Джек Лондон. Роман "Мартін Іден"

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Джек Лондон. Роман "Мартін Іден" by Mind Map: Джек Лондон. Роман "Мартін Іден"

1. Життєвий шлях

1.1. Народився 12 січня 1876 року у Сан-Франциско.

1.2. 1895 року вступає до середньої школи і готується до вступу в Каліфорнійський університет. У бібліотеці зачитується працями Дарвіна, Маркса і Енгельса, Спенсера, Фурьє, Прудона.

1.3. Дізнається про «золоту лихоманку» і вирушає із чоловіком сестри у 1897 році у Аляску.

1.4. 1899 рік став переломним моментом в житті Лондона, його твори «Північна Одіссея», «Син вовка» виходили друком у журналі «Атлантик манслі». На книжних полицях завдяки видавництву «Хоутон Міффлін» з’являється перша збірка оповідань письменника

1.5. Лондон був прихильником соціалізму. У 1985 р. Лондон вступив до Соціалістичної трудової партії Америки, але у 1916 році Лондон полишає партію. На його філософію життя впливали також праці Спенсера ( вчення про еволюцію та природний відбір) та Ніцше ( концепція сильної особистості).

1.6. Слід згадати навколосвітню подорож на яхті «Снарк», під час якої писався найвагоміший твір Джека Лондона – «Мартін Іден». У ньому найбільше висвітлені погляди письменника на життя, розуміння ним письменницької справи.

1.7. Впродовж шістнадцяти років своєї літературної діяльності Лондон створив 19 романів, 18 книг коротких історій і статей, три п’єси та 8 автобіографічних і соціологічних робіт.

1.8. Наприкінці свого життя письменник переживав творчу кризу. Він тяжко хворів і змушений був приймати морфій. 22 листопада 1916 року Джек Лондон помер. Лікарі діагностували передозування морфію. Але побутувала також і думка про самогубство Лондона.

2. Творчість

2.1. Письменник був прихильником реалізму, але реалізму, натхненного романтикою, реалізму піднесеного, який побудований не лише на побутовій правдоподібності, а той, який підносить читача над реаліями сірої повсяк-денності.

2.2. Новели Лондона динамічні, гостросюжетні, у них багато яскравих описів природи, що надає творам романтичного колориту. У творчості цього митця слова панують теми безкорисливості, солідарності, дружби.

2.3. Герой Лондона – сильна особистість, якій характерні мужність, витривалість, жага до життя.

2.4. Читаючи твори Джека Лондона, можна помітити, як детально, зі знанням справи описує він природу та світ тварин, їх звички та поведінку («Поклик предків», «Біле Ікло»).

2.5. Письменник торкається також соціальних тем – проблеми індіанців, які страждають від рук «білої» цивілізації, людей, які уособлюють «вік сталі» («Ліга старих», «Покинутий вождь», «Смерть Лігуна» та ін.), а також проблеми розділення суспільства на два класи та негативних рис буржуазного суспільства («Мартін Іден», «Люди прірви» «Залізна п’ята" , «Син вовка»).

2.6. Джек Лондон приділяє багато уваги біологічним законам життя, але разом з тим його твори наповнені глибоким філософським та етичним змістом.

3. "Мартін Іден"

3.1. Тема роману

3.2. Проблематика

3.3. Автобіографічність твору