Get Started. It's Free
or sign up with your email address
O&M by Mind Map: O&M

1. 5. Określimy osoby kluczowe, odpowiedzialne za wybór dostawcy w danej branży Przykład: kucharze w branży gastronomicznej Zbadamy dokładne zachowania osób kluczowych dla składania zamówień do firmy i dostosujemy do nich formę przekazu i odpowiednie kanały dystrybucji tych informacji Przykład: Kucharze mają swoje grupy zamknięte na FB, gdzie dyskutują np. o modnych sposobach dekorowania dań głównych. Jesteśmy w stanie zorganizować dla nich szkolenie z autorytetem w tej dziedzinie, na które zaprosimy najbardziej znaczących klientów. Będziemy pozycjonować się w roli eksperta i dawać za pośrednictwem autorytetów ważne dla nich porady i wartościowe treści

2. 7. Określimy grupy naszych klientów i użytkowników naszych produktów. Przykład: produkty zamawia właściciel restauracji, przygotowuje z nic posiłki kucharz, a konsumuje klient restauracji. Opracujemy spójną politykę komunikacyjną do każdej z tych grup. Poprzez narzędzia analityczne będziemy znać zachowania konsumentów, użytkowników i płatników naszych produktów. Będziemy prowadzić monitoring każdej z tych grup i dostosowywać przekaz do preferowanych przez nich wymogów i kanałów medialnych.

3. 8. Zgodnie z określonymi powyżej punktami stworzymy spójną stronę internetową i angażujące treści na Facebooka, tworzące społeczność zgromadzoną wokół O&M. Przykład: Treści dla foodtruck, np. jak wyeksponować swojego foodtrucka. Stworzyć specjalny produkt dedykowany dla foodtrucków, który pomoże im sprawnie zamawiać produkty niezależnie od tego w jakim miejscu Polski się znajdują.

4. 9. Wszystkie nasze działania wsparte będą przez nowoczesne narzędzia analityczne i bardzo głęboki monitoring zachowań klientów i branży Zachowania będziemy monitorować wewnętrznie i zewnętrznie.

4.1. Wewnętrznie – na naszej stronie internetowej i fanpage- co z naszych aktywności przynosi skutek, jaka komunikacja wzywa do działania, a jaka nie, jakie slajdery są przekonujące do konkretnych zachowań, jaki opis produktu zachęca do wejścia w szczegóły. Będziemy testować najróżniejsze zachowania naszych użytkowników.

4.2. Zewnętrznie – monitoring konkurencji i innych portali, które generują ruch naszych potencjalnych klientów.

4.2.1.  Monitoring konkurencji – możemy otrzymywać z narzędzi analitycznych ID użytkowników, którzy np. otrzymali maila z domeny konkurencji z wybranym słowem. Przykład: otrzymujemy wszystkie ID użytkowników, którzy otrzymali maila z domeny www.hortex.pl ze słowem kluczowym „faktura”. Wiemy, że są to klienci konkretnej firmy i możemy wysłać do nich swój komunikat stworzony specjalnie dla klientów danej konkurencji. Prowadząc monitoring konkurencji znamy też źródła ruchu na stronie, wiemy skąd przychodzą do tej firmy klienci, jakie produkty, jakie promocje, jakie treści cieszą się największym powodzeniem. Docieramy do klientów bardzo precyzyjnie, optymalizując budżety reklamowe.

4.2.1.1.  Monitoring branży – będziemy monitorować zachowania branży, jakie są gorące tematy, o czym się mówi, kto jest popularnym influenserem dla branży. Będziemy prowadzić monitoring słów kluczowych. Przykład:Właściciele restauracji szukają informacji np. Tanie frytki – jesteśmy w stanie monitorować frazy „tanie frytki” i używać ich np. w naszych postach, czy na stronie internetowe, tal, aby po wpisaniu danej frazy ukazywała się w wyszukiwaniach firma O&M.

4.2.1.1.1. Współpraca z influencerami – każda branża ma osoby wpływające na zachowania osób z branży, autorytety. Podejmiemy współpracę z takimi osobami, aby były ambasadorami marki O&M. Przykład: znany kucharz, autorytet wśród branży gastronomicznej pokazuje na swoim kanale YT test warzyw mrożonych popularnej firmy i O&M. Sponsorowanie wydarzeń ważnych dla branży – tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla branży tam będzie pojawiała się marka O&M, zawsze w spójnej, z góry zaplanowanej formule, która ma przynosić określone wcześniej cele.