Напрямки виховання

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
Напрямки виховання by Mind Map: Напрямки виховання

1. Покоління «бумерів» (1943-1965 рік народження). Термін бебі-бумери походить від слова «бебі-бум» - післявоєнний вибух народжуваності. В основу цінностей цього покоління лягла психологія переможців. Представники СРСР гордилися тим, що їх країна виграла війну, перший радянський космонавт підкорив космос, пропаганда закріплювала думку про те, що вони є громадянами супердержави. Їхнім батькам, втомленим від військових поневірянь, хочеться дітей балувати, так що «бумери» у своїй більшості – улюбленці. Активні, рішучі, готові ризикувати. Це найбільш сміливе і романтичне покоління, яке «казку робило бувальщиною» (літало на Місяць, будувало БАМ). Контрацептиви зробили жінок більш незалежним – пані вже прискіпливо вибирають собі партнера і планують родину за власним розсудом. Людям даного покоління притаманні оптимізм, зацікавленість в особистісному зростанні та винагороді, але при цьому вони вміють і воліють працювати в команді. Робота має в їхньому житті велике значення, вони хочуть бути учасниками, а не сторонніми спостерігачами процесів. Для того, щоб мотивувати «бумера» на будь-яку дію, слід робити акцент на професіоналізм, успішність, значимість мети. Серед представників цього покоління найбільше трудоголіків.

2. покоління переможців або GI (народилися в 1901- 1922); мовчазне покоління (1923 - 1942); покоління бумерів або Baby Boom (1943 - 1963); покоління Х (1963 - 1982); покоління Y (1982 - 2000); покоління Z (2000 - 2020).

3. аПокоління Х (1963-1985). «Невідомі» або «Діти з ключами на шиї», «Тринадцяті». Тринадцяте покоління (X) - 13 покоління в США, яке живе при існуючому прапорі країни (інша інтерпретація цієї назви - пов'язана з іміджем числа «13» - незвичайного, ризикованого, містичного, епатажного - що близьке до цінностей покоління X). 13-ті зростали в епоху змін: «холодна війна», крах комунізму, перебудова, демократія, СНІД, наркотики. Люди гнучкі, індивідуалісти-одинаки, самостійні. У цій віковій групі виросло величезне кількість трудоголіків. Вони рано дорослішали, адже росли в сім'ях, де батьки працювали багато і довго. Тому самостійність закладено в них з дитинства. Покоління Х - це покоління дітей «з ключами на шиї»: ти сам ходиш до школи, сам розігріваєш обід, сам робиш уроки, сам прибираєш, сам гуляєш, сам йдеш на гурток. На канікули - або табір, або в село. «Ікси» комунікували в дворі, школі, в гуртках, деякі - листувалися зі школярами з дружніх держав.

4. Переможці, покоління GI(народилися з 1900 по 1922 рр.). Діти нового століття. На них вплинули революція, громадянська війна, колективізація, масові переїзди з сіл у міста. Для «переможців» життя – це безперервна боротьба, поза якою вони себе відчувають дискомфортно і невпевнено, а воювати вони вміють добре. При цьому вони – невиправні оптимісти, свято вірять в ідеали світлого майбутнього, в те, що «через чотири роки тут буде місто-сад». «Переможці» - кращий вибір для тих, хто хоче організувати пікет, демонстрацію або ходу. Вони готові стояти на смерть не за гроші, а «за правду». Гроші для них взагалі не важливі – занадто чітко закарбувалися в їхній підсвідомості часи, коли гроші не тільки нічого не вирішували, а ними обклеювали стіни туалетів. Носії цінностей цього покоління - відповідальні, жертовні, готові до змін. Хороший чоловік, за уявленнями цього часу: господар у домі. Заробляє гроші, забезпечує сім'ю, приймає ключові рішення. Гарна дружина: займається господарством, сім'єю, може народити багато дітей, активна.

5. «Мовчазне» покоління (1923-1942 роки народження). Люди цього покоління формувалися в післяреволюційний і післявоєнний період, голод, розруху, важкий процес відновлення. «Мовчазним» поколінням їх називають, через те, що вони з батьками вели скромний, спосіб життя, жили впроголодь, робили запаси продуктів і намагалися бути непомітними (щоб не потрапити під пильне око відповідних служб). На них дуже вплинув 37-й рік – час «загвинчування гайок», друга світова війна, голод, розруха. Терплячі, законослухняні, виконавчі. Ці люди звикли виживати. Вони далі ведуть ощадливий спосіб життя і запасаються продуктами.

6. вПокоління «Z»(народилися після 2000 г.) Це діти, які ростуть серед цифрових технологій, величезної кількості інформації, Інтернету і прямого ефіру. Проаналізувавши історію починаючи практично з XV століття до наших часів, вчені-засновники Теорії встановили, що розвиток поколінь повторюється! Приблизно через 80-тирічний цикл, за який встигає змінитися відповідно чотири покоління. Очікується, що вони повторять цінності покоління GI (1900-1923 р.р.,)