Загальна характеристика дорослого віку

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Загальна характеристика дорослого віку by Mind Map: Загальна характеристика дорослого віку

1. В основному проблематика даної періодизації залежить від того що: у класифікаціях різних авторів межі періоду дорослості мають різні вікові показники

2. Специфічні проблеми періодизації індивідуального розвитку дорослої людини

2.1. Хід вікового розвитку дорослої людини залежить від: 1) закономірностей дозрівання організму та інволюційних процесів саме у період дорослості; 2) соціокультурних умов життя дорослої людини.

3. Розвиток в період дорослості

3.1. Гнучкість визначають як здібність відмовитися від одного способу дій на користь іншого, більш економного,як швидкий, легкий перехід від одного класу предметів до іншого

3.1.1. Більшість сучасних дослідників стверджують, що не існує універсальних ознак, які дозволяють виокремити період дорослості з поміж інших вікових періодів у які він включений.

3.2. Розрізняють такі 3 вікові періоди, як: рання дорослість( від 20 до 40 років); середня дорослість( від 40 до 60 років); пізня дорослість( від 60 років) Виділяють 4 види віку: хронологічний; біологічний; соціальний; психологічний

3.3. Виділяють також 3 етапи в становленні старості: | період « віддалення від справ», || період старість , ||| період хвороблива старість, смерть.

4. Ми бачимо що дорослість – пора цілепокладання і пошуку призначення, зрілість – пора здобутків і розквіту здібностей. Зрілість також поділяють на: психічну( орієнтація на майбутнє, оптимістичні переживання, інтелект, творчі здібності тощо), соціальну(пов’язана з оберненими переходами від периферії інваріант до центру), громадянську( характеризується виваженою кон’юнктурною орієнтацією на нагальні проблеми суспільства, амбівалентними переживаннями, спрямованістю на інших людей)

4.1. Співвідношення між поняттями «дорослість» та «зрілість»

5. Психологія дорослості

5.1. З настанням дорослості процес розвитку людини не припиняється і не завершується, оскільки: 1) йому притаманні протиріччя і гетерохронність; 2) виділяються сенситивні і критичні періоди розвитку; 3) психофізіологічний розвиток дорослої людини не є статичним.

5.2. Акмеологія— наука про зрілість. саме психологія дорослих стала основою нової науки акмеології.