Психологія ранньої дорослості

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Психологія ранньої дорослості by Mind Map: Психологія ранньої дорослості

1. Емоції

1.1. Емоційна збудливість та інтенсивність переживання емоцій з віком знижуються, а тривалість переживання емоцій – зростає. Сентиментальність та емпатійність до певного віку зростають та знижуються зі старістю. У жінок з віком рівень агресивності знижується, у чоловіків ж спостерігається спочатку зростання показника мстивості, а потім йде на поступове зменшення в наступних вікових періодах.

2. Психосоціальний розвиток

2.1. Складається з таких 3 основних аспектів: «Я» — як індивід; «Я» — як член сім‘ї; «Я» — як працівник- професіонал. Створення сім‘ї складається з таких етапів: | етап — відокремлення від батьківської сім‘ї; || етап — вступ у шлюб, налагодження стосунків з людиною та з її родичами; ||| етап— батьківство. Професійна адаптація: адаптація до професійно- технологічної сфери; адаптація до колективу; особистісна адаптація.

3. Особливості даного вікового періоду

3.1. Перша фаза: 1) фізичне і статеве дозрівання досягають оптимуму; 2) більшість психофізіологічних функцій досягають свого максимального розвитку; 3) активне збагачення психосоціального досвіду. Друга фаза: 1) залежність розвитку дорослої людини від особливостей продуктивності її соціальної активності, досягнутого статусу, перебігу попередніх стабільних і кризових періодів; 2) консолідація професійних та соціальних ролей; 3) зміни в системі суб’єктних цінностей особистості

4. Психофізіологічний розвиток

4.1. Сенсорна функція забезпечує аналіз сенсорної інформації різної модальності, має індивідуальний характер. Моторна функція — скоротчується час реакції на стимули. Мнемічна функція є сталою. У період ранньої дорослості відбуваються якісні зміни у розвитку уваги. Мислення є діалектичним, гнучким, присутні смислові системи.

5. Інтелект

5.1. Інтелектуальні риси породовжують свій розвиток впродовж усього вікового періоду; інтелектуальний розвиток відбувається у тісній взаємодії з формуванням або трансформацією особистості; гетерохронність розвитку психологічних функцій в 25 років означає припинення інтелектуальної діяльності; розвиток інтелектуальної сфери має індивідуальний характер