Педагогічна антропологія - самостійна галузь науки про освіту, цілісне й системне знання про люди...

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Педагогічна антропологія - самостійна галузь науки про освіту, цілісне й системне знання про людину в аспекті виховання та навчання. by Mind Map: Педагогічна антропологія - самостійна галузь науки про освіту, цілісне й системне знання про людину в аспекті виховання та навчання.

1. Дитиноцентризм - це забезпечення процесу виховання і навчання кожної дитини на основі розвитку її природних здібностей

2. Виховання – це цілеспрямований та організований процес формування особистості.

3. Навчання - цілеспрямована взаємодія вчителя та учнів, у процесі якої відбувається засвоєння знань, формування умінь і навичок.

4. Особистість - це стійка система соціально-значущих рис, які характеризують індивіда, вона є продуктом суспільного розвитку і включення індивідів у систему соціальних відносин шляхом предметної діяльності.

5. Антропогенез - процес походження і розвиток усіх видів роду Люди (Homo), розглянуті в біологічному (біологічна еволюція людини), психічному і соціокультурному плані.

6. Онтогенез - індивідуальний розвиток організму з моменту утворення зиготи до природної смерті.

7. Педагогічна діяльність - професійна діяльність, спрямована на створення в педагогічному процесі оптимальних умов для виховання, навчання, розвитку і саморозвитку особистості вихованця і вибору можливостей вільного і творчого самовираження.

8. Дитина - це біосоціокультурна, пластична істота, що інтенсивно розвивається, активно освоює та створює суспільно-історичний досвід і культуру; самовдосконалюється у просторі та часі; має відносно багате духовне життя; виявляє себе як органічна, хоча й суперечлива цілісність.

9. Гуманізація виховання являє собою процес, спрямований на розвиток особистості як активного суб’єкта творчої праці, пізнання та спілкування.

10. Формування особистості - становлення людини як соціальної істоти внаслідок впливу середовища і виховання на внутрішні сили розвитку.

11. Вікові кризи - нетривалий за часом період розвитку людини, що характеризується бурхливими психологічними змінами.

12. Культура - сукупність практичних, матеріальних і духовних надбань суспільства, які відображають історично досягнутий рівень розвитку суспільства й людини і втілюються в результатах продуктивної діяльності.

13. Принципи виховання - керівні положення, які відображають загальні закономірності процесу виховання та визначають вимоги до змісту, організації та методів виховного впливу.

14. Індивідуальність - це неповторне поєднання психологічних особливостей людини, які складають її своєрідність, відмінність від інших людей, що виявляється в темпераменті, характері, звичках, інтересах, в особливості пізнавальних процесів: сприйманні, пам’яті, оригінальності мислення, уяві тощо.

15. Природовідповідність освіти - принцип, що спрямований на врахування багатогранної й цілісної природи людини, вікових та індивідуальних особливостей дітей, їх анатомічних, фізіологічних, психологічних, національних та регіональних особливостей.

16. Освіта – це процес і результат засвоєння вихованцями систематизованих знань, умінь і навичок, формування на їх основі наукового світогляду, моральних та інших якостей особистостей, розвиток її творчих сил і здібностей.

17. Педагог - людина, яка навчає інших людей, передає їм певні знання про життя.

18. Ідивід - людина як одинична природна істота, представник виду Homo sapiens.

19. Філогенез - це послідовність подій еволюційного розвитку виду або таксономічної групи організмів.

20. Вікові особливості - комплекс фізичних, пізнавальних, інтелектуальних, мотиваційних, емоційних властивостей, притаманних більшості людей одного віку.

21. Розвиток людини - процес фізичного та психічного становлення та формування її особистості під впливом зовнішніх і внутрішніх, керованих і некерованих чинників.

22. Самовиховання - систематична і свідома діяльність людини, спрямована на вироблення і вдосконалення своїх позитивних якостей та подолання негативних.

23. Суперечності - це внутрішні та зовнішні протиріччя, що зумовлюють розвиток особистості.

24. Закономірності виховання - стійкі, повторювані, об'єктивно існуючи зв'язки у вихованні, реалізація яких сприяє ефективному розвитку особистості.