Безпека в мережі інтернет

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Безпека в мережі інтернет by Mind Map: Безпека в мережі інтернет

1. Інформація в інтернеті

1.1. Інтернет — це величезне сховище інформації. Знаючи, як правильно скласти пошуковий запит, можна знайти навіть голку в інформаційному стозі сіна.

1.2. Щоб захистити себе від негативного контенту, пам’ятай про налаштування безпечного пошуку Google і безпечного режиму на YouTube. При виявленні порушень будь відповідальним учасником спільноти — повідом про неприйнятний контент.

1.3. Якщо матеріал є в мережі, це не означає, що його можна взяти не спитавшись. Поважай авторське право, не використовуй піратські продукти

2. Цифрове споживання

2.1. Перед здійсненням інтернет-покупок переконайся в надійності продавця. Вивчи інформацію про нього в Інтернеті, подивися відгуки, поспілкуйся телефоном

2.2. Онлайн-ігри, які ти так любиш, можуть містити приховані ризики та загрози. Не грай за правилами маніпуляторів! Якщо втрачаєш контроль над ситуацією, краще перестати грати в цю гру взагалі або видалити її.

2.3. Дотримання секретності персональних даних, відмова від будь-яких форм взаємодії з незнайомими користувачами, критичне ставлення до отримуваних інтернет-повідомлень, повторна перевірка інформації — усе це має стати твоєю звичкою.

3. Технічні аспекти

3.1. Максимально використовуючи можливості Інтернету, намагайся звести до мінімуму ризики, пов’язані з викраденням особистих даних і зараженням комп’ютера вірусами. Для цього вибирай безпечні способи підключення до мережі. Стеж за надійністю та секретністю свого пароля.

3.2. Установи на комп’ютер ліцензійну антивірусну програму і грамотно вистав параметри захисту.

3.3. Повідомляй про спроби шахрайства і пам’ятай, що батьки, вчителі та спеціалісти служби технічної підтримки завжди готові прийти тобі на допомогу.

3.4. За допомогою налаштувань конфіденційності, які мають всі сервіси Google, обмеж доступ до своєї особистої інформації та будь уважним, із ким, як і чим ти ділишся.

4. Спілкування в інтернеті

4.1. Не розміщуй занадто особисту інформацію. Використовуй інтернет-налаштування, щоб убезпечити доступ до особистих даних. Якщо раптом хтось намагається маніпулювати тобою — не мовчи, звернися до компетентних людей за допомогою!

4.2. Додержуватись кодексу поведінки спільнот, до яких ти належиш. Бути ввічливим, не допускати агресії як на свою, так і на чужу адресу.

4.3. Уникати контактів із тролями та провокаторами