функціонального призначення (професійної орієнтації); 3) відповідно до основних технологічних операцій обробки інформації; 4) відповідно до роботи в реальному часі.

1.1.1. Text book p. 55-60

1.1.2. Joseph Conrad "Heart of Darkness"

2. суспільно-політичні інформаційні системи. міжнародні інформаційні агентства

2.1. Інформаці́йна аге́нція, інформаці́йне аге́нтство (інформагентство) — спеціалізований суб'єкт інформаційної діяльності, зареєстрований як юридична особа у формі інформаційного підприємства — організації, служби, центру, що діє з метою надання інформаційних послуг для ЗМІ.

2.1.1. Функціонування інформаційної агенції орієнтоване на збір новин — її основною функцією є забезпечення оперативною політичною, економічною, соціальною, культурною інформацією редакцій газет, журналів, телебачення, радіомовлення, а також інших установ, організацій, приватних осіб, які є передплатниками її продукції.

2.1.1.1. CNN – одне з найбільших американських агентств, що спеціалізується на розповсюдженні міжнародних новин, і особливістю його є діяльність в усіх регіонах світу з метою збору інформації та її подальшого поширення через ЗМІ.

2.1.1.2. Дойче Прес Агентур (ДРА) – світове агентство новин, що функціонує як акціонерне товариство і спеціалізується на поширенні переважно міжнародної інформації. ДРА є співзасновником концерну "Дойчетелеком" і бере участь у поширенні інформації економічного, рекламного та дилерського характеру.

2.1.1.3. Франс-Прес – Комерційна корпорація, яка працює в 165 країнах світу і спеціалізується на сенсаційних новинах (бути першими на місці най незвичайних подій – основне гасло корпорації). Взагалі агенція враховує специфічні потреби своїх споживачів – готує інформацію за запитанням своїх клієнтів, розповсюджує інформаційні послуги про фірми та про власників найбільших інформаційних концернів світу.

2.1.1.4. Ассошіейтед Прес – найстаріша і найбільша агенція в світі, яка спеціалізується на розповсюдженні новин, аудіо, відеопродукції, фото-новин і сервісних інформаційних послуг. Ассошіейтед Прес продає свої продукти приблизно 15 тис. радіо- та телестанціям і всім агентствам, де є його бюро в 112 країнах. Ассошіейтед Прес – основа всесвітньої інформаційної системи новин. Їй належить монополія в міжнародних інформаційних потоках і найбільша база даних, яка складається з оперативних аналітичних новин, а також постійно поновлювана база за всіма країнами світу та база цифрової фото- і відеоінформації. Ассошіейтед Прес особливо спеціалізується у трансляції спортивних відео-новин. Агенція нагороджена 70 преміями Пулітцера.

2.1.1.5. Рейтер – одне з найбільших інформаційних агентств, що спеціалізується на поширенні новин, міжнародної інформації, інформаційних послуг у сфері фінансів і бізнесу, інформаційних продуктів у системі on-line, систем управління інформацією, бізнес бюлетенів, фото-новин; на проведенні валютних операцій. Агентство має приватний характер зі статусом офіційного агентства Великобританії. Загалом Рейтер надає у міжнародні інформаційні потоки суто інформаційні новини, ділову інформацію підприємствам, фірмам та іншим установам, з впровадженням нових технологій надає свої мережі для операцій з валютою у глобальних фінансових потоках, переважно спеціалізується на наданні оперативних інформаційних послуг за допомогою комп'ютерних терміналів, які повідомляють про котировки валют на міжнародних біржах.

3. Лінгвістичні, навчальні, бібліотеко-архівні міжнародні інформаційні системи

3.1. Бібліотечні та архівні системи – це інформаційні системи різних міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та ін.), послугами бібліотек та архівів яких користується міжнародна спільнота.

3.1.1. Text book, exercises 34, 35, 36, 37