Kuģojums no Trojas

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Kuģojums no Trojas by Mind Map: Kuģojums no Trojas

1. Ītaka

1.1. Atgriežās Atēnās kur noslēpj savas dāvanas un tiek apburts, lai izskatītos kā vecs vīrs. Dodās uz mājām kur neilgi dzīvo pie sava gana un satiek savu dēlu kas devies viņa meklējumos.

1.1.1. Kamēr viņa nav mājās ir ieradušies daudzi precinieki kas vēlās precēt viņa sievu, tāpēc, lai tas nenotiktu viņa apsola, ka kad pabeigs audēklu, tad precēs kādu, bet viņa to pa dienu šuva, bet pa nakti ārdīja. Tas viņai izdevas 4 gadus.

1.1.1.1. Odisejs ierodās savās mājās kā vecs vīrs un piedalās sacensībās kurās ir jāšauj loks. Viņš tās uzvar. Sākās cīņa ar preciniekiem pirms kuras Odisejs tiek atburts. Tiek nogalināti visi precinieki.

1.1.1.1.1. Odisejs dodās pie sava tēva, lai pavēstītu ka viņš ir atgriezies, bet kad tas ir izdarīts, viņi pamana, ka ir ieradušies precinieku tēvi lai atriebtos, tomēr nekas nenotiek, jo dieviete Atēna Odisejam izpalīdz.

2. Faiāki

2.1. Ar plostu braucot prom no Kalipso, Odisejs pietuvojās faiāku zemēm, bet tur viņu jūrā notriec Poseidons, tāpēc, krastā viņš tiek ar pēdējiem spēkiem.

2.1.1. Tur viņu pamana Alkīnoja, faiāku valdnieka meita, kura viņu aizved pie tēva un piekodina Odisejam lai tas runātu ar viņas māti nevis tēvu, jo tieši viņa izlems kas tiks darīts.

2.1.1.1. Alkīnojs svin dzīres kuru laikā Odiseju piespiež sacensties ar faiāku jaunie;siem un viņš tos apsteidz. Tad Odisejs izstāsta savu stāstu un Alkīnojs aizsūta viņu mājās ar daudzām dāvanām.

3. Kalipso sala

3.1. Kalipso izglābj Oiseju un Odisejs pāris gadus dzīvo kopā ar Kalipso gūstā, līdz dievi izlemj, ka Odisejs tiks mājā un piespiež Kalipso Odiseju atlaist.

4. Hēlija sala

4.1. Lai nokļūtu līdz Hēlija salai viņi peld garām sirēnām, kuras ievelk vīriešus pie viņām ar savām dziesmām un tad nogalina viņus, tāpēc Odisejs aizbāž visiem ausis un pats sevi piesien pie masta.

4.1.1. Braucot cauri klintīm caur kurām brauca Argo, viņi pabrauc garām Harbidai kas ir ūdens virpulis kas ievelk kuģus jūras dibenā un garām Skillai, kas ir briesmonis, kurš dzīvo alā vienā no klinšu malām.

4.1.1.1. Tiekot līdz Hēlija salai Odisejs aizmieg un viņa draugi viņu nepaklausa un nokauj Hēlija lopus, tāpēc, tad kad vīni atkuģo no salas pa viņiem iesper zibens un kuģis tiek iznīcināts. Tikai Odisejs izdzīvo.

5. Mirušo valsts

5.1. Teiresijs ierodās un pasakā kā Odisejs var tikt atpakaļ uz Ītaku, bet lai tas notiktu viņš piekodina, lai vīņi negalinātu Hēlija (Saules dieva) ganāmpulkus. Odisejs arī sastop varoņu sievas, kā arī pašus varoņus, viens no kuriem ir arī Ahillejs.

6. Kirikes sala

6.1. Odiseja draugus pārvērš par cūkām, bet vēlāk pārvērš atpakaļ par cilvēkiem. Kad Odisejam bija laiks doties Kirike ieteica viņam doties pie mirušā pareģa, Teiresija.

7. Listrogonu sala

7.1. Listrogoni met akmeņus pa Odiseja kuģi, bet viņi tiek projām airējoties.

8. Eola sala

8.1. Odisejam tiek iedoti maisi ar vēju, bet viņa draugi, domājot ka tajos ir dārgumi, atver tos un kuģus aizpūš nepareizajā virzienā.

9. Polifēma sala

9.1. Kiklopu sala (tiem ir 1 acs). Polifēms apēd 2 Odiseja draugus, tāpēc, Odisejs viņu nogalina. Par Polifēmā nāvi Odiseju ienīst Poseidons, Ploifēma tēvs.

10. Lotofāgu sala

10.1. Cilvēki ēd lotosa augļus un aizmirst sevi un visu kas viņiem dārgs.