Тенета Інтернету!

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Тенета Інтернету! by Mind Map: Тенета Інтернету!

1. Апаратні засоби мережі

1.1. Грунтовно прочитати про апаратні засоби мережі можна тут

1.2. Будь-яка комп’ютерна мережа, крім комп’ютерів, включає також і іншу апаратуру, яка називається комунікаційним обладнанням.

1.2.1. · концентратори, комутатори та маршрутизатори.

1.2.2. · лінії зв’язку;

1.2.3. · мережні адаптери та модеми;

2. Сучасні сервіси інтернету

2.1. Електронна пошта (E-mail). Вона є одним із перших і, мабуть, найпоширенішим сервісом Internet. Цей сервіс забезпечує обмін поштовими повідомленнями з будь-яким абонентом мережі Internet. Існує можливість відправлення як текстових, так і двійкових файлів. Електронна пошта є найдешевшим і доступним Internet-сервісом в Україні.

2.2. Сервіси Веб 2.0 — це друге покоління інтернет-сервісів, які ще називають соціальними. На відміну від сервісів Веб 1.0, які орієнтуються на використання опублікованих матеріалів, Веб 2.0 орієнтуються на взаємодію користувачів та створення й спільне опрацювання ними матеріалів. Сьогодні більшість поштових серверів надають послуги хмарного диска, на якому користувач може не лише зберігати файли та надавати до них доступ іншим користувачам, а й має можливість організовувати колективну роботу над різними документами. Для використання окремих сервісів Веб 2.0 потрібно встановлювати відповідне програмне забезпечення. Розглянемо особливості деяких сервісів.

2.3. Інтерактивне спілкування — це обмін текстовими, аудіо- та відеоповідомленнями в режимі реального часу.

2.4. Соціальна мережа — це інтернет-спільно-та користувачів, об’єднаних за певною ознакою на базі одного сайта. До функцій соціальних мереж, окрім, власне, спілкування, належать пошук і відновлення втрачених зв’язків, знайомство з новими людьми, об’єднання за інтересами, професійна діяльність, реклама, розваги тощо.

2.5. Геосервіси — це сервіси, що надають інструменти для роботи з географічними даними. Геосервіси дозволяють користувачеві ознайомлюватися з різними країнами світу і навіть віртуально подорожувати; шукати різні об’єкти на карті Землі, переглядати, коментувати, доповнювати фотографіями.

2.6. Вікі (англ. Wiki) — це технології для колективної розробки сайта та наповнення його інформацією (контентом). Вікі-сайти дозволяють своїм користувачам власноруч редагувати, додавати або вилучати інформацію на сайті, зокрема й розміщену іншими користувачами, створювати нові сторінки тощо. Найяскравішим прикладом застосування вікі-технології є Вікіпедія. Днем її народження вважають 15 січня 2001 року. Українську Вікі-педію створено в 2004 році, наразі вона містить понад 700 000 статей.

3. Загальні відомості

3.1. Internet - найбільша глобальна комп'ютерна мережа, що зв'язує десятки мільйонів абонентів у більш як 150 країнах світу. Щомісяця її поширеність зростає на 7-10%. Internet утворює немовби ядро, яке забезпечує, взаємодію інформаційних мереж, що належать різним установам у всьому світі. Якщо раніше вона використовувалася виключно як середовище для передачі файлів і повідомлень електронної пошти, то сьогодні вирішуються більш складні завдання, які підтримують функції мережного пошуку та доступу до розподілених інформаційних ресурсів й електронних архівів. Таким чином, Internet можна розглядати як деякий глобальний інформаційний простір. Мережа Internet, що служила спочатку дослідницьким і навчальним групам, стає все популярнішою в ділових колах. Компанії спокушують дешевий глобальний зв'язок і його швидкість, зручність для проведення сумісних робіт, доступні програми, унікальна база даних цієї мережі. Вони розглядають глобальну комп'ютерну мережу як доповнення до своїх власних локальних мереж. Уже кілька років розвиваються і встигли широко ввійти в практику в розвинених країнах технології Intranet, що є інформаційними технологіями "великої" мережі в корпоративних мережах і навіть у дуже невеликих мережах ПК підприємств малого бізнесу. При низькій вартості послуг (часто це тільки фіксована щомісячна плата за лінії зв'язку або телефон) користувачі можуть дістати доступ до комерційних і некомерційних інформаційних служб США, Канади, Австралії, європейських країн, а тепер уже України та Росії. В архівах вільного доступу мережі Internet можна знайти інформацію практично з усіх сфер людської діяльності, починаючи з нових наукових відкриттів до прогнозу погоди на завтра. В Internet можна знайти рекламу багатьох тисяч фірм і розмістити (часто безкоштовно!) свою рекламу. Крім того, Internet надає унікальні можливості дешевого, надійного та конфіденційного глобального зв'язку. Це виявляється дуже зручним для фірм, що мають свої філіали по всьому світу, транснаціональних корпорацій і структур управління. Як правило, використання інфраструктури Internet для міжнародного зв'язку коштує набагато дешевше від прямого комп'ютерного зв'язку через супутниковий канал або телефон.

4. Значення для людини

4.1. Можна перерахувати чимало плюсів Інтернету: 1. Інтернет є відмінним сховищем інформації. Кожна людина може звернутися до його ресурсів і відшукати відповідь на своє питання. Енциклопедії та довідники залишилися в далекому минулому. Тепер по кожному питанню можна знайти відповідь в Мережі. 2. Практично безмежні можливості для спілкування. Людина може спілкуватися в соцмережах, месенджерах, знайти друзів за інтересами. Інтернет в житті підлітка став найважливішим способом поділитися своїм внутрішнім світом, з іншими. 3. У Мережі можна проконсультуватися з фахівцем, висловити свою думку, поспілкуватися. 4. Можна насолоджуватися прослуховуванням музики, переглядом картинок, іграми. 5.Також можна знайти роботу. Дизайнери, програмісти та багато інших мають можливість заробляти в Мережі. 6. У Мережі можна рекламувати свій товар. Інтернет є відмінним місцем, де бізнесмени просувають свою продукцію, знаходять нових клієнтів.

4.2. А також можна перерахувати і слабкі сторони Інтернету: 1.Безконтрольне розміщення різної інформації призвело до того, що правдиві дані стали чергуватися з недостовірними. У молоді, яка тільки починає вбирати інформацію, це призводить до спотворених уявлень про світ. 2. У соцмережах поряд з нормальними людьми орудують шахраї, маніяки і інші люди з протизаконними намірами. Інтернет у нашому житті став справжнім джерелом небезпеки. 3. В умовах свободи розплодилися сайти асоціального характеру. Їх господарі – секти, екстремістські угруповання. Вони пропагують насильство і агресію. Примикають до цієї групи сайти порнографічного змісту, які негативно впливають на дитячу психіку. 4. Вільне розміщення коментарів у Мережі призвело до того, що повсюдно зустрічається нецензурна лексика. Уявна анонімність призвела до того, що лайка стала нормою. 5. Доступність ігор обернулася такою бідою, як залежність від комп'ютера. Ігроманія схожа на наркоманію. Можливість отримати «нове життя» обернулася для гравців стиранням межі між віртуальним життям і реальністю. 6. Розміщення фотографій в соціальних мережах стало одним з найбільш небезпечних видів інтернет-залежності. Підлітки, прагнучи зробити рідкісний кадр, по своїй дурості нерідко ризикують життям.

5. Історія виникнення

5.1. Історія Інтернету сягає досліджень 1960-х років, які проводилися на замовлення уряду США і мали на меті створення надійних розподілених комп'ютерних мереж, стійких до пошкоджень. Попередницею Інтернету стала мережа ARPANET (англ. Advanced Research Projects Agency Network), яка почавши функціонувати наприкінці 1960-х, напочатку 1970-х об'єднувала близько 200 вузлів.

5.2. У 2000 р. нараховувалося близько 327 млн користувачів, з них тільки в США чисельність перевищувала 100 млн чоловік. У 2004 р. Інтернет нараховував 700 млн користувачів, і найближчим часом їхня кількість зросте до 1 млрд. Число сайтів, що становило в 1993 р. 26 тис., сьогодні перевищує 5 млн. 5 січня 2011 року кількість інтернет-користувачів у світі сягнула 2 мільярдів.