Формування звукової сторони мовлення в онтогенезі

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Формування звукової сторони мовлення в онтогенезі by Mind Map: Формування звукової сторони мовлення в онтогенезі

1. 1й - підготовчий (з моменту народження до 1 року);у цей час відбувається підготовка до оволодіння мовою, розвивається система психічної діяльності, яка пов'язана з формуванням мови. Крик, плач, гуління, лепет, лепетних мова, перші слова - складові першого етапу становлення мови.

2. 2й - преддошкол'ний (от 1 года до 3років)з появою в дитини перших слів, починається етап становлення активної мови. У цей час з'являється особлива увага до артикуляції оточуючих. Перші слова носять суспільно-смисловий характер. З півтора років слово набуває узагальнений характер. До кінця другого року з'являється фразова мова. До двох років мова стає основним засобом спілкування. На третьому році виникає здатність до словотворчості, спочатку як римування, потім як винахід нових слів.

3. 3й - дошкольный (від 3 до 7 років);після трьох років інтенсивно розвивається фонематическое сприйняття та оволодіння звукопроизношением. Звукова сторона мови при нормальному мовному розвитку дитини формується до 4-5 років. Триває швидке збільшення словникового запасу. Формується відчуття мови, словотворчість. Паралельно з розвитком словника йде і розвиток граматичного ладу мовлення, оволодіння зв'язного промовою. Формується регуляторна функція мови.

4. 4й - шкільний (від 7 до 17 років)особливість даного віку - свідоме засвоєння.