"Виховання дітей у цифрову еру"

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
"Виховання дітей у цифрову еру" by Mind Map: "Виховання дітей у цифрову еру"

1. Правдошукач(Тренує критичне мислення)

1.1. Що дитині треба знати і робити

1.1.1. Завжди скептично оцінювати онлайн-інформацію. Ставити питання про те, що читаєш ( Наприклад: Чи достовірний цей сайт? Чи мож я довіряти йому? Чи є інші версії трактування цієї інформації, про які я не знаю?)

1.1.2. Порівнювати інформацію принаймні з 3 різних джерел.

1.1.3. Малюнки та відео можна поредагувати, тож слід пам'ятати, що не все, що ми бачимо онлайн є обов'язково правдивим.

1.1.4. Остерігатися призів, халяви, подарунків, пропозицій " як швидко розбагатіти", що пропонується онлайн. Зазвичай все, що виглядає занадто добре, щоб бути правдою, виявляється брехнею.

1.2. Що батькам треба знати і робити

1.2.1. Використовувати вдалі приклади (новини, фотографії та відео), щоб вказати дитині на сумнівну інформацію та різні тактики онлайн- шахраїв.

1.2.2. Бути прикладом у тому, як шукаєте та опрацьовуєте інформацію.

2. Наставник цінностей(закладає правильні моральні цінності)

2.1. Що дитині треба знати

2.1.1. Якщо ваша дитина жертва:Повідомити своїм батькам або вчителеві про будь-яке зловживання у соціальних медіа. Зберігати знымки екрану, текстовы повыдомлення, електронну пошту та ыншы докази кыбербулынгу.

2.1.2. Якщо ваша дитина - зловмисник:Час з'ясувати, чому він так діє?Може, прагне вашої уваги? Вчіть дитину емпатії та поваги до інших людей. Будьте жорсткими у тому, що ця поведінка - неприйнятна, і дитина буде покарана,якщо не припинить її.

2.2. Що батькам треба знати і робити

2.2.1. Не панікуйте,не лайте дитину і не дорікайте : " Я ж тобі казав..." Не треба тут же забороняти дитині онлайн-доступ. Спочатку розберіться в ситуації. Подаруйте дитині свій час та підтримку. Слухайте і визнавайте її почуття.Додайтеся до друзів своєї дитини у соц.мережах.Стежте за оновленнями, які публікує дитина.Пам'ятайте,що іноді батьки своїм втручанням можуть ще більше зашкодити ситуації.

3. Рефері(пильнує баланс між обмеженнями та свободою)

3.1. Що дитині знати і робити

3.1.1. Ігроманія та азартні ігри можуть викликати таку залежність, як алкоголь або наркотики. У багатьох азартних іграх чим більше ти граєш, тим меншими є шанси виграти. Балансуйте час у приміщенні та надворі. На кожну годину часу з пристроями, виділіть дві години прогулянки. Домашнє завдання повинне бути зроблене до того, як сідаєте грати.

3.2. Що батькам треба знати і робити

3.2.1. Встановіть чіткі правила та обмеження часу на користування цифровими медіа. Для молодших дітей складіть графвк, хто коли і скільки часу може користуватись пристоями. Для старших дітей влаштуйте сімейну нараду і разом узгодьте правила користування пристроями.

4. Захисник(вчить безпечної поведінки в Інтернеті)

4.1. Що треба знати і робити батькам

4.1.1. Розмістити комп'ютер і інші гаджети в спільній кімнаті,щоб ви могли спостерігати за діями в Інтернеті дитини

4.1.2. Не варто давати молодшим школярам особисті мобільні пристрої з виходом в Інтернет

4.1.3. Використовувати безпечні налаштування та функції батьківського контролю або уникнути дитячого доступу до дорослого контенту

4.1.4. Почати з обережного доступу до Інтернету(чим молодша дитина,тим строгіші обмеження),а згодом встановлювати певні правила,які дитина виконуватиме, здобувавши вашу довіру.

4.1.5. Пояснити дитині об'єктивні причини і потребу в правилах та інструкціях, які ви пропонуєте.

4.1.6. Залишатися "доступними" відкритими до запитань "батьками", а "проблемні ситуації",коли дитина вам довірилась, використовувати,як додаткові навчальні моменти.

4.2. Що дитині треба знати і робити

4.2.1. Ніколи і нікому не давати особисту інформацію,фото,відео і т.д.,людям,яких добре не знаєш,і з ким особисто не знайомий.

4.2.2. Не додавати до списку друзів нікого,з ким не знайомий у реальному житті(розкажіть дітям про фальшиві профілі та онлайн0злочинців,що полюють за інформацією)

4.2.3. Нікому не давати своїх паролів.Переконатися,що дитячий профіль "приватний" / "лише для друзів",аби персональна інформація була в безпеці.

4.2.4. Ніколи не відкривати е-мейл дисти та повідомленні від незнайомців.Там можуть міститися віруси,що зашкодять комп'ютеру.

4.2.5. Ніколи не погоджуватись на зустрічі з незнайомцями.

4.2.6. Негайно розказати батькам,чи іншим дорослим,якщо в Інтернеті трапилася будь-яка не приємна ситуація.

5. Рольова модель(тато,мама)

5.1. Діти,"неуважних"батьків (які проявляють мало контролю і мало емоційного тепла) проводять до 30 додаткових хвилин на день перед телевізором, граючи відеоігри,чи займаючись іншими "екранними" активностями.

5.2. Батьки можуть виховати емпатію та соціальні здібності дитини,демонструючи соціальну поведінку,висловлюючи співчуття до інших та обговорюючи моральні цінності та переконання.

5.3. Діти,чиї батьки дивляться телебачення більше 4 годин на день,мають в 10 разів більше шансів виробити таку ж звичку, порівняно з однолітками, чиї батьки рідко дивляться телевізор.

5.4. Брак батьківського самоконтролю, емоційна неврівноваженість дорослих, може спричинити проблеми із самоконтролем і в дітей.

5.5. Що батькам треба знати і робити

5.5.1. Коли є можливість (наприклад під час їжі), відкладіть пристрої та запитайте одне в одного про враження цього дня. Навчайте дитину налагоджувати контакти, спілкуючися з нею самою.

5.5.2. Продемоструйте дитині, що це цілком можливо - не зловживати пристроями і не бути від них залежними.

5.5.3. Коли публікуєте дописи про своїх дітей, переконайтеся, що вони не осоромлять і не бути від них залежними.

5.5.4. Коли публікуєте дописи про своїх дітей, переконайтеся, що вони не осоромлять їх у майбутньому.

5.5.5. Не публікуйте того, що дитина сказала вам " по секрету".

5.5.6. Думайте, перш ніж публікувати що-небуть. Якщо ви напишете щось недостойне або безвідповідальне, то якої думки буде про вас ваша дитина?

5.5.7. Аби захистити конфіденційність ваших дітей, переконайтеся, що обрали правильні налаштування у соцмережах, щоб тільки люди, яким ви довіряєте, могли бачити поширену інформацію.

6. Візіонер(Технології як Інструмент)

6.1. Що дитині треба знати і робити

6.1.1. Цікавитися різноманітними заняттями та хобі. Використовувати технології як додатковий інструмент для своїх захоплень. Дитина має відкладати гаджет, коли батьки про це просять.

6.2. Що батькам треба знати і робити

6.2.1. Проводити час та зміцнювати стосунки з дитиною офлайн:разом гуляти,читати, грати в настільні ігри. Використовувати технології як допомогу. Влаштовуйте сімейні дні,вільні від пристроїв.