вид транспорту

Get Started. It's Free
or sign up with your email address
вид транспорту by Mind Map: вид транспорту

1. мото

1.1. скутер

1.1.1. різновид легкого мотоцикла, характерний платформою для ніг водія та розташуванням двигуна з примусовою системою повітряного охолодження ззаду під сидінням.

1.2. мопед

1.2.1. двоколісний транспортний засіб, який має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см, або електродвигун потужністю до 4 кВт

1.3. трицикл

1.3.1. транспортний засіб на трьох колесах із, як правило, ведучою двоколісною віссю та кермовою одноколісною. До трициклів відносять як несамохідні, так звані триколісні велосипеди, велотрайки

1.4. спортбайк

1.4.1. тип мотоцикла, що спеціально розроблений для досягнення максимальної швидкості, прискорення, гальмування,[1][2] нехтуючи при цьому комфортністю та економічністю споживання палива більшості інших типів мотоциклів.

2. легкові

2.1. седан

2.1.1. кузов легкового автомобіля з двома або трьома рядами 2 або 3 сидінь, з чотирма дверима і багажником, структурно відокремленим від пасажирського салону. Заднє скло у седані завжди жорстко закріплене в рамці і не піднімається, хоча спинка заднього сидіння може бути або обладнаною лючком, або відкидатися для перевезення довгих предметів.

2.2. універсал

2.2.1. тип закритого кузова легкового автомобіля з двома-чотирма рядами сидінь, з трьома або п'ятьма дверима. Ключова ознака універсалу — можливість трансформації задньої частини кузова шляхом складення всіх рядів сидінь, окрім першого. Фактично це фургон зі заскленими боковинками й складаними сидіннями.

2.3. хетчбек

2.3.1. назва кузова легкового автомобіля з одним або двома рядами сидінь, з трьома чи п'ятьма дверима, одні з яких розміщені позаду.

2.4. пікап

2.4.1. легкий комерційний автомобіль з відкритою вантажною платформою, який використовують для швидкого довозу на замовлення невеликих ящиків, деталей тощо

2.5. позашляховик

2.5.1. повнопривідний (4×4) легковий чи легкий комерційний автомобіль підвищеної прохідності для експлуатації на шляхах всіх рівнів, а також на бездоріжжі. «Автомобіль підвищеної прохідності» є офіційним терміном.