Тенета Інтернету

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Тенета Інтернету by Mind Map: Тенета Інтернету

1. Вихід у мережу

2. Історія виникнення

3. Крім того, у 1984 р. з'явилася ще одна масштабна мережу NSFNet, яка була створена Національним науковим фондом Сполучених Штатів. Вона включала в себе безліч дрібних мереж, в тому числі і популярні тоді Bitnet і Usenet, і володіла значно більшою пропускною здатністю в порівнянні з мережею ARPANet. Таким чином, остання набула серйозного конкурента. До NSFNet підключилися понад 10 000 ПК менш ніж за рік, і зі словом «Інтернет» поступово стала асоціюватися саме ця мережа.

4. Перша програма для обміну електронними листами в Глобальній мережі з'явилася в 1971 році і відразу ж стала популярною серед користувачів Інтернету. У 1984 р. почала функціонувати комп'ютерна система розподілу доменних імен, яка дозволяла отримати інформацію про сайту в Мережі.

5. Перший в світі Інтернет зародився зі створенням дослідної комп'ютерної мережі, яка отримала назву ARPANET. Її основним завданням була комутація пакетів Агентства перспективних дослідницьких проектів Міноборони США. Передумовою до створення такої мережі став запуск штучного супутника Землі в СРСР у 1957 р. Після цієї події з метою підвищення ступеня інформаційної безпеки на випадок війни Міністерство оборони Сполучених Штатів в екстреному порядку віддало наказ розробити надійну систему для передачі даних і виділив на це необхідні кошти. Зайнялося питанням створенням комп'ютерної мережі спеціальне агентство DAPRA, яке відповідало за впровадження нових технологій в США. З плином часу APRANET розвивалася і ставала популярною вченими з різних сфер науки.

6. Інтерне́т — всесвітня система сполучених комп'ютерних мереж, що базуються на комплекті Інтернет-протоколів. Інтернет також називають мережею мереж, бо він складається з мільйонів локальних і глобальних приватних, публічних, академічних, ділових і урядових мереж, пов'язаних між собою з використанням різноманітних дротових, оптичних і бездротових технологій. Міжмережжя становить фізичну основу для розміщення величезної кількості інформаційних ресурсів і послуг, як-от взаємопов'язані гіпертекстові документи Всесвітнього павутиння та електронна пошта.

7. Для підключення до Інтернету потрібно скористатися послугами спеціальної організації провайдера — (англ. — постачальник). Користувач укладає з провайдером договір про надання послуг щодо підключення до Інтернету та користування певними службами мережі. Він одержує від провайдера ім'я користувача і пароль для підключення до Інтернету

8. У розпорядженні провайдера є один або кілька потужних серверів. При підключенні до Інтернету відбувається з'єднання комп'ютера-користувача з сервером доступу, який перевіряє правильність уведення імені користувача і пароля, наявність оплати послуг, після чого надає доступ до ресурсів Інтернету.

9. Роль мережі Інтернет в житті людини

10. Інтернет є не тільки ідеальним джерелом інформації, але і прекрасним способом комунікації. З'явившись в середині 20 століття, він з величезною швидкістю перетнув усю планету павутиною кабельних і бездротових з'єднань.

11. Найбільш відомим комунікаційним сервісом в Інтернеті вже багато років залишається Е-mail (електронна пошта), що дозволяє не тільки спілкуватися з користувачами з різних куточків планети, але і відкриває доступ до безлічі додаткових сервісів. В останні десятиліття набув величезної популярності спосіб спілкування в Інтернеті за допомогою соціальних мереж: Facebook, MySpace, Twitter (США), Baidu Space, QQ, RenRen (Китай), Orkut (США-Бразилія), Hi5 (США-Латинська Америка), Вконтакте, Одноклассники (Росія), SkyRock (Франція) і т. д.

12. Бізнес

13. Сучасний бізнес також широко використовує можливості всесвітнього павутиння. Зворотним боком спілкування за допомогою Інтернету є доступ до нього будь-кого (у тому числі дітей). Небажана інформація здатна завдати шкоди як даними користувачів (різноманітні віруси), так і їх моральним уподобанням (різного роду нецензурна інформація).

14. Крім того, неконтрольоване "сидіння" в мережі загрожує виникненням, так званої Інтернет-залежності, причому піддається їй не тільки молодь, яка практично живе Вконтакте або віртуальними іграми, але і цілком сформовані та успішні дорослі люди.

15. Створення протоколу IRC – Internet Relay Chat заклало основу першого чату, яке забезпечило спілкування користувачів в реальному часі. Це відбулося в 1988 році. Проте головним постачальником даних Глобальна мережа стала лише до 1995 р., коли її трафік перевищив за обсягом пересилається поширений протокол передачі файлів FTP. Це послужило поштовхом для створення W3C – Консорціуму Всесвітньої павутини. Варто відзначити, що саме остання надала вигляд раніше безликому Інтернету. Таким чином, з 1996 р. терміни «Інтернет» і «Всесвітня мережа» практично повністю підміняють один одного.

16. Спроба встановлення першої зв'язку по мережі була проведена 29 жовтня 1969 року. Чарлі Клайн з Каліфорнійського університету (р. Лос-Анджелес) пробував віддалено підключитися до ПК, що знаходиться на відстані 640 км у Стенфордському дослідницькому інституті, де Білл Дювалль в телефонному режимі підтверджував успішну трансляцію кожного символу. Однак з п'яти знаків слова «LOGON», яке було спеціальною командою авторизації в системі, з першої спроби вдалося передати лише перші три знаки – «LOG», після цього в мережі стався збій. Однак після повернення APRANET в робочий стан через кілька годин наступна спроба вчених встановити зв'язок на відстані увінчалася успіхом. Дата 22.10.1969 р. може по праву вважатися датою появи першого в світі Інтернету.

17. Існує багато організацій, які надають провайдерські послуги. Вибираючи конкретного провайдера, потрібно враховувати: надійність зв'язку, тобто здатність передавати дані без зривів, помилок і втрат; швидкість передачі даних; і думку людей, які вже користуються або користувалися послугами цього чи іншого відомого провайдера. Для підключення до Інтернету комп'ютер користувача повинен мати спеціальний пристрій —модем . Тип і принципи роботи цього пристрою залежать він способу підключення комп'ютера користувача до мережі Інтернет.

18. Не секрет, що спілкування у віртуальному просторі має свої особливості, що приховують як позитивні, так і негативні сторони. До плюсів безконтактного спілкування, безумовно, відносять можливість тримати зв'язок на дальній відстані. Це дозволяє спілкуватися з будь-якою людиною з будь-якого куточка планети. Конфіденційність гарантована при спілкуванні. Завдяки цьому забезпечуються психологічні потреби людини. Спілкування в Інтернеті є безцінним для людей з обмеженими можливостями. Всесвітня мережа дозволяє їм отримувати повноцінну освіту, роботу і на рівних контактувати з іншими людьми.

19. Однак, вище зазначене в жодному разі не применшує позитивного впливу, який Інтернет справляє на сучасну людину. Просто кожен з нас повинен позначити власну чітку грань між світом віртуальним і об'єктивною реальністю, пам'ятаючи про те, що жодна соціальна мережа не замінить спілкування з близькою і дорогою людиною.