Turkzine.com

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Turkzine.com by Mind Map: Turkzine.com

1. Wikipedia'dan okumak varken neden bizim sitemize girsinler?

1.1. Wikipedia statik hayat hikayesi anlatıyor. Biz kişi hakkında her gün güncellenen canlı bilgi vereceğiz. Hergün magazin sitelerinden okuyup önemli bulduklarımızı kendi kelimelerimizle haber haline getireceğiz. Hatta şöyle de yapabiliriz. Siteyi Türkçe ve ingilizce yaparız. Sen Türkçesini yaparsın. Ben de İngilizcesini.

2. Global olacaksa link nasıl eklenecek?

2.1. Bu soruyu anlamadım :)

3. 5 yıl önceki bir dizinin kıyafetini şimdi nasıl bulup link vereceğiz?(muadil ürünler olabilir)

3.1. "Beren Saatin x dizisindeki kıyafetine benzer 5 ürün" gibi bir format olabilir. Türk dizileriyle oluşan Türk modasını tanıtmak gibi bir tarz oluşturabiliriz.

4. Tek bir konsept üzerinden mi yoksa moda/sanat/magazin/film içerikleriyle mi oluşacak?

4.1. Türkiye'nin şu anda tanındığı ve aratıldığı şey dizileri ve turizmi. Bu sebeple bunun ürünleri olan Türk Modası, Türk Dizileri, Türkiye'de Gezilecek Yerler, Türk Tarihi üzerine olur. Çünkü bunlar yabancıları ilgilendiren şeyler.

5. Hafta da kaç içerik paylaşımı gerçekleşecek?

5.1. Günde en az bir içerik olursa 5-6 ayda makul bir para kazanmaya başlar. Burada şöyle bir kolaylık olabilir. Bir konuda araştırma yaptığımızda o araştırma sonucunda birden çok yazı çıkabilir. Biz de bu içerikleri stoklarız ve günlere yayarız. Böylelikle her zaman içerik üretmekle uğraşmayız.

6. Okuyucularla iletişim kanalı oluşturulacak mı?

6.1. Mail aboneliği ile içerikleri bildirip siteye trafik sağlayabiliriz.

7. Kimleri daha fazla görmek istersiniz? gibi kanallar olacak mı?

7.1. İnsanların ne istediğini tespit etmek çok önemli. Çünkü içeriği bu sebeple tüketecekler. Bunun için: Anket yapma, Aranan kelime sayılarını analiz etme gibi yöntemler var.

8. Sitenin instagram uzantısı olacak mı?

8.1. Tanınmak için instagram ve pinterest'te hesap açıp paylaşım yapmamız gerekiyor. En çok ikisi trafik getiriyormuş. Ayrıca Twitter'da tag açıp siteye link vermek ve facebook da trafik sağlar.

9. Application oluşturulacak mı? Bu şekilde daha fazla kişiye ulaşılabilir.

9.1. Kazanç olursa ileride mobil app de olabilir.

10. Günümüzde internet siteleri kullanım oranları nedir?

10.1. PC'den erişim ile mobilden erişim yarı yarıya. Bizim sitemizde şimdilik bir mobil app olmayacak ama ilk aşamada telefonlardan rahatlıkla okunabilir bir web sitesi (responsive site) olacak. Kazançlı olursa ileri de app de olabilir.