Правила здорового способу життя: науковий підхід

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Правила здорового способу життя: науковий підхід by Mind Map: Правила здорового способу життя: науковий підхід

1. Харчування

1.1. Менше м'яса

1.1.1. М'ясо містить необхідні людині елементи, такі як залізо, білок чи вітамін B12. Але крім цього, воно також містить холостерин, який є каталізатором серцево-судинних захворювань, а також червоне м'ясо може стати причиною (або одною з причин) розвитку ракових пухлин. Тому рекомендовано вживати м'ясо в досить невеликих кількостях аби забезпечити організм достатньою кількістю необхідних речовин і не "перестаритися."

1.2. Воду вранці

1.2.1. Є різні модифікації цього правила, але не всі вони справді корисні та прості. Склянка чистої води кімнатної температури одна із запорук правильного ранку. Так ми "запускаємо" шлунок та готуємо його до прийому їжі.

1.3. Вода

1.3.1. Вода виводить токсини, додає енергії, сприяє схудненню та сприяє кращій роботі мозку. Саме тому так важливо пити щодня багато води. Зазвичай говорять про 2-3 літри, але це також залежить від людини.

1.4. Збалансований раціон

1.4.1. Про це всі говорять, про це всі знають, але ніхто не виконує. Варто включати в свій денний регіон різноманітні види продуктів, щоб організм отримував достатню кількість всіх необхідних йому елементів, таких як білки, вуглеводи, жири, кліткована та різноманітні вітаміни.

2. Сон

2.1. Чіткий режим

2.1.1. Потрібно намагатися лягати і вставати приблизно в той самий час кожного дня.

2.2. Сказати "ні" пристроям

2.2.1. Протягом 1-2 годин перед сном не варто користуватися цифровими приладами, так як це напружує очі, через що нам стає скланіше заснути. Хорошою яльтернативою є почитати книгу чи поспілкуватися із співжителями.

2.3. 8 годин

2.3.1. Дуже часто можна почути, що треба спати по 8 годин щодня. Це приблизне число для більшості людей. Але враховуючи, що люди різні, та й не в кожного професія дозволяє так спати, то здоровими межами вважаються принаймні 6 годин сну і не більше 10.

3. Рухомий спосіб життя

3.1. Зарядка

3.1.1. Дуже важливо щоранку робити руханку аби пробудити наше тіло та зарядитися хорошим настроєм на день.

3.2. Ходити

3.2.1. Займання фітнесом, плаванням, йогою, в спортзалі чи якась інша активність це добре (якщо звичайно не перестаратися), але це "на любителя", та й такі вправи не рекомендовані для щоденного повтору (а ще зазвичай платні). Але наше тіло потребує хоча б мінімальної активності кожного дня. Ходьба це дуже хороший спосіб задовольнити цю потребу. Кілька кілометрів (ВООЗ рекомендує 10000 кроків, для мене це приблизно 8км) в день стимулюють кровообіг та допомагають запобігти ожирінню.

4. Позбутися поганих звичок

4.1. Не пити

4.2. Не курити

4.3. Поганою звичкою може бути і любов до фаст-фуду, і сидіння по ночах та інше. Але такі речі вже описані в інших пунтках. Тож найпопулярнішими поганими звичками є куріння та вживання алкоголю. Є багато різних досліджень суперечиливх між собою, якої стосуються шкоди (чи навіть корситі) алкоголю. Тому складно сказати щось точно щодо цього питання, особливо враховуючи, що алкоголь є невід'ємною частиною українських традицій (якщо свято, то треба пити). Тим не менш, шкоду алкоголю у великих кількостях ніхто не заперечую, тому, очевидно, що чим менше, тим краще. Щодо паління цигарок, то все набагато однозначніше - не можна. Кожна сигарета завдає непоправної шкоди нашим легеням (недавні дослідження показують, що шкода не така вже й непоправна, проте наукова спільнота поки що не підтримала/не спростувала достовірность цього твердження). Тому ВООЗ наполегливо рекомендує відмовитися від цієї шкідливої звички.