Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Сахароза by Mind Map: Сахароза

1. Класифікація

2. Хімічні властивості

3. Вживається ще назва сахарози – буряковий або тростинний цукор.

4. Молекула сахарози складається із залишків глюкози та фруктози (циклічна альфа-форма), сполучених між собою атомами кисню.У молекулі сахарози немає альдегідної, карбонільної та напівацетальної гідроксильної груп. Тому хімічні властивості сахарози відрізняються від властивостей моносахаридів.

5. Гідроліз. Під час нагрівання за наявності іонів водню сахароза гідролізується з утворенням двох моносахаридів – глюкози та фруктози.Сахароза, як і глюкоза, легко взаємодіє з гідроксидами металів. Якщо до розчину сахарози долити розчин гідроксиду міді (11), утворюється яскраво-синій розчин комплексної сполуки – сахарату міді, яка за будовою подібна до сполуки глюкози з міддю.У розчині сахарози суспензія гідроксиду кальцію розчиняється з утворенням сахарату кальцію, який за будовою подібний до сполуки глюкози з кальцієм.Сахароза не вступає в реакцію «срібного дзеркала» та не відновлюється іншими відновниками.

6. Формула

7. Номенклатура

8. Ізомерія

9. Будова молекули

10. Поширення в природі

11. Фізичні властивості

12. Одержання

13. Сахароза є дисахаридом.

14. Природна сахароза є правообертаючим ізомером. Найбільш поширені її природні ізомери – мальтоза та лактоза, молекулярна формула яких така ж, як у сахарози.Мальтоза (солодкий цукор) утворюється з крохмалю під дією солоду. Лактоза (молочний цукор) міститься в молоці, має високу поживність.

15. Сахароза має брутто-формулу С12Н22О11

16. Сахароза міститься в цукрових буряках, стеблах цукрових тростин, соці берези, багатьох плодах і овочах.

17. Сахароза – безбарвна, кристалічна оптично активна речовина, розчинна у воді, солодка на смак У подрібненому стані вона має білий колір. Температура плавлення становить 111 °С.

18. Сахарозу добувають на заводах з цукрових буряків та цукрової тростини.