Ortak Değerlerimiz Olan Kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak için ne gibi etkinlikl...

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Rocket clouds
Ortak Değerlerimiz Olan Kültürel mirasımızı gelecek nesillere aktarmak için ne gibi etkinlikler yapabiliriz? by Mind Map: Ortak Değerlerimiz Olan  Kültürel mirasımızı  gelecek nesillere  aktarmak için ne gibi  etkinlikler yapabiliriz?

1. Fatma Gul Goktas Yunus Emre ilkokulu.Gelenek ve goreneklerimizi yasamalarini saglayabiliriz.kendilerinin emegi ile sergi acabiliriz ve geziler duzenleyebiliriz.

2. Nigar Zülfüqarova Azərbaycan Ceyranbatan 1 Kültürel mirasımızı tanımaları için tarihi yerleri geze bilirik

3. MÜRÜDE DAĞAŞAN Urganlı Besime Işıldak İlkokulu/MANİSA Öğrencilerimiz için Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiş yerlere gezi düzenleyebiliriz.

4. Aytaç KOÇ. Şehit Serhat GENC İlkokulu. öğrencilerin mutlaka tarihi ve kültürel yerleri görmeleri sağlanmalı

5. ESRA ATAÇ- İbrahim Yapıcı İlkokulu /Selçuklu /KONYA Sınıf ortaminda panoroma olarak dünya mirasındaki yerler sanal ortamda tanıtılabilir

6. Yasemin Özkan.24 Kasım İlkokulu. Eskişehir. Yarının geleceği olan çocuklarımıza geçmişimizi ve kültürümüzü öğretmemizinizi.

7. Nihan BERKSUN GÜREL DR. Ayla Savaş Ortaokulu Beylikdüzü/İSTANBUL Öğrencilerimiz dünyada görülmesi gereken kültürel miras olarak kabul edilen yerlere sanal geziler yaparak gezi sonunda etkilendikleri bölümü çizebilirler

8. Halil Emre Ergen Dr. Cemil Karslıgil İlkokulu Şahinbey/Gaziantep 29 ekim cumhuriyet bayramı ya da 10 kasım Atatürk'ü anma için anıtkabir panoromik online gezi rehberi kullanabiliriz.

9. Şennur KARAKURT Kapızlı Rasim Bozbey İlkokulu Silifke/Mersin Yaşadığımız yerdeki tarihi yerleri gezebiliriz.

10. Sona Salehova Azerbaycan İsmayılllı ş Xankend k okulu. Öğrencilerimizle bir etkinlik geçire bileriz mesela çocuklar harita üzerinde bir şehir seçmeli ve her hafta ve ya her gün çocuklar seçdikleri ölkeler hakkında küçük bi taktimat yapar daha sonra sanal olarak o şehiri öğrencilerle birge gezer

11. gülcan dadaylı kaymaklar ilkokulu zonguldak mutlaka ailesinden bir büyüğünden geçmişine ait bir eşya bir gelenek bir adet tanımalı ve öğrenerek bunu sınıfta paylaşmalı

12. AZİZE KILIÇ MAVİŞ CAHİT ZARİFOĞLU İLKOKULU Dünya kültür mirası olan yerlere gezi düzenleyebiliriz.

13. ŞEYDA YURUL/Donduran İlkokulu. Öğrencilerimizle gezi düzenleyip müze ve ören yerleri görülmeli ve gereken araştırma yapılarak kültürümüz tanıtılmalıdır.

14. Halil Emre Ergen Dr. Cemil Karslıgil İlkokulu

15. Həmidova Qumru Azərbaycan İsmayıllı 2 saylı tam orta məktəb.Öyrencilərimizi tarixi yerlərlə tanış etməli.