ЗНАЧЕННЯ РОСЛИН

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
ЗНАЧЕННЯ РОСЛИН by Mind Map: ЗНАЧЕННЯ РОСЛИН

1. ФОТОСИНТЕЗ

2. КОЛООБІГ РЕЧОВИН ТА ЕНЕРГІЇ

2.1. Колообіг речовин - це обмін речовинами між живою та неживою частинами природи. Існують короткі і довгі харчові ланцюжки, вони утворюють мережі живлення

2.1.1. Untitled

3. ГРУНТОУТВОРЕННЯ

3.1. Відмерлі рослинні залишки утворюють верхній родючий шар ґрунту. Рослини беруть участь у формуванні ландшафтів, зміцнюю­чи схили, пухкі ґрунти, перешкоджаючи ґрунтовій ерозії і виві­трюванню.

4. СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

4.1. Значення рослин у житті людини пов'язано з використанням в їжу, для виробництва продуктів харчування, прикраси населених пунктів і приміщень.

4.1.1. ЗЛАКОВІ: пшениця, кукурудза, рис, ячмінь

4.1.2. ЗЕРНОБОБОВІ: соя, квасоля, горох

4.1.3. ПЛОДОВО - ЯГІДНІ: яблуня, вишня, малина, смородина

4.1.4. ОВОЧЕВІ: помідор, цибуля, огірок, перець

4.1.5. ОЛІЙНІ: соняшник, ріпак, льон

4.1.6. ЦУКРИСТІ: цукровий буряк, тростина,

4.1.7. ЛІКАРСЬКІ: шипшина, материнка, звіробій, ромашка

4.1.8. БУР'ЯНИ: пажитниця, осот, пирій

4.2. ОЗЕЛЕНЕННЯ БУДІВЕЛЬ, ВУЛИЦЬ

4.3. ДЕКОРАТИВНІ: бузок, троянда, айстра, тюльпан

4.4. КІМНАТНІ: пеларгонія, орхідея, драцена, товстянка

5. ПРОМИСЛОВІСТЬ

5.1. Різноманітність рослин, значення рослин в житті людини пов'язані з широким застосуванням на підприємствах харчової, лісохімічної, целюлозно-паперової, текстильної, фармацевтичної та інших галузей промисловості. Продукти лісозаготівлі - цінна сировина для виробництва меблів, будматеріалів

6. СХЕМА ФОТОСИНТЕЗУ

7. Коріння поглинають з ґрунту воду і мінеральні солі, через мікроскопічні отвори в листках проникає вуглекислий газ з повітря. Ці неорганічні речовини в результаті хімічних реакцій фотосинтезу входять до складу цукру і крохмалю. Процес зумовив неминуще значення рослин у природі та житті людини. Суть фотосинтезу відображає схема: 6СО2 + 6Н2О - С6Н12О6 + 6О2. Відбуваються в рослинах та інші хімічні реакції, утворюються різні речовини (крохмаль, целюлоза, білки, жири, лігнін, вітаміни, смоли та багато інших). Вони споживаються самим рослиною, важливі в раціоні і лікуванні людини, її чотириногих друзів - тварин.

8. Рослини підтримують необхідний для більшості живих організмів рівень кисню в атмосфері й запобігають утворенню надлишку вуглекислого газу. Під час фотосинтезу кисень, який виділяють рослини, постійно надходить в атмосферу, підтримуючи рівновагу у співвідношенні вуглекислого газу (0,03 %) і кисню (майже 21 %) в повітрі. З кисню, який виділяють рослини під час фотосинтезу, утворюється озон, який захищає всіх живих організмів Землі від згубного впливу ультрафіолетового випромінювання.

9. Untitled