Забезпечення та захист прав молоді в Інтернеті

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Забезпечення та захист прав молоді в Інтернеті by Mind Map: Забезпечення та захист прав молоді в Інтернеті

1. Основні документи з прав людини – це: 1. Міжнародний Білль прав людини, який охоплює: 1.1. Загальну декларацію прав людини; 1.2. Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права; 1.3. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права. 2. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

1.1. У 2016 році Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію «Заохочення, захист і здійснення прав людини в Інтернеті».

1.1.1. У звіті ЮНІСЕФ «Діти в цифровому світі» рекомендовано навчати дітей «контролювати їхні налаштування конфіденційності, щоб захистити особисту інформацію, ім'я, дату народження, адресу, друзів, сім'ю, школу й особисті фотографії. А також навчитися виявляти небезпеку. Адже публікація такої інформації може призвести до крадіжки особистих даних. А вони можуть бути основою для інших ризиків».

2. Втілення положень міжнародних документів у національному законодавстві

2.1. Втілення положень міжнародних документів у національному законодавстві

2.1.1. Форум з управління Інтернетом. Тут розглядаються проблеми його надійності, безпеки, стабільності та розвитку. Цей міжнародний захід проводиться щорічно для всіх зацікавлених сторін – держави, бізнесу, громадських організацій, ЗМІ, академічної й технічної спільнот.

3. Права людини, Інтернет та заклад освіти

3.1. Онлайновий інформаційний простір закладу освіти часто складається з таких елементів: � Сайт; � Сторінка або група закладу у соціальній мережі; � Сторінки вчителів та адміністрації шкіл у соціальній мережі; � Текстові або відео-блоги вчителів; � Канал закладу освіти на Youtube; � Сторінка закладу освіти на сайті «Україна. ІСУО інформаційна система управління освітою» та інших.

3.1.1. Щоб не допустити таких порушень, потрібно: 1. Уважно ставитися до публікації матеріалів в Інтернеті. Враховуйте чинне законодавство та зважайте на «Правило 4Б»: Інформація, розміщена у відкритому доступі в Інтернеті, є доступною: - Будь-де; - Будь-кому; - Будь-коли; - і може бути використана з Будь-якою метою. 2. Перевіряти, чи поважають права людини та захищають її персональні дані в Інтернеті. 3. Запроваджувати власні правила конфіденційності та поваги прав людини на сайті закладу освіти та на сторінках у соціальних мережах.